“Ђаволчићи” продужили пролећни низ тријумфа

Наши омладинци су данашњом победом над екипом Графичара, резултатом 3:1 (2:1), наставили серију сјајних игара у пролећном делу шампионата. Био је ово трећи узастопни тријумф изабраника тренера Дејана Јоксимовића, који сигурним корацима настављају пут ка опстанку у најквалитетнијем рангу такмичења.

По други пут у овој сезони популарни “ђаволчићи” били су успешнији од својих вршњака из београдског Графичара, који су у овај дуел ушли са два бода предности у односу на Крагујевчане, а из њега изашли са заостатком од једног бода.

Шумадинци су до вођства дошли већ након једанаест минута игре. Након прекршаја над Александром Петровићем, судија Милановић из Ћуприје досудио је казнени ударац за домаћи тим, који је у погодак претворио Ђорђе Јовановић.

Радост “ђаволчића” није предуго трајала. Већ у 19. минуту гости долазе до изједначења. Бајић је шутирао са дистанце, лопта је на путу ка голу закачила Тошковића, променила смер и преварила Давида Спасојевића.

Ипак, само четири минута касније Лазар Милетић, који је данас добио предност у односу на првог стрелца крагујевачког тима Андреју Ристића, користи грешку одбране Графичара и враћа предност домаћину.

Корпулентни нападач поново се нашао у прилици у 35. минуту, али је овога пута његов ударац зауставила статива.

Не баш сјајну реакцију одбране Крагујевчана на почетку другог полувремена пропустио је да казни Тошковић, док је на другој страни Петровић запретио солидним ударцем са ивице шеснаестерца, али је голман Графичара Гутеша ухватио “живу лопту”.

Оно што му није пошло за ногом у том 52. минуту, Петровић је учинио десетак минута касније, када је добро одмереним, приземним ударцем послао лопту ван домашаја чувара мреже београдског тима.

Гости су у самом финишу могли да ублаже пораз, али Сандуловићев покушај из слободног ударца са неких 16-17 метара није био успешан.

“Ђаволчићи” су након данашњег тријумфа избили на девето место првенствене табеле са 31 освојеним бодом. Интересантно је да бодовна разлика између четвртопласираног Чукаричког и Крагујевчана износи свега четири бода, па би изабраници тренера Дејана Јоксимовића, у случају да задрже овај узлазни тренд игара и резултата, могли да се надају пробоју у сам врх табеле.

Већ у суботу наше омладинце очекује нови такмичарски изазов, и то на гостовању тренутном лидеру на табели, београдској Црвеној звезди.

РАДНИЧКИ 1923 – ГРАФИЧАР 3:1 (2:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.

Судија: Милош Милановић (Ћуприја).
Стрелци: Јовановић у 11. из једанаестерца, Милетић у 22. и Петровић у 62. минуту за Раднички 1923, а Тошковић у 19. минуту за Графичар.
Жути картони: Арсенијевић (Раднички 1923), Веселиновић, Брајић (Графичар).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Томовић, Јовановић (од 83. Новичић), Арсенијевић (од 90+2. Драмићанин), Милетић (од 65. А. Ристић), Милојевић (од 88. Шурлан), Петровић (од 90+1. Николић).

ГРАФИЧАР: Гутеша, Ћурчић (од 67. Петковић), Граоња, Веселиновић (од 46. Брајић), Деспотовски, Илић (од 34. Бековић), Сандуловић, Лолић (од 76. Рамовић), Тошковић, Бајић, Богдановић (од 46. Танг).