Крагујевчани прекинули резултатски “пост” на вождовачком “крову”

После шест “сушних” кола, фудбалери Радничког 1923 поново су осетили драж тријумфа, и то на гостовању београдском Вождовцу у утакмици 9. кола Линглонг Супер лиге Србије – 2:1 (1:0).

Скоро пуна два месеца Шумадинци су чекали на свој трећи првенствени тријумф, а судбина је хтела да га остваре управо на вождовачком “крову”, где су као по неписаном правилу гостујуће екипе пролазиле као “бос по трњу”. Наиме, популарни “змајеви” су из претходне три утакмице на свом терену инкасирали максималних девет бодова, па је деловало да се Крагујевчанима лоше пише, посебно јер су изабраници Предрага Рогана у овај сусрет ушли вођени снажном жељом да се искупе за пораз у Нишу претходног викенда.

Кренули су домаћи фуриозно и већ у 2. минуту су имали озбиљну прилику да дођу до резултатске предности, али је голман Радничког 1923 Стојан Лековић осујетио покушај Милоша Пантовића. Чувар мреже Крагујевчана истакао се и пар минута касније, када је зауставио ударац Ивана Милосављевића.

Прву прилику пред голом популарних “змајева” изабраници Владимира Раденковића створили су у 10. минуту, када је након центаршута Драгутиновића, Мирић тукао главом преко гола.

Могао је Хајдин у 14. минуту да донесе радост “змајевима”, али му је у пресудном тренутку побегла лопта.

Најближи вођству фудбалери Вождовца били су у 20. минуту. Пуртић је извео прекид са десне стране, а Миловић са свега пар метара пребацио читав гол Радничког 1923.

У 31. минуту поново се у шанси нашао запажени Пантовић, међутим отишао је исувише у страну, тако да је Лековић без већих проблема успео да заустави ударац младог офанзивца Вождовца.

Већ у наредном минуту “црвени” стижу до вођства. Марко Мирић је за тренутак умакао пажњи својих чувара и из другог покушаја матирао голмана Вождовца Милоја Прековића. Био је то пети погодак најбољег стрелца крагујевачког суперлигаша у досадашњем делу сезоне.

Крагујевчани су тако на петнаестоминутну паузу отишли са залихом од једног гола, коју су домаћи имали намеру да што пре анулирају у наставку утакмице.

Већ на самом старту другог полувремена “змајеви” су додатно појачали притисак ка голу Шумадинаца, да би у 56. минуту коначно успели да дођу до поготка, који је после дуготрајних консултација са судијама из ВАР собе поништен због офсајда.

Ипак, у 70. минуту поново се затресла мрежа Радничког 1923. Прво је Дамјанац изблокирао ударац Ивана Милосављевића, да би после корнера који је уследио Милош Миловић надскочио комплетну одбрану крагујевачког суперлигаша и поравнао резултат.

Нису се “змајеви” поштено ни порадовали изједначујућем поготку, а резервиста Вељко Трифуновић је само пар минута по уласку у игру филигрански прецизним ударцем са руба шеснаестерца вратио “црвенима” за тренутак изгубљено вођство.

Реаговао је одмах тренер Вождовца Предраг Роган, дао све карте на напад, али су Шумадинци зналачки затворили све прилазе ка свом голу и сачували стечену предност до самог краја утакмице, која је због силних прекида продужена више од десет минута.

Фудбалери Радничког 1923 су овом победом направили значајан искорак на табели и сада се налазе на деветој позицији са 11 сакупљених бодова.

Већ у среду на “Чика Дачу” стиже Нови Пазар у оквиру ванредног, 10. кола, што је идеална прилика да Крагујевчани додатно поправе свој бодовни салдо.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (0:1)

БЕОГРАД
ФК Вождовац.
Гледалаца: 800.
Судија
: Павле Томић (Београд).
Помоћници: Светозар Живин, Петар Радић (обојица из Новог Сада).
Стрелци: Миловић у 70. минуту за Вождовац, а Мирић у 32. минуту и Трифуновић у 71. за Раднички 1923.
Жути картони: Богдановић, Хајдин (Вождовац), Варјачић, Томић, Лековић, Срнић (Раднички 1923)

ВОЖДОВАЦ: Прековић, Богдановић (од 72. Машовић), Мијаиловић, Миловић, Ласицкас, Хајдин, Пуртић (од 72. А. Станисављевић), Ивезић, Вујновић, Пантовић (од 85. Стојчев), Милосављевић. Тренер: Предраг Роган.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Варјачић, Лакићевић, Филиповић, Дамјанац, М. Видовић, Ковачевић (од 78. Рашо), Драгутиновић, Томић (од 68. Срнић), Мирић, Бурмаз (од 68. Трифуновић). Тренер: Владимир Раденковић