Ивањичани одолели на “Чика Дачи”

Никако да крене изабранике тренера Дејана Јоксимовића овог пролећа. После два несрећна пораза од Вождовца и Чукаричког, фудбалери Радничког 1923 данас су, упркос још једној доброј партији, успели да узму само бод у сусрету са одличном екипом Јавор Матиса – 0:0. Највећи “кривац” за овакав епилог данашње утакмице на стадиону “Чика Дача” је млади голман екипе из Ивањице Страхиња Манојловић, који је просто зачарао своју мрежу и осујетио све покушаје фудбалера крагујевачког тима.

Одсуство тројице изузетно битних играча у маневру, капитена Милоша Видовића, Дамјана Крајишника и Драгољуба Срнића, и те како се осетило у игри крагујевачког тима на данашњој утакмици, посебно кад је реч о креацији и завршном пасу. Изостанак креативности у везном реду Крагујевчани су покушали да компензују повећаном агресивношћу, па су тако од првог минута потиснули играче Јавора на њихову половину терена, не дајући им буквално “да дишу”. Ипак, и поред изражене теренске иницијативе и великог броја створених прилика, Шумадинци нису успели да пронађу пут до мреже екипе из Ивањице, на чијем голу је бриљирао млади Страхиња Манојловић, који је сјајним одбранама овог пролећа привукао пажњу фудбалске јавности у Србији.

Први ударац ка голу Ивањичана упутио је Стефан Чоловић на истеку 5. минута, али је лопта завршила поред гола. Покушао је потом и снажни Ивановић главом после корнера, међутим, ни он није био прецизан, да би се у 19. минуту у одличној прилици нашао енергични Лука Зорић, који је после повратне лопте Видосављевића шутирао тик поред стативе.

Два минута касније бележимо и прву прилику за гостујући састав. Гојковић је на брзину извео прекид, лопта је дошла до најбољег стрелца Јавора ове сезоне Петра Гигића, који је из врло тешке позиције безуспешно покушао да угрози гол крагујевачког тима.

Опасно је било пред голом Ивањичана у 31. минуту, када се после центаршута Чоловића у прилици нашао вихорни Милутин Видосављевић, кога је у последњем моменту успео да изблокира Кристијан Тојчић. Уследила је потом још једна прилика за Луку Зорића, овога пута после центаршута Видосављевића, када је лоше захватио лопту главом, да би пред сам одлазак на одмор Филип Ивановић ударцем са дистанце умало изненадио младог Манојловића, који је остао укопан у месту, али је лопта на његову срећу завршила поред гола.

Незадовољни исходом првог дела сусрета, “црвени” су у наставку утакмице појачали притисак ка голу Ивањичана. Најпре је Видосављевић на самом старту другог полувремена у два наврата запретио Манојловићу, најпре ударцем са дистанце, а потом и из прекида, али је млади чувар мреже Јавора оба пута био на висини задатка.

Бурно је било у 49. минуту, када је главни судија Марко Ивковић дуел француског интернационалца Бубакари Дукуреа и Филипа Ивановића у казненом простору Јавора окарактерисао као прекршај за најстрожу казну, али је након консултација са колегама из ВАР собе и поновног прегледавања снимка спорне ситуације одлучио да преиначи претходно донешену одлуку, што, наравно, није наишло на симпатије играча и навијача Радничког 1923.

Данас не превише запажени Чинеду се у 58. минуту нашао у доброј прилици да постигне свој други погодак у дресу крагујевачког суперлигаша, али је његов ударац искоса са леве стране ефектном парадом осујетио Манојловић. Чувар мреже Јавора истакао се и у 74. минуту, када је зауставио прилично незгодан ударац Стефана Чоловића са ивице шеснаестерца.

На супротној страни, резервиста Босић је у пар наврата успевао да направи озбиљну пометњу у одбрани Радничког 1923, посебно у 79. минуту када је после муњевито изведене контре припремио шансу Гојковићу, испред кога је у последњем тренутку интервенисао повратник на гол крагујевачког суперлигаша Лазар Раичевић.

Сам финиш утакмице обележила је потпуна опсада гола Ивањичана. Ипак, изузев атрактивног покушаја Луке Милуновића “маказицама” из 89. минута и још једне у низу сјајних интервенција младог Манојловића, није било неких озбиљнијих прилика за “црвене” у последњим тренуцима утакмице.

Да ствари буду горе по домаћи тим, Филип Ивановић је буквално у последњем минуту судијске надокнаде времена зарадио други жути картон, тако да неће бити у конкуренцији за утакмицу против Партизана у наредном колу.

Позитивна околност за Крагујевчане је што су овим ремијем прекинули серију од три везана пораза у првенству, а негативна то што су допустили свом најближем пратиоцу на табели, екипи Колубаре из Лазаревца, да их бодовно сустигне и озбиљно им угрози изгледе за пласман у плеј-оф.

Пред изабраницима тренера Дејана Јоксимовића је паклен распоред утакмица, који започињу гостовањем београдском Партизану у недељу, 26. фебруара. Само три дана касније “црвени” ће на свом “Чика Дачи” угостити трећепласирани тим Моцарт Бет Суперлиге, ТСЦ из Бачке Тополе, док је за први викенд у марту предвиђено гостовање Новом Пазару.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈАВОР МАТИС 0:0

Стадион: „Чика Дача“.
Гледалаца: 1 500.
Судија: Марко Ивковић (Лајковац).
Помоћници: Немања Петровић, Слободан Павловић (обојица из Ужица).
Жути картони: Ивановић, Милуновић (Раднички 1923), Кембел, Адамовић, Ратковић (Јавор Матис).
Црвени картон: Ивановић у 90+4. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Влајковић (од 90. Миличић), Пецељ, Ивановић, Митровић, У. Видовић (од 82. Крајишник), Зорић, Чоловић (од 82. Максимовић), Видосављевић, Евандро (од 61. Милуновић), Чинеду. Тренер: Дејан Јоксимовић.

ЈАВОР МАТИС: Манојловић, Илић, Милетић, Тојчић, Обрадовић, Дукуре, Адамовић (од 90. Ђукић), Танко (од 61. Босић), Гојковић (од 85. Елиомар), Кембел (од 85. Ђурић), Гигић (од 61. Ратковић). Тренер: Младен Додић.