Крагујевчани наставили ниску тријумфа

Крагујевачки прволигаш не стаје. Ученици тренера Александра Линте уписали су данас и трећи узастопни тријумф у Првој лиги Србије, укупно четврти од старта сезоне, и то против “старе муштерије”, београдског Графичара – 3:1 (1:0). У једној квалитетној и динамичној утакмици на стадиону “Чика Дача” пресудило је искуство домаћег састава, који је још једном показао да се са пуним правом убраја међу главне кандидате за пласман у суперлигашки ранг такмичења.

Дуел Радничког 1923 и Графичара оправдао је епитет дербија петог кола Прве лиге Србије. Од самог старта је све “прштало” на терену, а како је утакмица одмицала и играчи оба тима постајали све нервознији, тако је и емотивни набој растао, па и не чуди што је главни судија Марко Делибашић у неколико наврата посезао за картоном црвене боје.

Крагујевчани су у овај сусрет ушли са намером да продуже низ тријумфа у међусобним окршајима са београдским тимом из прошле сезоне, али и да докажу да имају квалитет за сам врх табеле. Знало се да је екипа Графичара прва озбиљнија препрека за “црвене” од старта сезоне и они су је, на задовољство армије својих присталица, успешно прескочили.

Шеф струке крагујевачког прволигаша Александар Линта изненадио је стартном поставом, која је претрпела одређене промене у односу на претходне две утакмице. Међу првих једанаест вратили су се млади леви бек Матеја Дукић и офанзивни везиста Радован Аврам, а од првог минута на терену се нашао и искусни Марко Мирић. Такође, Александар Варјачић је враћен на своју природну позицију десног бека, док се борбени Никола Рађен преселио на клупу.

Кренули су фудбалери Радничког 1923 отвореног гарда на свог ривала и од првог минута успоставили теренску инцијативу, коју су тежили да крунишу раним поготком.

То им је пошло за ногом у 16. минуту, када је након играња руком од стране Тодоровског, судија Делибашић показао на “белу тачку”. Бунили су се гости жестоко на ову одлуку арбитра из Врбаса, али су на крају морали да се помире са њом. Сигуран извођач најстроже казне био је Александар Варјачић за вођство Радничког 1923 од 1:0.

Нису домаћи имали намеру да после водећег поготка спусте “ногу са гаса”. Напротив, већ у 23. минуту видели смо добру контру Крагујевчана по десној страни, Аврам је покушао да протури лопту до Никодијевића, али је испред центарфора Радничког 1923 интервенисао Благојевић.

Недуго затим узбуђење и на другој страни, али је Раичевић стигао да покупи лопту испред Бабића.

Лепу прилику да увећају предност Крагујевчани су пропустили у 28. минуту. Варјачић је центрирао на другу стативу ка Мирићу, који је из непосредне близине шутирао главом поред гола.

Пет минута касније шанса на другој страни. Цветковић је убацио лопту пред гол Радничког 1923, а Марјановић главом тукао поред стативе.

На одмор се отишло са минималним вођством домаћег тима, да би у петом минуту наставка “црвени” коначно дуплирали предност. Овом поготку кумовала је лоша процена голмана Графичара Александра Станковића, али и сналажљивост Огњена Илића, који је један “отпадак” успео да поспреми у мрежу. Био је то други узастопни погодак младог фудбалера, иначе изданка омладинске школе Радничког 1923, који показује да се налази у великом успону форме.

Само три минута након овог поготка, Филиповић је запретио после корнера, а неколико минута касније и Мирић је гађао са неких осамнаест метара, али преко гола.

И када је деловало да Крагујевчани држе ситуацију на терену под контролом, уследио је 65. минут и прекид из кога гости смањују резултат. Побулић је центрирао на другу стативу, Бабић шутирао главом, а лопта је у гужви пред голом Радничког 1923 погодила Микића и завршила у мрежи – 2:1.

Увукла се тада стрепња међу “црвене”, која је додатно интензивирана у 82. минуту, када је Стефан Филиповић због високо подигнуте ноге у дуелу са противничким фудбалером зарадио искључење. Претходно су због протеста искључена и тројица чланова стручног штаба београдског тима.

Упркос бројчаном дефициту ученици Александра Линте су зналачки затворили све прилазе свом голу, не дозвољавајући свом противнику да дође до иоле озбиљније шансе за евентуално изједначење, да би у дубокој судијској надокнади времена млади Максимовић искористио одличан центаршут Варјачића и отклонио све дилеме у погледу коначног исхода.

Тренутни поглед на табелу може да радује присталице крагујевачког тима, с обзиром да се Раднички 1923 са 13 освојених бодова из пет одиграних кола налази на самом врху, уз новосадски Кабел.

Наредног викенда Крагујевчане очекује гостовање београдском ИМТ-у, на коме ће још једном покушати да потврде епитет најбоље екипе у лиги.

РАДНИЧКИ 1923 – РФК ГРАФИЧАР 3:1 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион:
“Чика Дача”.
Гледалаца: /.
Судија: Марко Делибашић (Врбас).
Помоћници: Никола Ријавец (Врбас), Петар Радић (Нови Сад).
Стрелци: Варјачић у 16. из једанаестерца, Илић у 50. и Максимовић у 90+5. минуту за Раднички 1923, а Микић у 65. минуту за Графичар.
Жути картони: Илић, Никодијевић, Раичевић, Максимовић (Раднички 1923), Тодоровски, Васиљевић, Матић, Лукић (Графичар).
Црвени картон: Филиповић (Раднички 1923) у 82. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Дукић (од 46. Рађен), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић, Ћировић, Аврам (од 76. У. Видовић), Мирић, Илић (од 65. Алексијевић), Никодијевић (од 84. Петровић).

РФК ГРАФИЧАР: Станковић, Тодоровски, Благојевић (од 46. Фићовић), Микић, Лукић, Матић (од 68. Одада), Васиљевић, Марјановић (од 53. Побулић), Цветковић, Бабић, Бурмаз.