“Ђаволчићи” посрнули на вождовачком “Крову”

Наши омладинци су се са гостовања београдском Вождовцу вратили погнутих глава. Ученици Дејана Јоксимовића претрпели су пораз резултатом 0:2 (0:1) и први део такмичења у Омладинској лиги Србије окончали на петнаестој позицији.

Стигли су “црвени” на вождовачки “Кров” са жељом да пруже што је могуће јачи отпор домаћину, али су на крају били приморани да потпишу капитулацију.

Добро су наши момци ушли у утакмицу, запретили најпре преко Ристића, а онда и преко Арсенијевића, али су популарни “змајеви” ипак први дошли до гола. Центаршут Стајковића, Мрвић је претворио у погодак за вођство Београђана у 24. минуту.

Пали су Шумадинци након примљеног поготка, дозволили домаћину да преуземе контролу над игром, па је било питање тренутка када ће одбрана “ђаволчића” поново капитулирати. То се догодило почетком другог полувремена, тачније у 52. минуту, када је Перошевић искористио кикс једног од дефанзиваца крагујевачког тима, избио сам пред голмана Спасојевића и рутински га савладао за коначних 2:0.

Овом утакмицом Крагујевчани су заокружили први део такмичења у Омладинској лиги Србије.

Пре одласка на заслужену зимску паузу, ученике Дејана Јоксимовића очекују још три утакмице пролећног дела сезоне, а прва наредна је против Рада, такође у Београду.

Овде можете погледати све резултате наших омладинаца и тренутну табелу.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)

БЕОГРАД
ФК Вождовац.
Гледалаца: /.
Судија: Дејан Трифковић (Београд)
Стрелци: Мрвић у 24. и Перошевић у 52. минуту за Вождовац.
Жути картон: Симовић (Раднички 1923).

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Бероња, Перошевић, Стајковић, Богдановић, Пиргић (од 84. Милошевић), Мрвић (од 80. Ткхакокхов ), Бибић 6,5 (од 70. Лекић), Тешић (од 87. Шахурић), Ивезић, Стоисављевић (од 75. Прерадовић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић (од 84. Новичић), Милошевић, Лакићевић, М. Радосављевић, Максимовић, Јовановић (од 60. Н. Радосављевић), Арсенијевић (од 60. Ђорђевић), Симовић (од 70. Петровић), Милојевић, Ристић (од 70. Васић).

НОВИ ТРИЈУМФИ ПИОНИРА И КАДЕТА

Пионирска и кадетска селекција нашег клуба биле су успешне овог викенда. Кадети су славили на гостовању аранђеловачкој Шумадији са 3:0, док су пионири на свом терену поразили краљевачку Слогу са убедљивих 6:1.

Изабраници Душана Ђорђевића су без већих проблема дошли до тријумфа у Аранђеловцу. Није додуше све кренуло по плану за наш тим, с обзиром да је Лука Петровић промашио једанаестерац у раној фази утакмице.

Вођство је стигло након нешто више од пола сата игре, када је Виктор Јанићијевић начео мрежу Аранђеловчана. На 2:0 повисио је Александар Петровић, да би коначан резултат поставио Александар Драгутиновић са беле тачке.

Након шеснаест одиграних кола, наша екипа налази се на четвртој позицији првенствене табеле са 31 бодом, три мање у односу на трећепласирани Нови Пазар.

Пионири су у дербију 16. кола Шумадијско-рашке лиге одржали лекцију вршњацима из краљевачке Слоге и славили са убедљивих 6:1.

Након првих 45 минута било је 2:0 за “црвене”, након што су мрежу Краљевчана тресли Урош Сремчевић и Ракићевић.

Голеада је настављена у другом полувремену. Сремчевић је још два пута погађао мрежу ривала, још једном се у стрелце уписао и Ракићевић, а свој допринос убедљивом тријумфу крагујевачког тима дао је и Бошковић.

Наши пионири су овом победом задржали челну позицију на табели са три бода “вишка” у односу на краљевачки Аполон.

Наредног викенда пионири гостују екипи Космета из Лепосавића, док ће кадети угостити Млади радник 1923 из Пожаревца.