Крагујевчани надомак промоције у Супер лигу

Фудбалери Радничког 1923 савладали су крушевачки Трајал у утакмици 32. кола Прве лиге Србије са минималних 1:0 (1:0) и тако дошли на корак до пласмана у Супер лигу Србије. Победоносни погодак за крагујевачки тим постигао је Милош Видовић након корнера у 36. минуту.

Мирис Супер лиге над “Чика Дачом” све је интензивнији. Победа над Трајалом и пораз трећепласираног Кабела од Будућности из Добановаца у сред Новог Сада довели су Крагујевчане у позицију да им је за пласман у највиши ранг такмичења довољан још само један освојени бод.

Успели су ученици Дејана Јоксимовића да се у веома кратком временском интервалу опораве од пораза у Лазаревцу и у дуелу са традиционално незгодним Крушевљанима пруже добру игру, коју су крунисали освајањем злата вредних бодова.

Крагујевачки прволигаш је у ову утакмицу ушао без двојице суспендованих играча, Уроша Алексијевића и Стефана Филиповића, док се у стартну поставу вратио неуморни Урош Видовић, који је пропустио гостовање у Лазаревцу због парних картона. Место централног нападача од првог минута заузео је Слађан Никодијевић, који је на неким претходним утакмицама углавном добијао шансу са клупе.

“Црвени” су од првог минута наметнули јак ритам игре, како би што је могуће брже откључали браву Крушевљана.

Већ у 3. минуту Никодијевић је шутирао главом после корнера, а капитен Трајала Гашић избацио лопту са саме гол-линије. Четири минута касније капитен Радничког 1923 Стеван Ковачевић је опробао свој ударац са дистанце, али није био довољно прецизан.

Нова опасност пред голом Трајала надвила се у 12. минуту, када је после одличног центаршута Варјачића, некадашњи члан клуба са “Чика Даче” Илија Матејевић у последњем тренутку интервенисао испред Мирића.

Управо је Матејевић упутио први ударац ка голу Радничког 1923 након корнера у 14. минуту, да би се само минут касније на другој страни у одличној шанси нашао Никодијевић, који са пет метара није успео да спроведе лопту у мрежу крушевачког прволигаша.

Стамени центарфор Крагујевчана се поново нашао обећавајућој ситуацији пред голом Трајала у 17. минуту када је упутио млак ударац главом, да би се у 22. минуту повољна прилика указала и Вићентијевићу, који је после сјајне акције, у којој су поред њега учествовали још и Ковачевић и Мирић, са десет метара пребацио гол.

Најбољу шансу за гостујући састав у првих 45 минута утакмице пропустио је Осман Џоф, који је после одличне асистенције Петровића из изгледне позиције шутирао преко гола.

Ковачевић је у 28. минуту сјајно упослио Никодијевића, чији је ударац главом зауставио голман Трајала Јовановић, да би наставку акције лопта дошла до Мирића, који не успева да погоди празан гол.

Велики карамбол пред голом Трајала виђен је у 30. минуту, а лопту је на самој гол-црти успео да ухвати голман Крушевљана Јовановић.

Коначно, мрежа популарних “гумара” затресла се у 36. минуту. Након корнера који је извео Ковачевић, лопта је пала у срце шеснаестерца Трајала испред Милоша Видовића, који је шаље право под пречку – 1:0 за “црвене”.

До одласка на паузу бележимо још један добар покушај Крагујевчана преко Мирића, али без промене резултата.

Гости су у наставку утакмице заиграли знатно храбрије и отвореније, па су за разлику од прилично инфериорног издања у првих 45 минута све чешће боравили на половини крагујевачког тима.

Обећавајући напад Трајала из 47. минута окончан је слабим ударцем Џофа, да би пет минута касније резервиста Голубовић шутирао главом преко гола.

Узвратио је Раднички 1923 преко Мирића, чији је ударац главом завршио поред стативе, а потом и Варјачића, који је безуспешно покушао да изненади голмана Трајала Јовановића.

Најизгледнију шансу да дођу до поготка гости су имали у 62. минуту, када се Матејевић искрао по десној страни, али је у намери да лобује Лукића пребацио оквир гола.

Вредан помена био је и покушај стрелца водећег гола за Крагујевчане Милоша Видовића у 76. минуту, али је лопта након његовог ударца завршила изнад пречке.

Играчи Радничког 1923 су по завршетку утакмице са доста емоција прославили овај тријумф, свесни да су начинили пресудан корак ка суперлигашком друштву.

Крагујевчани су данашњом победом задржали водећу позицију на табели Прве лиге Србије, са два бода више од Колубаре и шест у односу на новосадски Кабел.

“Црвени” ће наредног викенда гостовати екипи Будућности из Добановаца, док ће у последњем колу, које је предвиђено за среду, 19. мај, угостити већ отписану Јагодину.

РАДНИЧКИ 1923 – ТРАЈАЛ 1:0 (1:0)