Крагујевчани намучили лидера

Нису фудбалери Радничког 1923 успели да избегну пораз у сусрету са браниоцем титуле и лидером Моцарт Бет Суперлиге Србије, екипом Црвене звезде, али приказаном игром нису разочарали своје присталице, које су у великом броју испуниле трибине стадиона “Чика Дача”. Победника је одлучио детаљ из 75. минута, када је после дуела искусног Душана Цветиновића и нападача Црвене звезде Александра Пешића у казненом простору крагујевачког тима судија Лазар Лукић досудио казнени ударац у корист београдских “црвено-белих”, који је Александар Катаи, уз доста среће, претворио у победоносни погодак – 0:1 (0:0).

Баш као што се то и очекивало, сусрет актуелног шампиона Србије и “захукталог” Радничког 1923, који је у данашњу утакмицу ушао на крилима три узастопна тријумфа, изазвао је огромно интересовање код крагујевачке публике, која је малтене у потпуности испунила капацитете источне и западне трибине стадиона “Чика Дача”. Закључно са највернијим навијачима Радничког 1923 и Црвене звезде, који су попунили преостале две трибине, процена је да је данашњи сусрет пратило између 11 и 12 хиљада гледалаца, што је заиста импозантна бројка за суперлигашке стандарде.

Чета Дејана Јоксимовића је, мора се констатовати, енергетски ушла много боље у утакмицу у односу на екипу тренера Милоша Милојевића, која у првих пола сата игре није показала скоро па ништа. А онда су малтене из прве озбиљније ситуације на утакмици “црвено-бели” успели да затресу мрежу домаћина, али је погодак Мирка Иванића оправдано поништен због офсајд позиције у којој се претходно нашао Ел Фарду Бен.

Био је то увод у серију узбуђења која су уследила у финишу првог полувремена. Прво се Цветиновић изненада нашао у доброј позицији да савлада Борјана, који је одлично реаговао у овој ситуацији, мада би и да је лопта завршила у мрежи гол вероватно био поништен због офсајда.

Потом је Канга на супротној страни уздрмао стативу из слободног ударца, док је Иванић са ивице шеснаестерца практично додао лопту Лазару Раичевићу. Слично се завршио и покушај најбољег стрелца Радничког 1923 ове сезоне Милутина Видосављевића непун минут касније, чиме је пропала и последња прилика за промену резултата у првих 45 минута сусрета.

Кренули су гости нешто енергичније у другом полувремену. Иванић је у 50. минуту још једном запретио са дистанце, приморавши Раичевића да избаци лопту у корнер. Потом је Пешић тукао главом после центаршута Бена из прекида, да би недуго затим на сличан начин покушао и Александар Катаи, који је у међувремену заменио управо Бена, међутим, ни он није био довољно прецизан.

У 64. минуту “црвено-бели” по други пут погађају оквир гола крагујевачког тима, и то поново из слободног ударца, који је овога пута извео Катаи. Само минут касније Букари је лукаво проиграо Гобељића, чији је покушај осујетио опрезни Раичевић.

Много ће се наредних дана причати о ситуацији из 74. минута, када је после дуела искусног дефанзивца Радничког 1923 Душана Цветиновића и нападача Црвене звезде Александра Пешића у казненом простору крагујевачког тима судија Лукић показао на “белу тачку”. Лазар Раичевић је у први мах успео да заустави ударац Александра Катаија са једанаест метара, али је лопта на волшебан начин ипак завршила у његовој мрежи.

Након водећег гола гостујуће екипе, ствари на терену су се додатно “закувале”. “Црвено-бели” су у жељи да Крагујевчане по сваку цену одврате од свог гола почели да играју веома грубо, па је судија Лукић имао пуне руке посла да одржи утакмицу под контролом.

Жалиће Шумадинци сигурно за ситуацијом из 91. минута, када су врло лако могли до изједначења. Након доброг центаршута Чоловића, резервиста Максимовић је захватио лопту главом на првој стативи, али је она завршила пар сантиметара изнад пречке. Имали су и гости прилику да осигурају тријумф у судијској надокнади времена, када је после убачене лопте Букарија, Александар Пешић остао кратак за пола корака.

Крагујевчани су овим поразом, седмим у сезони, прекинули низ од три узастопна тријумфа, али су остали на деветом месту првенствене табеле са осамнаест сакупљених бодова. Овом утакмицом фудбалери Радничког 1923 закључили су први део првенствене трке.

Пред изабраницима тренера Дејана Јоксимовића су “паклених” седам дана. Већ у среду “црвене” очекује гостовање водећој екипи Прве лиге Србије ИМТ-у у утакмици шеснаестине финала Купа Србије, а затим на “Чика Дачу” стиже увек неугодна екипа Колубаре из Лазаревца, са којом су Крагујевчани поделили бодове на старту првенства.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1 (0:0)