Чукарички прекинуо тријумфални низ “ђаволчића”

Након четири узастопна тријумфа у Омладинској лиги Србије, наши омладинци данас су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” ремизирали са одличном екипом Чукаричког – 1:1 (1:0)

“Ђаволчићи” су први дошли до вођства преко штопера Владимира Томовића, који се после корнера у 21. минуту најбоље снашао пред голом гостујуће екипе.

Претходно је Дејан Ристић шутирао поред гола, док је на другој страни Спасојевић зауставио шут капитена Чукаричког Игора Миладиновића са ивице шеснаестерца.

Београђани су изједначили резултат почетком другог полувремена и то поготком Игора Миладиновића из једанаестерца, који је скривио десни бек Крагујевчана Давид Павловић након прекршаја над Урошем Миладиновићем.

У наставку утакмице обе екипе су пропустиле неколико изгледних прилика за промену резултата. Ударац Ђорђа Јовановића у 65. минуту успешно су изблокирали дефанзивци Чукаричког, док је пар минута касније Лука Николић након повратне лопте Јовановића шутирао поред гола.

Вредан помена је и још један одличан покушај Дејана Ристића са дистанце, који је ставио на муке голмана Чукаричког Лазара Каличанина.

Претили су и “брђани” преко Игора и Уроша Миладиновића, али је резултат до краја утакмице остао непромењен.

Крагујевчани су након овог ремија задржали осмо место на табели са 35 освојених бодова, док је Чукарички пети са четири бода више у односу на Шумадинце.

У наредном колу изабранике тренера Дејана Јоксимовића очекује гостовање екипи београдског ИМТ-а.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ 1:1 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Станко Остраћанин (Краљево).
Стрелци: Томовић у 21. минуту за Раднички 1923, а И. Миладиновић из једанаестерца у 48. минуту за Чукарички.
Жути картон: Аџић (Чукарички).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић (од 65. Шурлан), Д. Ристић, Гвозденовић, Новичић, Томовић, Јовановић, Арсенијевић, А. Ристић (од 60. Николић), Милојевић, Петровић (од 90. Драмићанин).

ЧУКАРИЧКИ: Каличанин, Аџић, Борисављевић, Стојановић (од 68. Цветковић), Жакнић, Серафимовић, У. Миладиновић, Павловић, Петровић (од 68. Мартић), И. Миладиновић, Врекић (од 46. Станковић).