“Црвени” без муниције под Багдалом

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да забележе победу на гостовању крушевачком Трајалу у утакмици 15. кола Прве лиге Србије. Дуел на стадиону “Младост” под Багдалом окончан је без голова 0:0, чиме су Крагујевчани пропустили лепу прилику да већ овог викенда осигурају јесењу титулу.

Десетковани неиграњем чак седморице играча, “црвени” нису могли више од једног бода на гостовању одличној екипи Трајала, која се још једном показала као неугодан и тврд противник за Крагујевчане.

Очекивано, ученици Александра Линте су од самог почетка утакмице успоставили теренску иницијативу, док су популарни “гумари” углавном претили из контранапада, ослањајући се на брзину својих играча, пре свега Предрага Павловића и Османа Џофа.

Први су запретили домаћи након прекида који је извео Павловић, али је Голубовић лоше захватио лопту главом.

Уследио је добар напад Крагујевчана по левој страни, Вићентијевић је покушао да упосли Никодијевића, али је стамени центарфор Радничког за делић секунде закаснио да ту лопту скрене у мрежу.

Само пар минута касније “црвени” погађају оквир гола. Ковачевић је извео прекид са десне стране, Мирић био највиши у скоку пред голом Трајала, али је лопта након његовог ударца главом завршила на стативи.

Најближи вођству фудбалери Трајала били су у 35. минуту после ударца Предрага Павловића са дванаест метара, али је Лазар Раичевић сјајно одреаговао у овој ситуацији и сачувао своју мрежу.

Голман крагујевачког прволигаша истакао се и шест минута касније, када је једну незгодну лопту из прекида са леве стране успео да пригрли у своје наручје.

Био је то уједно и последњи детаљ вредан помена из првих 45 минута сусрета.

Почетак другог полувремена доноси две добре шансе за Крушевљане.

Прво је Степановић прошао по десној страни и упутио повратну лопту ка Голубовићу, који је лоше реаговао у завршници акције, а недуго затим је Павловић направио прави дар-мар по левој страни, преварио Варјачића, а затим центрирао на другу стативу ка усамљеном Илији Матејевићу, који са три метра промашује малтене празан гол крагујевачког прволигаша.

Први ударац ка голу домаће екипе у другом полувремену фудбалери Радничког 1923 упутили су у 53. минуту преко Немање Томића, који је са неких осамнаест метара шутирао снажно, али непрецизно.

У 60. минуту поновила се ситуација из првог полувремена. Ковачевић је још једном добро извео прекид, а Мирић шутирао главом, с тим што се овога пута истакао млади чувар мреже Трајала Алекса Тодоровић.

Покушао је у 62. минуту Никодијевић да искористи центаршут Вићентијевића, али је голман Трајала Тодоровић лако отклонио опасност пред својим голом.

На другој страни, најбољи стрелац крушевачког прволигаша Предраг Павловић представљао је константну опасност по гол крагујевачког тима. Тако се у 63. минуту нашао у повољној позицији за ударац, али је том приликом изблокиран од стране Филиповића, да би неколико минута касније покушао да упосли Матејевића, испред кога је интервенисао пожртвовани Владимир Ћировић.

Последњу прилику на утакмици имао је резервиста Трајала Ивица Јовановић, који је после центаршута Степановића главом шутирао поред гола.

На крају, чини се да је подела бодова можда и најправеднији исход данашњег сусрета под Багдалом.

Реми лидера на табели у Крушевцу искористио је другопласирани Кабел, који је минималним тријумфом на гостовању у Добановцима смањио заостатак на пет бодова.

Нову прилику да се крунишу титулом јесењег првака фудбалери крагујевачког прволигаша имаће у петак, 20. новембра, када ће на свом “Чика Дачи” угостити Будућност из Добановаца.

ТРАЈАЛ – РАДНИЧКИ 1923 0:0