Шумадинци “зачарали” мрежу: Пета узастопна утакмица без примљеног гола и нови бод на суперлигашком конту

Фудбалери Радничког 1923 одиграли су без голова са имењаком из Ниша у утакмици 28. кола Линглонг Тајер Супер лиге Србије – 0:0. Била је ово пета узастопна утакмица на којој су Крагујевчани успели да сачувају своју мрежу и освоје још један вредан бод у борби за опстанак.

Обе екипе су ушле прилично стегнуто и опрезно у данашњу утакмицу. Акценат је био превасходно на дефанзиви, док се у нападу чекало на грешку противника. У таквој игри наравно да није било превише прилика за голове, тако да се публика на “Чика Дачи” прилично досађивала током првих 45 минута сусрета.

Први, уједно и једини озбиљнији покушај у првом делу утакмице имао је Украјинац Павлов, који је након конфузије у одбрани крагујевачког тима шутирао поред стативе.

Покушај Стефана Митровића да изнуди једанаестерац четири минута касније завршио се неславно, с обзиром да му је судија Новак Симовић показао жути картон због симулирања.

Стратег Крагујевчана Ненад Лалатовић је у 38. минуту био приморан да направи принудну измену након што се искусни Милош Видовић пожалио на повреду због које није могао да настави утакмицу. Његово место у постави крагујевачког суперлигаша заузео је млади црногорски репрезентативац Милош Брновић.

Покушали су Шумадинци у самом финишу првог полувремена да понове акцију која им је донела сва три бода на утакмици са Металцем. Томић је послао повратну лопту на ивицу петерца ка Саши Јовановићу, али је одбрана нишког тима била опрезна у овој ситуацији.

Друго полувреме донело је далеко садржајнију и динамичнију игру. Крагујевчани су већ у првим минутима наставка успели да запрете два пута, најпре преко капитена Мирића, а потом и Пишчевића, али је чувар мреже нишког тима Филип Дујмовић добро одреаговао у оба наврата.

На другој страни, Месаревић је покушао да у контри проигра хитроногог Митровића, кога је успешно затворио Александар Варјачић.

Имали су Крагујевчани доста среће у 65. минуту, када је након центаршута Станковића са леве стране, искусни Филип Касалица, који је пар минута раније заменио Украјинца Павлова у самом шпицу напада нишког тима, остао усамљен у казненом простору, али његов покушај волеј ударца није прошао баш најбоље.

Могли су гости да буду сурово кажњени за овај промашај два минута касније. Варјачић је извео прекид, Мирић шутирао главом, а Дујмовић крајњим напором успео да заустави лопту на путу ка мрежи.

Ухватили су се навијачи Радничког 1923 за главу након “бомбе” Пишчевића са преко двадесет метара у 74. минуту. Дујмовић је већ био савладан, али је лопта окрзнула пречку и завршила у гол-ауту.

Последње две шансе на утакмици имали су гости из Ниша. Прво је Мићибући лошим завршним ударцем упропастио акцију у којој су поред њега учествовали још и Јовановић и Аксентијевић, да би два минута пре него што је судија Новак Симовић дао знак за крај утакмице, Никола Аксентијевић покушао ударцем са дистанце да донесе промену резултата, али није био прецизан.

На крају, подела бодова којом могу бити задовољни и једни и други. Крагујевчани су овим ремијем продужили низ утакмица без пораза и додатно се приближили тринаестопласираном Пролетеру, који им сада бежи само један бод, док су Нишлије овим бодом сачувале четврто место на табели које доноси излазак у Европу.

Следи првенствена пауза која ће изабраницима тренера Ненада Лалатовића добро доћи да се одморе и припреме за последње две утакмице регуларног дела првенства против новосадске Војводине на “Чика Дачи” и Црвене звезде у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (Н)  0:0