Крагујевчани жртве бумеранг ефекта

Таман што су победом над ивањичким Јавором минулог викенда ставили тачку на црну резултатску серију и наговестили боље дане у наставку првенства, фудбалери Радничког 1923 су се данашњим поразом на гостовању београдском ИМТ-у у премијерној утакмици 8. кола Моцарт Бет Суперлиге вратили у губитнички режим – 0:1 (0:1).

Имаће Шумадинци за чим да жале након данашње утакмице на крову Спортског центра “Стадион”. Промашени једанаестерац на самом почетку утакмице вратио им се попут бумеранга у 20. минуту, када је Лука Луковић постигао испоставиће се једини погодак на данашњем мечу, који је ИМТ скренуо са резултатске странпутице, а Крагујевчане оставио на зачељу табеле.

Претходна утакмица са Јавором као да је у потпуности исцрпела све енергетске ресурсе екипе тренера Дејана Јоксимовића, која је данас подсећала на исцеђен лимун, иако је стратег “црвених” управо због истрошености играча и проблема са повредама одлучио да направи чак шест промена у односу на тим који је супротставио Ивањичанима пре четири дана.

Уз све то, Шумадинци су већ у уводним минутима утакмице практично сами себи пуцали у ногу, пошто нису успели да искористе “поклон” у виду оправдано досуђеног једанаестерца након прекршаја над новајлијом Андријом Радовановићем после непуна три минута игре. Ударац Стефана Чоловића са “беле тачке” завршио је поред стативе, чиме су “црвени” припустили идеалну прилику да у раној фази утакмице дођу до резултатског преимућства.

Казна за неискоршћени једнаестерац Крагујевчане је стигла у 20. минуту. Ударац Луке Луковића са двадесетак метара био је кобан по дебитанта на голу Радничког 1923 Филипа Пајовића, који је, чини се, могао боље да одреагује у овој ситуацији, иако је био делимично заклоњен од стране својих саиграча. Домаћин је тако из првог ударца на гол крагујевачког тима успео да профитира и дође до почетне предности, коју је врло лако могао да дуплира у самом финишу првог полувремена након што се Радочај нашао “очи у очи” са Пајовићем, али није успео да га надмудри.

Након што је судија Данило Николић означио крај првог полувремена, пришао му је силно изреволитирани Милош Видовић, који је имао што-шта да му приговори. Уследила је једна, а одмах затим и друга искључујућа јавна опомена за капитена Радничког 1923 која је додатно отежала већ прилично тежак положај “црвенима”, који су били приморани да са играчем мање наставе резултатску потеру за својим ривалом.

Иако бројчано инфериорни, Крагујевчани се нису предавали и успели су у пар наврата да запрете домаћину, који је у наставку утакмице више гледао како да сачува свој гол, него што је тежио постизању бар још једног поготка. Милош Ристић је у 57. минуту запретио са дистанце, али је лопта прозвиждала изнад пречке. Сличан епилог имао је и покушај Луке Зорића из слободног ударца пар минута касније. Успео је Зорић нешто касније да затресе мрежу домаћина, али из недозвољене позиције.

На другој страни, велики кикс Пајевића у 80. минуту, када му је лопта на волшебан начин исклизнула из руку, прошао је некажњен. Последње узбуђење на овој не превише квалитетној утакмици виђено је у 86. минуту, када је Зорић упутио добар, али недовољно прецизан ударац са удаљености од неких двадесетак метара.

ИМТ је овом победом прекинуо серију од три узастопна пораза и догурао до двоцифреног бодовног учинка (10), док су Крагујевчани остали на зачељу табеле са само три освојена бода из седам одиграних утакмица.

Прилику за искупљење и повратак на победнички колосек изабраници тренера Дејана Јоксимовића имаће у уторак, када ће на свом “Чика Дачи” угостити екипу Радника из Сурдулице.

ИМТ – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)