Дубочицин оклоп непробојан за Крагујевчане

И други овосезонски дуел фудбалера Радничког 1923 и лесковачке Дубочице окончан је без победника. За разлику од првог сусрета у Лесковцу, у коме су виђена чак четири поготка, на “Чика Дачи” су мреже остале нетакнуте – 0:0. “Црвени” су тако прекинули низ од девет узастопних тријумфа на свом терену, док је екипа Дубочице дошла до изузетно вредног бода у даљој борби за опстанак у лиги.

Знали су Крагујевчани да их очекује тежак дуел са једном изузетно тврдом, такмичарском екипом, која им је задала доста проблема и у претходном међусобном одмеравању снага.

И заиста, Лесковчани су се и овога пута показали као “тврд орах” и прилично храбро су изашли на терен стадиона “Чика Дача”, свесни да немају шта да изгубе у сусрету са водећом екипом на табели Прве лиге Србије, која је у ову утакмицу ушла као изразити фаворит.

Са друге стране, изостанак неколицине веома битних и искусних играча показао се као значајан хендикеп за екипу тренера Александра Линте, која током свих деведесет минута игре није успела да пронађе прави начин да надмудри изузетно чврсту и добро уиграну последњу линију лесковачког тима.

У уводним минутима утакмице углавном се играло пред казненим простором Крагујевчана, али су временом “црвени” успели да се ослободе почетног притиска Лесковчана и да у 17. минуту упуте први ударац у оквир противничког гола. Учинио је то новајлија Ристовић, али је то био лак плен за голмана Дубочице Миодрага Младеновића.

Само минут касније, на другој страни се указала прилика Станковићу, који из повољне позиције пребацује гол.

Лепа акција домаћих виђена је у 30. минуту утакмице. Ћировић је атрактивно петом проиграо Максимовића, који, пак, не успева да захвати лопту.

Уследио је покушај капитена Радничког 1923 Стевана Ковачевића са дистанце, да би у 37. минуту Мирић покушао ударцем главом да савлада гостујућег голмана, међутим, није био довољно прецизан. Било је то уједно и последње веће узбуђење у прилично сиромашних првих 45 минута утакмице.

У наставку сусрета Крагујевчани су у потпуности преузели теренску иницијативу, али су и даље тешко долазили до изгледних позиција пред голом противника.

Све се свело на покушаје из прекида, као што је то био случај у 58. минуту, када је након ударца из угла и гужве у казненом простору Лесковчана лопта дошла до Максимовића, који је са неких десетак метара шутирао далеко преко гола.

Уследила су потом два покушаја Мирића, најпре из слободног ударца у 69. минуту, а потом и главом након корнера, али се резултат није променио.

На другој страни, гости су се у других 45 минута углавном оријентисали на одбрану свог гола, уз повремене излете на половину Крагујевчана, попут ситуације из 65. минута, када је високи Павишић упутио оштар ударац са неких 13 метара искоса са леве стране, али није био довољно прецизан.

На крају је ова не баш претерано садржајна фудбалска битка на стадиону “Чика Дача” окончана најнепопуларнијим резултатом – 0:0.

Овај реми се није битније одразио на положај крагујевачког прволигаша на табели, који се и даље налази на лидерској позицији са 44 освојених бодова.

Нови такмичарски изазов фудбалере Радничког 1923 очекује у петак, 5. марта, на гостовању краљевачкој Слоги, коју од недавно предводи бивши шеф струке “црвених” са “Чика Даче” Дарко Милисављевић.

РАДНИЧКИ 1923 – ДУБОЧИЦА  0:0