Графичар однео бодове из шумадијске престонице

Наши омладинци доживели су други пораз у Омладинској лиги Србије ове сезоне, и то на свом терену у дуелу са чврстом и веома организованом екипом Графичара – 0:2 (0:0).

Питање победника решено је у првих 45 минута сусрета, када су Београђани постигли оба поготка. Већ у 9. минуту Сандуловић је после лепе соло акције по левој страни прецизним и добро одмереним ударцем приморао Стефана Лешњака да вади лопту из своје мреже.

На 2:0 повисио је Данкан Мекензи у 36. минуту, и то после казненог ударца, који је Стефан Лешњак успео да одбрани, али се на његову несрећу лопта одбила до фудбалера Графичара, коме није било тешко да је из другог покушаја смести у небрањени део мреже.

Далеко од тога да су Крагујевчани били инфериорни у овом делу сусрета. Имали су ученици тренера Милоша Симића лепу прилику да смање заостатак у 22. минуту, када је Стефан Перовић из више него изгледне позиције пред голом Графичара погодио само пречку.

Нападали су “ђаволчићи” и у другом полувремену, покушавали да се резултатски врате у утакмици, али осим два солидна покушаја Маринковића нису озбиљније угрозили гол гостујућег тима.

Овај пораз условио је пад наше екипе на табели, која је са четвртог сишла на шесто место, оставши на учинку од 19 освојених бодова.

И наредну утакмицу наши омладинци одиграће пред својом публиком, а противник ће им бити екипа новосадске Војводине, која тренутно заузима пето место на табели.

РАДНИЧКИ 1923 – ГРАФИЧАР 0:2 (0:2)