Крагујевчани се “испрсили” шампиону: Зорић спречио славље “црвено-белих” у престоници Шумадије

У последњој утакмици на свом “Чика Дачи” ове сезоне, фудбалери Радничког 1923 ремизирали су са шампионом Србије, екипом Црвене звезде – 1:1 (0:0). “Црвени” су се тако на достојан начин опростили од своје верне публике која их је здушно бодрила током читаве сезоне и заказали ново виђење за средину јула, када је планиран почетак новог шампионата.

Лепо време, добра атмосфера на трибинама, али и не баш претерано висок квалитет игре обележили су трећи овосезонски окршај фудбалера Радничког 1923 и Црвене звезде. Шумадинци су и овога пута пружили жесток отпор “црвено-белима”, чак можда и за нијансу јачи у односу на претходни дуел на “Чика Дачи” у јесењем делу шампионата. На крају су за борбену и пожртвовану игру коју су приказали на данашњој утакмици награђени вредним бодом, који им доста значи на пољу даљег јачања самопоуздања.

Прво полувреме остало је у сенци два велика пеха која су задесила Крагујевчане. Најпре је средином овог периода игре због повреде ван терена морао најбољи стрелац “црвених” ове сезоне Милутин Видосављевић, да би недуго затим иста судбина задесила и стаменог Филипа Ивановића, што је изазвало бројна “тумбања” у формацији Шумадинаца.

Утакмица је од самог почетка попримила очекивани ток. “Црвено-бели” су контролисали посед, нападали и покушавали да напипају пукотину у изузетно чврстом дефанзивном бедему Крагујевчана.

Прву озбиљнију прилику да угрозе гол домаћина изабраници тренера Милоша Милојевића имали су у 18. минуту, када је Ракоњац успео да дође до лопте између двојице дефанзиваца Радничког, али је његов ударац осујетио опрезни Стојан Лековић. Чувар мреже Крагујевчана истакао се и у 31. минуту када је зауставио ударац Родића, као и у самом финишу првог дела игре када је ефектном парадом успешно неутралисао још један покушај Ракоњца.

Мада су у првих 45 минута игре углавном водили рачуна о одбрани свог гола, “црвени” су имали и један обећавајући излет на противничку половину терена, и то на самом почетку утакмице, када је Чоловић добро центрирао, а Зорић тукао главом поред гола.

Сам почетак другог полувремена није донео превише узбуђења, али је био приметан нешто одважнији приступ у игри Шумадинаца. Ипак, прву прилику у наставку утакмице пропустили су гости. Катаи је после корнера захватио лопту главом на ивици петерца, међутим Лековић је још једном пантерском реакцијом сачувао своју мрежу.

Ухватили су се навијачи Радничког за главу након невероватног промашаја Милоша Видовића у 63. минуту. Добио је капитен крагујевачког суперлигаша лопту као на тацни од стране Луке Милуновића и уместо да је само “ћушне” у противничку мрежу, он ју је послао поред гола. Минут касније још једна прилика из категорије “стопостотних” за Крагујевчане, овога пута за Луку Зорића, који није успео да казни нову несмотреност дефанзиваца гостујуће екипе.

На другој страни, Азаров и Ракоњац су безуспешно покушали да преваре Лековића, који је данас очигледно имао свој дан. Ипак, младом чувару мреже није било спаса у 84. минуту након фантастичног ударца Мирка Иванића, који је искоса са леве стране гађао и погодио горњи десни угао Лековићевог гола, доневши тако дуго чекано вођство гостујућем тиму.

Погодак у овој фази утакмице деловао би депримирајуће за малтене сваку екипу, али не и за непоколебљиве Шумадинце, који су само два минута касније успели да узврате ударац шампиону Србије. Чоловић је центрирао са десне стране, Бразилац Евандро вратио лопту на ивицу петерца, где се нашао Лука Зорић, који својим четвртим поготком у сезони поставља коначан резултат данашњег сусрета на “Чика Дачи”.

Коло пре краја надметања у Моцарт Бет Суперлиги Србије ове сезоне, Крагујевчани се налазе на осмој позицији првенствене табеле са 42 сакупљена бода.

Овогодишње првенство фудбалери Радничког 1923 завршавају гостовањем екипи Чукаричког наредног викенда.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:0)