“Црвено-бели” скресали крила Крагујевчанима

Све што је лепо има свој крај. Тако је и нестваран низ фудбалера Радничког 1923 од седам узастопних тријумфа морао у једном тренутку морао да буде прекинут. Додуше, нису Крагујевчани очекивали овако болно приземљење какво су доживели на данашњем гостовању браниоцу титуле и лидеру првенства, Црвеној звезди. Два брзо и јефтино примљена гола у првих двадесет минута утакмице, а затим и искључење капитена Симовића на самом старту другог полувремена након два експресно добијена жута картона у значајној мери су кумовали резултатском дебаклу “црвених” на стадиону “Рајко Митић”.

Покушао је тренер Дудић да са нешто бржом и покретљивијом поставом, без класичног нападача, направи проблеме шампиону, али нажалост није успео у том свом науму. Његов тим је практично свих деведесет минута био под опсадом веома инспирисаног домаћина, који је желео да освајањем сва три бода у дуелу са најуспешнијим тимом пролећног дела Моцарт Бет Суперлиге потврди лидерски статус и увећа бодовну дистанцу у односу на другопласирани Партизан.

“Црвено-бели” су од првог минута почели да плету матну мрежу, у коју су се Шумадинци упецали већ у 10. минуту. Лопта је после центрашута Канге прелетела Лековића и пала право на ногу Марка Стаменића, који не пропушта прилику да упише свој првенац у црвено-белом дресу.

Можда је чувар мреже “црвених” могао боље да реагује и ситуацији код првог Звездиног гола, али је зато у 17. минуту скинуо чист “зицер” Осману Букарију.

Ипак, није му било спаса три минута касније, када је снажни Шериф Ендиаје на асистенцију Срђана Мијаиловића петом скренуо лопту у мрежу.

До одласка на одмор је и Звездин Корејац Хван могао да се упише у стрелце после повратне лопте Мирка Иванића, али је шутирао поред стативе.

Све наде Крагујевчана дефинитивно су покопане на самом старту другог полувремена, када је капитен Симовић за мање од три минута зарадио две јавне опомене, након чега су Шумадинци били приморани да наставе утакмицу са десеторицом играча.

Бројчану надмоћ “црвено-бели” су успели да материјализују већ у 50. минуту, када је Шериф Ендијае својим другим поготком на утакмици повисио на 3:0. Потим се у листу стрелаца уписао и Хван после лепе соло акције Олајинке, који је провозао “бициклицу” кроз одбрану Радничког 1923, пре него што је “послужио” Кореанца, да би голеаду на стадиону “Рајко Митић” закључио Александар Катаи, који је са два-три вешта дриблинга избацио комплетну одбрану “црвених”, пре него што је матирао немоћног Лековића, који је уједно и најзаслужнији што су Шумадинци избегли још убедљивији пораз, будући да је само у другом полувремену успео да скине две-три “зицера”.

Био је ово први пораз Крагујевчана у последњих десет првенствених рунди, који се срећом није одразио на њихов положај на табели. “Црвени” су задржали четврто место на табели са 41 бодом, испред Чукаричког и Војводине који су освојили бод мање.

Након двонедељне репрезентативне паузе, Шумадинци ће у наредном 27. колу, које је на програму 30. и 31. марта, угостити екипу Напретка из Крушевца.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923  5:0 (2:0)