Крагујевчани убедљиви у првој провери уз еврогол Томића

Фудбалери Радничког 1923 савладали су Слогу 33 из Петровца на Млави са убедљивих 6:0 (3:0), у првој припремној утакмици ове зиме.

Шеф струке крагујевачког прволигаша Александар Линта равномерно је расподелио минутажу свим расположивим играчима у овом тренутку. Изостали су само Александар Варјачић, који има здравствених проблема, и недовољно опорављени Радован Аврам.

Ову утакмицу обележио је и деби најновијег појачања крагујевачког прволигаша Николе Ристовића, који је јуче озваничио сарадњу са лидером Прве лиге Србије.

Српсколигаш из Петровца на Млави, предвођен некадашњим играчем београдског Партизана Предрагом Луком, није могао да парира знатно квалитетнијем крагујевачком тиму. Петровчани су упутили само један озбиљнији ударац ка оквиру гола Шумадинаца почетком другог полувремена, док су остатак утакмице углавном били у подређеном положају.

“Црвени” су до почетне предности дошли у 9. минуту. После прекида који је извео новајлија Ристовић, штопер Крагујевчана Лазар Петровић био је најспретнији пред голом екипе из Петровца на Млави и довео свој тим у вођство.

Потом је на сцену ступио искусни Марко Мирић, који је са два своја поготка у 30. и 43. минуту омогућио Крагујевчанима залиху од три гола на полувремену.

Голеада је настављена у другом полувремену. Најпре је Рађен у 56. минуту искористио одличан центаршут Ковачевића из корнера и повисио предност Радничког 1923 на 4:0, да би се десетак минута касније у листу стрелаца уписао доскорашњи омладинац Вељко Цветковић, и то после одличног соло продора и асистенције Игора Вићентијевића.

Шлаг на торту ставио је фудбалски велемајстор Немања Томић у 90. минуту, фантастичним поготком са половине игралишта за коначних 6:0.

Наредну проверу лидер Прве лиге Србије имаће у среду, 27. јануара, против Металца из Горњег Милановца.

РАДНИЧКИ 1923 – СЛОГА 33 6:0 (3:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Павле Илић (Крагујевац).
Стрелци: Петровић у 9. Мирић у 30. и 43, Рађен у 56, Цветковић у 67. и Томић у 90. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Миликић, Дукић, М. Видовић, Петровић, У. Видовић, Ристовић, Симић, Мирић, Илић, Никодијевић. Играли су још: Цветковић, Вићентијевић, Рађен, Филиповић, Алексијевић, Ћировић, Ковачевић, Тодоровић, Томић, Максимовић.

СЛОГА 33: Дамјановић, Живановић, Марјановић, Бајиновић, Марковић, Мартиновић, Трајић, Лука, Илић, Рељић, Богдановић. Играли су још: Благојевић, Миљковић, Стевић, Божовић, Лазаревић, Радовановић, Милосављевић, Живковић, Милошевић и Јањушевић.