“Црвенима” бод под Ђурђевим брдом

У последњој утакмици јесењег дела сезоне Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 одиграли су нерешено, без голова (0:0), на гостовању екипи Јагодине.

Услед изостанка већег броја стандардних првотимаца, крагујевачки прволигаш је другу утакмицу заредом био принуђен да заигра у нешто другачијој формацији, са три играча у задњој линији.

Кадровске проблеме Крагујевчана покушали су да искористе веома мотивисани Јагодинци, који су прилично агресивно ушли у данашњи сусрет, очигледно жељни доказивања против лидера на табели.

Први су, ипак, запретили “црвени” после прекида у 5. минуту, када је Огњен Илић са неких једанаест метара пребацио гол Јагодинаца.

Домаћи су узвратили у 14. минуту преко Ристића, који се нашао у изгледној позицији пред голом Радничког, али је његов ударац успео да заустави чувар мреже Крагујевчана Лазар Раичевић.

Вихорни Александар Варјачић је у 21. минуту лепо прошао по десној страни, а онда упутио центаршут ка Алексијевићу који је успео да захвати лопту главом, али се на правом месту нашао Радуловић, па је Раднички од свега добио само корнер.

Уследила је опасна акција Јагодинаца по левој страни, али је Лазар Раичевић успео да покупи лопту испред Предрага Медића. Слична ситуација виђена је и неколико минута доцније, када је голман Радничког био бржи од Ристића.

Најбољу прилику да дођу до поготка на овој утакмици, “црвени” су имали у 40. минуту. Тодоровић је шутирао, лопта се одбила од неколицине играча Јагодине и дошла до Огњена Илића, који се изненада нашао у стопостотној шанси пред противничким голом, али је његов ударац крајњим напором и уз доста среће успео да осујети голман домаћег тима Милош Весић.

До одласка на одмор Крагујевчани су запретили у још два наврата. Прво је Варјачић одлично извео слободан ударац са двадесетак метара, али је Весић ефектном парадом избио лопту у корнер. Само пар тренутака касније у шанси су се нашли Никодијевић и Илић, али је одбрана Јагодине некако успела да интервенише и отклони и ову опасност пред својим голом.

На прву прилику у наставку игре чекало се до 51. минута, када је нападач Јагодине Никола Дивац безуспешно покушао да ухвати волеј у паду.

Девет минута касније нова опасност по гол Радничког. Андрија Милић се изненада нашао у прилици, али је шутирао изнад пречке.

Покушао је штопер Крагујевчана Стефан Филиповић у 68. минуту да лобује истрчалог Весића, али је био замало непрецизан. Само минут касније, Рађен је лукаво покушао да упосли Никодијевића, који не успева да прихвати ту лопту.

Центарфор Радничког је опасно запретио у 74. минуту, када је са осамнаест метара шутирао тик поред стативе.

Последњу озбиљнију прилику на утакмици пропустили су Јагодинци у 86. минуту, када је Илић из више него изгледне позиције шутирао поред гола.

Тако је дуел на стадиону под Ђурђевим брдом упркос бројним шансама окончан без голова, мада је утисак да освојеним бодом могу бити задовољне обе екипе.

“Црвени” на зимску паузу одлазе као првопласирана екипа на табели Прве лиге Србије са 40 освојених бодова, пет више у односу на другопласирани Кабел.

Почетак пролећног дела сезоне у Првој лиги Србије предвиђен је за 20. фебруар.

ЈАГОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 0:0