Горка пилула за Крагујевчане на гостовању у Горњем Милановцу

Тежак пораз претрпели су фудбалери Радничког 1923 у комшијском дербију са екипом Металца у Горњем Милановцу – 1:4 (1:1). Крагујевчани су успешно одолевали веома мотивисаном домаћину све до 71. минута и несрећног аутогола Алексе Дамјанца, који је био увод у резултатску катастрофу “црвених”, за коју се побринуо резервиста у редовима Металца Никола Фуртула, са два експресна поготка у судијској надокнади времена.

Крагујевачки суперлигаш је у Горњи Милановац допутовао ослабљен неиграњем искусног Марка Мирића, који се повредио на претходној утакмици са Новим Пазаром на “Чика Дачи”. То је у самом старту представљало огроман хендикеп за “црвене”, с обзиром да је управо Мирић био играч који је Крагујевчанима доносио превагу на неким претходним утакмицама.

У жељи да надомести учинак најбољег стрелца своје екипе, стратег Радничког 1923 Владимир Раденковић одлучио се за прилично офанзивну стартну поставу, са двојицом класичних нападача, Борисавом Бурмазом и Неђељком Ковинићем.

На другој страни, екипа Металца је након прилично мршавог бодовног скора у протеклом делу првенства у ову утакмицу ушла под императивом победе, која би јој омогућила бег из доњег дела табеле. То је у самом старту обећавало једну отворену, динамичну утакмицу, са великим бројем шанси и голова.

Треба рећи да су фудбалерима Радничког 1923 и на овом гостовању ветар у леђа давали њихови највернији навијачи, који нису штедели грла и дланове у настојању да свом вољеном тиму пруже подршку са трибина.

Већ у 5. минуту бележимо први покушај Крагујевчана да угрозе гол Металаца. Саша Јовановић је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта завршила поред гола.

Малтене из прве озбиљније прилике на утакмици Милановчани су успели да профитирају. Млади Влалукин је лепо прихватио лопту на десној страни терена, а затим упослио Крајишника, коме није било тешко да са неких 7-8 метара савлада Лековића.

“Црвени” су узвратили у 19. минуту, када је Борисав Бурмаз примио лопту на ивици шеснаестерца, лако се ослободио чувара и изузетно прецизним ударцем у супротан угао донео Крагујевчанима изједначење. Био је то уједно и првенац младог нападача у дресу Радничког 1923, који полако почиње да исказује свој голгетерски потенцијал.

Покушао је у 22. минуту лукави Ступаревић да изненади Стојана Лековића, али је голман Радничког 1923 био опрезан у овој ситуацији. Аплаузе домаће публике побрао је ударац Цветковића са дистанце  у 24. минуту, који није донео промену резултата.

После дужег времена запретио је и Раднички 1923. Трифуновић је центрирао, Масларевић скинуо лопту са главе Драгутиновићу, потом је Лакићевић покушао да је врати пред гол Металца, али је одбрана милановачког суперлигаша успешно интервенисала.

Уследила су још два покушаја Милановчана са дистанце, најпре Ступаревића, а потом и штопера Милићевића, али је у оба наврата лопта завршила изван оквира гола крагујевачког суперлигаша.

Како се ближио одлазак на паузу, тако су и напади Металца постајали све учесталији, док су се Крагујевчани у потпуности повукли на своју половину терена.

Крајишник је у 36. минуту центрирао ка Цветковићу, испред кога је добро интервенисао поуздани Стефан Филиповић. До истека првих 45 минута бележимо још и прилично амбициозан покушај Антонијевића са раздаљине од скоро тридесет метара, али без успеха.

Друго полувреме започело је правом “бомбом” коју је упутио центарфор Металца Марко Шарић са двадесетак метара, али је Лековић врховима прстију успео да закачи лопту, довољно да она уместо у мрежи, заврши у корнеру.

Лепу контру развили су “црвени” у 51. минуту, лопта је поново дошла до Бурмаза, чији је ударац изблокирао Стојић.

Опасно је било у 53. минуту пред голом Радничког 1923. Влалукин је упутио оштар центаршут са десне стране, а Варјачић стигао да интервенише испред Цветковића.

Ступаревић је у 55. минуту гађао из слободног удараца, али је лопта завршила преко гола Крагујевчана.

Ништа се озбиљније на терену није дешавало све до 70. минута, када је најпре Цветковић загрејао дланове Стојана Лековића снажним ударцем из прекида, да би само пар секунди касније након центаршута Антонијевића, Алекса Дамјанац закачио лопту главом и послао је у сопствену мрежу.

Нису Крагујевчани имали пуно избора, осим да у последњих двадесет минута утакмице свим силама крену ка голу свог противника. Саша Јовановић је у 78. минуту ставио голмана Металца Масларевића на муке добро одмереним ударцем са ивице шеснаестерца, али је чувар мреже Милановчана некако успео да исконтролише лопту.

У самом финишу утакмице пала је концентрација фудбалерима крагујевачког суперлигаша, што је искористио резервиста у редовима Металца Никола Фуртула, који је са два брза поготка у судијској надокнади времена учинио тријумф Милановчана прилично убедљивим.

“Црвени” ће имати четири дана да зацеле болне ране са гостовања у Горњем Милановцу и да се у петак против Колубаре на свом “Чика Дачи” представе у правом светлу.

МЕТАЛАЦ – РАДНИЧКИ 1923  4:1 (1:1)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ
Стадион:
ФК Металац.
Гледалаца: 1 300.
Судија: Новак Симовић (Ловћенац).
Помоћници: Никола Ђоровић (Крагујевац), Милош Симовић (Ловћенац).
Стрелци: Крајишник у 12, Дамјанац у 71. (аутогол) и Фуртула у 90+1. и 90+2. минуту за Металац, а Бурмаз у 19. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Одада (Металац), М. Видовић, Варјачић (Раднички 1923)

МЕТАЛАЦ: Масларевић, Милићевић, Стојић, Млађовић, Влалукин, Антонијевић, Одада, Крајишник, Ступаревић (од 82. Фићовић), Цветковић (од 82. Фуртула), Шарић (од 64. Ђурић).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Варјачић, Лакићевић (од 81. Ђ. Јовановић ), Филиповић, Дамјанац, М. Видовић, С. Јовановић (од 81. Ковачевић), Драгутиновић (од 81. Томић), Ковинић (од 58. Брновић), Трифуновић (од 64. Благојевић), Бурмаз.