Храбри Раднички 1923 са десеторицом до бода у Сурдулици

Четврти овосезонски дуел сурдуличког Радника и крагујевачког Радничког 1923 обележили су дискутабилан водећи гол Сурдуличана, затим тешка повреда искусног Вука Митошевића, али и херојска игра Крагујевчана, који су са десеторицом играча успели да надокнаде заостатак од једног гола и освоје јако вредан бод у даљој борби за очување суперлигашког статуса – 1:1 (0:1).

Сунчан и топао априлски дан представљао је идеалан декор за једну лепу фудбалску представу на Градском стадиону у Сурдулици.

Нажалост, добра фудбалска атмосфера нарушена је већ након десетак минута сусрета и то заслугом појединца из публике, који је на данашњу утакмицу дошао са очигледном намером да провоцира и вређа тренера крагујевачког тима Ненада Лалатовића. Уследио је међусобни вербални обрачун, након чега је судија Минаковић искључио стратега крагујевачког тима, који је морао да се пресели на трибине, одакле је у наставку утакмице делио савете својим изабраницима.

Прво право фудбалско узбуђење на мечу забележили смо у 16. минуту, када се после повратне лопте Љубише Пецеља, Саша Јовановић нашао у изгледној позицији за постизање поготка, али је његов ударац са десетак метара успео да заустави голман Радника Стефан Ранђеловић.

Узвратили су домаћи најпре преко Дуроњића, а потом и Спасића, међутим, није било потребе за интервенцијом од стране голмана Радничког 1923 Огњена Лукића.

Уследио је потом нови покушај Саше Јовановића, овога пута са знатно веће дистанце, који је завршио далеко ван оквира гола.

Водећи гол Сурдуличана у 37. минуту сигурно ће поново довести у питање употребу ВАР технологије у српском фудбалу. Након не превише обећавајуће акције домаћег тима, лопта је дошла до Спасића, који је после више него очигледне игре руком успео да затресе мрежу крагујевачког тима. Судија Минаковић је првобитно и показао да је нападач Радника руком уштоповао лопту, али је на интервенцију од стране колега из ВАР собе ипак одлучио да призна погодак.

Сви потоњи протести фудбалера Радничког 1923 били су узалудни, тако да је домаћи тим на одмор ипак отишао са минималним капиталом.

Детаљ који је дефинитивно ставио мрљу на данашњу фудбалску представу догодио се у уводним минутима другог полувремена, када је након оштрог старта Недељка Пишчевића искусни Вук Митошевић зарадио прелом ноге, па је колима Хитне помоћи превежен у оближњу болницу.

Пишчевић је због овог оштрог, али ненамерног старта зарадио директан црвени картон, тако да су Крагујевчани поред резултатског од тог момента морали да се суоче и са бројчаним дефицитом. Ипак, све то није обесхрабрило момке у црвеним дресовима, који су са још већом одлучношћу наставили даљу борбу на терену.

Храбра и борбена игра Шумадинцима се исплатила у 69. минуту, када је млади црногорски репрезентативац Милош Брновић, који је почетком другог полувремена заменио Сашу Јовановића, успео да изненади голмана Радника Ранђеловића и донесе прижељкивано изједначење свом тиму.

Осим солидног покушаја Суботића са дистанце, није било већих узбуђења у последњих двадесетак минута сусрета. Интересантно је напоменути да је у самом финишу утакмице због протеста искључење зарадио и стратег домаћег тима Душан Ђорђевић, тако да су оба шефа струке завршетак данашњег сусрета дочекала на трибинама.

Крагујевчани су тако дописали још један јако вредан бод, којим су се додатно приближили остварењу свог коначног циља, а то опстанак у лиги.

“Црвени” ће у другој утакмици плеј-аут фазе, у четвртак, 21. априла, угостити екипу лазаревачке Колубаре на стадиону “Чика Дача”. Почетак сусрета предвиђен је за 15 часова.

РАДНИК – РАДНИЧКИ 1923  1:1 (1:0)

СУРДУЛИЦА
ФК Радник.
Гледалаца: 400.
Ненад Минаковић (Нови Сад).
Помоћници: Светозар Живин, Милан Шутуловић (обојица из Новог Сада).
Стрелци: Спасић у 37. минуту за Радник, а Брновић у 69. минуту за Раднички 1923.