Хладан туш за “црвене” на “Чика Дачи”

Фудбалери Радничког 1923 још једном су растужили своје многобројне присталице поразом у сусрету са лазаревачком Колубаром на стадиону “Чика Дача” – 0:2 (0:0). Био је ово укупно шести пораз “црвених” у сезони, а чак четврти на домаћем терену, који је дошао у најтежем тренутку, након дебакла у Горњем Милановцу.

Имали су изабраници Владимира Раденковића лепу прилику да се пред својом публиком искупе за тежак пораз на гостовању екипи Металца у прошлом колу, али су уместо тога добили још један јак шамар од кога ће им дуго бридети образи. Одиграли су Шумадинци испод сваког очекивања, без оне препознатљиве енергије која их је красила на неким претходним утакмицама, па су, када се све сабере, заслужено изгубили битку са објективно бољим противником.

Огроман пех задесио је Крагујевчане на самом почетку утакмице. Недовољно опорављени Марко Мирић је већ после једанаест минута игре био приморан да напусти терен, чиме је Владимир Раденковић остао без свог главног нападачког адута, што се и те како осетило у наставку утакмице.

Гости из Лазаревца су у периоду између 18. и 20. минута два пута запретили преко искусног Вучетића, али је Иван Радош, који је данас стајао на голу уместо лакше повређеног Стојана Лековића, у оба наврата добро интервенисао.

Узвратио је убрзо домаћин преко Стефана Филиповића, који је након прекида захватио лопту главом, међутим голман Колубаре Станивуковић је сјајном рефлексном реакцијом осујетио покушај штопера Радничког 1923.

Истакао се потом и ветеран на голу крагујевачког суперлигаша Иван Радош, који је у 23. минуту зауставио ударац Милоша Филиповића, док је на другој страни Вељко Трифуновић слабо шутирао главом после центаршута Немање Томића.

До краја првог полувремена бележимо још и лукав покушај Стевана Ковачевића из слободног ударца у 41. минуту, који није донео промену резултата.

Веровали су навијачи Радничког 1923 да ће њихови љубимци након прилично анемичне игре у првом полувремену са много више жара ући у наставак сусрета, али се у 49. минуту десило оно чега су се највише прибојавали – Колубара је дошла до вођства.

Највећи део посла одрадио је капитен Лазаревчана Никола Јанковић, који је потпуно неометан изнео лопту са своје половине терена малтене до ивице шеснаестерца Крагујевчана, а онда проиграо Уроша Ђурановића, коме је преостало да са десетак метара матира Ивана Радоша.

Примљени гол тргао је “црвене” из летаргије и натерао их да много одлучније крену ка голу противника.

Драгутиновић је најпре у 57. минуту шутирао преко гола, а затим се после корнера у 61. минуту и ударца главом Огњена Лакићевића шанса указала и резервисти Неђељку Ковинићу, али је упорни Станивуковић успео некако да ишчепрка лопту младом нападачу Радничког 1923.

Парабола Саше Јовановића у 71. минуту измамила је уздахе крагујевачке публике, баш као и ударац Ковинића пар минута касније, који је изблокирао Кочовић.

Најближи изједначењу “црвени” су били у 80. минуту, када је Ковинић у сендвичу између двојице играча Колубаре успео да упути ударац са ивице петерца, али је лопта завршила поред гола.

Све дилеме око победника данашњег сусрета на “Чика Дачи” отклоњене су у 90. минуту, када је муњевиту контру Лазаревчана на крајње елегантан начин крунисао Богдан Младеновић, “боцнувши” лопту испред немоћног Радоша.

Следи двонедељна првенствена пауза, која ће Крагујевчанима добро доћи да се опораве после два узастопна пораза и поврате нарушено самопоуздање.

Суперлигашка трка наставља се 16. октобра, када фудбалере Радничког 1923 очекује гостовање нишком имењаку, који ове сезоне игра далеко испод очекивања.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 0:2 (0:0)