Деспенић “украо” победу “ђаволчићима”

Изузетно динамична и узбудљива фудбалска представа виђена је у данашњем дуелу наших омладинаца и њихових вршњака из београдског ИМТ-а на помоћном терену стадиона “Чика Дача”. Мада су гости из Београда два пута водили, “ђаволчићи” су били ближи освајању сва три бода на овом сусрету, али их је пад концентрације у судијској надокнади времена спречио да упишу први тријумф на домаћем терену ове сезоне – 3:3 (2:2).

Знали су изабраници тренера Милоша Симића да их очекује дуел са традиционално неугодним противником, који је прошле сезоне успео да однесе сва три бода из срца Шумадије. Са петорицом Нигеријаца у својим редовима, ИМТ је и овога пута прилично намучио Крагујевчане, који су након тријумфа у Новом Пазару желели да упишу прву “тројку” пред својим присталицама.

Није добро кренуло по домаће. Београђани су већ у 9. минуту стигли до предности поготком Принса, који је после корнера најбоље скочио у казненом простору крагујевачког тима и приморао Стефана Лешњака да вади лопту из своје мреже.

Ипак, десетак минута касније “ђаволчићи” стижу до изједначења. После акције по десној страни, лопта је дошла до Дејана Ристића, који је добро одмереним ударцем са ивице шеснаестерца савладао голмана ИМТ-а Михајла Војводића.

Уследио је експресан одговор од стране младих “тракториста”, који само минут касније враћају резултатску предност. И овога пута је стрелац био Нигеријац Принс, који је умакао одбрани домаће екипе и ставио Стефана Лешњака пред свршен чин.

Имали су потом Шумадинци две добре прилике да поново поравнају резултат, али Петровић и Маринковић нису били довољно прецизни.

“Ђаволчићи” су ипак на одмор отишли са резултатским егалом, и то захваљујући поготку Луке Миливојевића из казненог ударца, коме је претходио прилично груб прекршај Лазара Стевановића над Николом Маринковићем.

Друго полувреме започело је великом приликом за Мартића, који је након ударца Чарлса и интервенције Лешњака остао сам на ивици петерца, али је лопту послао преко гола. На другој страни Сретен Ђорђевић је запретио после корнера, али се истакао голман ИМТ-а Војводић.

А онда је у 65. минуту Никола Букумира ударцем са неких 25 метара изненадио Војводића за потпуни преокрет и вођство Крагујевчана од 3:2.

Међутим, ни ту није био крај резултатским променама на овом изузетно турбулентном сусрету. Играо се први минут судијске надокнаде времена, када је Деспенић искористио тренутак непажње у одбрани крагујевачког тима да спасе своју екипу пораза на овом гостовању.

“Ђаволчићи” су се тако уместо сва три, морали задовољити само једним освојеним бодом, укупно петим у сезони, којим су задржали место у средини табеле.

Наредну утакмицу наши омладинци одиграће у суботу против Бродарца у Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – ИМТ 3:3 (2:2)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Душан Савић (Бошњане).
Стрелци: Д. Ристић у 19, Милојевић у 44. (из једанаестерца) и Букумира у 65. минуту за Раднички 1923, а Принс у 9. и 20. и Деспенић у 90+1. минуту за ИМТ.
Жути картони: Маринковић, Петровић (Раднички 1923), Стевановић, Тешановић, Вукмановић, Принс (ИМТ).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Д. Ристић, Букумира, Томовић (од 64. Перовић), Ђорђевић, Марисављевић (од 79. Огњановић), Маринковић (од 88. Пантовић), Милетић (од 76. А Ристић), Милојевић, Петровић (од 90. Половина).

ИМТ: Војводић, Бековић, Игве, Стевановић (од 46. Муса), Гифт, Мартић (од 67. Деспенић), Вукомановић (од 46. Вукић), Чарлс, Васић, Принс.