Омладинци Радничког 1923 претрпели су и шести пораз у Омладинској лиги Србије ове сезоне. “Ђаволчићи” су данас на свом терену изгубили бодове у сусрету са београдским Чукаричким – 1:3 (0:2).

Иако је тим са Бановог брда словио за фаворита уочи данашње утакмице, то никако не оправдава анемичну партију ученика Дејана Јоксимовића, који су, чини се, исказали можда и превише респекта према ривалу.

Гости су до предности дошли већ у 3. минуту. После слободног ударца и интервенције одбране Радничког 1923, лопта је враћена пред гол крагујевачког тима, где се најбоље снашао Дрезгић и довео Београђане у вођство.

У 15. минуту Крагујевчанима се указала лепа прилика да дођу до изједначења. После ударца из угла, највиши у скоку пред голом Чукаричког био је Младен Радосављевић, али је лопта после његовог ударца главом погодила стативу.

Само минут касније хитроноги Миливојевић је умакао Лакићевићу и прецизним ударцем искоса са десне стране дуплирао предност Чукаричког.

У 24. минуту још једна шанса за домаће после корнера, али је лопта на крају завршила у гол-ауту.

Прилично конфузна ситуација виђена је у 32. минуту. Један од дефанзиваца Чукаричког играо је руком у свом шеснаестерцу, судија Срећковић је прекинуо игру и кренуо да покаже на белу тачку, али је у једном тренутку застао и на сигнализацију помоћника решио да преиначи првобитну одлуку, досудивши контрафаул у корист београдског тима.

Тек што је кренуло друго полувреме, гости су стигли и до трећег гола. Кардиналну грешку голмана Спасојевића, Миливојевић је претворио у свој други погодак на данашњој утакмици.

Да срећа данас није била савезник крагујевачког тима, доказ је и ситуација из 60. минута, када је Милојевић после корнера погодио место где се спајају пречка и статива.

Ипак, “ђаволчићи” су четири минута пре краја утакмице успели да стигну до почасног поготка преко Алексе Васића, који је лепим ударцем са десне стране приморао голмана Чукаричког Кожула на капитулацију.

После серије тешких утакмица, ученике Дејана Јоксимовића у наредна два кола очекује нешто лакши распоред и дуели са имењацима из Ниша и са Новог Београда.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ 1:3 (0:2)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
/
Судија: Марко Срећковић (Крагујевац)
Стрелци: Васић у 86. минуту за Раднички 1923, а Дрезгић у 3, Миливојевић у 16. и 47. минуту за Чукарички.
Жути картони: M. Радосављевић, Арсенијевић (Раднички 1923), Петковић, Ергелаш, Рак (Чукарички)

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Дукић (од 63. Ђорђевић), M. Радосављевић (од 82. Илић), Леповић, Лакићевић, Драмићанин (од 63. Васић), Арсенијевић (од 78. Јанићијевић) Симовић, Милојевић (од 78. Димић), Милошевић.

ЧУКАРИЧКИ: Кожул, Роган, Кадијевић, Петковић, Дрезгић, Николић (од 70. Денић), Ајдар, Миладиновић (од 82. Рак), Миливојевић (од 66. Чермељ), Ергелаш (од 65. Радић), Ђукић (од 65. Голијанин).

КАДЕТИ ПОНОВО РАЗОЧАРАЛИ, ПИОНИРИ СЕ ПРОШЕТАЛИ КРОЗ НОВИ ПАЗАР

Половичан викенд наших млађих селекција у лигама под патронатом ФСРЗС. И док су кадети уписали и четврти пораз од почетка сезоне, пионири настављају да ређају успехе.

Ученици Душана Николића били су убедљиви на гостовању екипи Спорт клуб 99 из Новог Пазара – 4:1. Истакли су се двоструки стрелци Урош Сремчевић и Василије Савић. Са нова три бода, наши пионири усталили су се на трећој позицији у Шумадијско-рашкој лиги.

Кадети су још једном разочарали. Таман када је након убедљивог тријумфа на гостовању у Смедереву деловало да су кола коначно кренула узбрдо, пулени тренера Душана Ђорђевића су овог викенда на свом терену забележили пораз у сусрету са Слогом из Пожеге – 1:2. После пет одиграних кола, наш тим се налази на тринаестој позицији Прве кадетске лиге ФСРЗС са само три освојена бода.

У наредном колу пионири ће угостити још један тим из Новог Пазара, екипу АФ АС, док кадети одлазе на ноге Лозници.