Ђенић пресудио “црвенима” у Лазаревцу

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су пети пораз у текућој сезони Прве лиге Србије. “Црвени” су у оквиру 11. кола гостовали Колубари у Лазаревцу, где су поражени минималним резултатом – 0:1 (0:1). Домаћин је у раној фази утакмице дошао до почетне предности, коју је успео да сачува до истека свих 90 минута.

Крагујевчани су на ово гостовање отпутовали у ослабљеном саставу, без повређених Немање Здравковића и Слађана Мијатовића, па је шеф струке Дарко Војводић био приморан на нека принудна решења. Добра вест је да се након две утакмице паузе у стартној постави Радничког поново нашао капитен Лазар Петровић, који је заједно са Стефаном Филиповићем чинио задњу линију крагујевачког тима на овој утакмици.

Нажалост, одбрана “црвених” била је принуђена на капитулацију већ у 7. минуту, када је искусни Ђенић са десетак метара удаљености послао лопту у доњи леви угао за вођство Колубаре.

Овај гол је пресекао фудбалере Радничког, који су од тог тренутка били принуђени да јуре резултатски заостатак. Са друге стране, домаћин је гледао да искористи овај шок свог ривала и дође до убедљивије предности.

У 13. минуту Кочић је из скраћеног корнера упутио опасну лопту пред гол Крагујевчана, али је Лазар Раичевић успешно рашчистио ову ситуацију.

Прва већа опасност пред голом Колубаре виђена је у 29. минуту, када је Ковачевић добро извео прекид, али Слађан Никодијевић није успео да стигне до те лопте.

Кочић је у 52. минуту пропустио идеалну шансу да повиси вођство свог тима, када је из изгледне позиције са 11 метара шутирао снажно, али непрецизно.

Затим је Никодијевић покушао главом у 65. минуту, а два минута касније после корнера и Варјачић, али је изблокиран.

У 70. минуту бележимо лукав покушај Пантића из слободног ударца који је Раичевић осујетио, да би у 82. минуту Стеван Ковачевић окушао свој ударац са дистанце, али је био замало непрецизан.

Најбољу шансу да дође до изједначења наш тим пропустио је у 85. минуту. Ковачевић је идеално проиграо Никодијевића, који је из прве шутирао преко гола.

На крају, домаћин се радовао победи, а Раднички ће прилику за нове бодове морати да потражи у петак, када на “Чика Дачу” стиже последњепласирана Будућност из Добановаца.

КОЛУБАРА – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)