“Хет-трик” Милана Видакова за успешан реванш “змајевима”

Три пута су фудбалери Радничког 1923 губили од Вождовца прошле сезоне, али је данас дошао крај овом неславном низу. Екипа тренера Феђе Дудића је још једном сјајном партијом разгалила срца не претерано бројне публике на стадиону “Чика Дача” и убедљивим тријумфом над вождовачким “змајевима” направила дуго чекани искорак у горњи део табеле – 3:0 (2:0). Блистао је троструки стрелац Милан Видаков, који је данашњим “хет-триком” избио на чело клупске листе стрелаца и ставио тренера Дудића на слатке муке када је реч о избору централног нападача.

Нису “црвени” имали намеру да пропусте прилику да се реванширају вождовачким “змајевима” за три претрпљена пораза у прошлој сезони, као ни могућност да се новим тријумфом етаблирају у горњу половину суперлигашке лествице.

Знали су изабраници тренера Феђе Дудића да ће што пре буду “начели” противника, утолико лакше бити да дођу до жељеног тријумфа, па су од самог старта утакмице почели да плету матну мрежу пред голом Вождовца, да би већ прве конкретнију акцију успели да преточе у почетну предност. Бевис је центрирао са леве стране, Видосављевић лепо одиграо главом до Видакова, који је надскочио двојицу играча Вождовца и лобовао не баш идеално постављеног Катића.

Гости су после шокантног почетка утакмице успели да повежу редове, па су убрзо запретили преко Вилке, који је после центаршута Антонијевића успео да стигне до лопте пре Изучуквуа, али не и да је упути у оквир гола Крагујевчана. Узвратио је потом Ристић на другој страни солидним ударцем са дистанце, да би једну несмотреност чувара мреже Радничког 1923 Стојана Лековића пропустио да казни Јочић.

У току је био 19. минут утакмице када су Шумадинци дуплирали вођство. Поново је стрелац био Видаков, који је после повратне лопте у последње време све запаженијег Килијана Бевиса приморао младог голмана Вождовца Андрију Катића на нову капитулацију.

Темпо игре је након другог поготка “црвених” значајно опао, тако да нисмо видели било какво веће узбуђење пред оба гола до истека првих 45 минута сусрета.

Већ на самом почетку другог полувремена тренер Вождовца Марко Савић извршио је троструку измену, након чега су “змајеви” коначно живнули и створили пар обећавајућих ситуација пред голом Радничког 1923, од којих је можда и најозбиљнија била она из 66. минута, када је после ударца из угла Флемингс шутирао поред гола.

Овај период нешто ангажованије игре гостујућег тима “пресекао” је маестрални Милан Видаков, који се у 73. минуту по трећи пут уписао у стрелце на данашњој утакмици. Поново је све потекло од сјајног Бевиса, који је на средини терена “украо” лопту неопрезном Дамјановићу, коју је потом проследио Видакову за још једну рутинску егзекуцију у изведби младог центарфора крагујевачког тима.

Могли су гости у самом финишу утакмице барем до почасног поготка, али их је у томе спречио увек будни Стојан Лековић, који је успешно укротио ударце Флемингса и Теодоровића, сачувавши своју мрежу нетакнутом.

“Црвени” су се данашњим тријумфом, трећим у низу, коначно преселили у горњи део табеле и тренутно су на шестој позицији са 18 освојених бодова, колико су сакупили и њихов данашњи ривал Вождовац и лучанска Младост.

Овом утакмицом Крагујевчани су закључили први део суперлигашке трке. Следи двонедељни предах у првенству услед обавеза репрезентације Србије у квалификацијама за Европско првенство, а такмичење у Моцарт Бет Суперлиги наставља се 25. новембра, када ће “црвени” у оквиру 16. кола угостити ове сезоне значајно појачану екипу Новог Пазара.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЖДОВАЦ 3:0 (2:0)