“Црвени” убедљиви у последњој провери

У завршној провери пред наставак сезоне у Моцарт Бет Суперлиги, фудбалери Радничког 1923 данас су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” савладали екипу Земуна са убедљивих 3:0 (3:0) и тако направили идеалну увертиру за пролећну премијеру против Вождовца.

Другопласирани тим Српске лиге Београд није био у стању да парира крагујевачком суперлигашу, који је већ у уводним минутима утакмице обезбедио значајан капитал од два гола. Најпре је најбољи стрелац “црвених” у досадашњем делу сезоне Милутин Видосављевић изузетно прецизним ударцем са руба казненог простора донео почетно вођство крагујевачком тиму у 6. минуту, да би само два минута касније Нигеријац Жофри Чинеду после корнера сместио лопту главом у противничку мрежу за 2:0.

Земунци су први пут запретили тек у 22. минуту, када је Лазар Раичевић зауставио незгодан ударац Дакића. Шест минута касније “црвени” стижу и до трећег поготка на данашњој утакмици. Након још једног корнера који је извео Видосављевић, искусни Милан Митровић постиже свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша.

Последње узбуђење у првом делу сусрета виђено је у 44. минуту, када је Никола Влајковић шутирао искоса са десне стране преко гола.

Након првог полувремена, у коме је извео тренутно најјачи састав, стратег Радничког 1923 Дејан Јоксимовић је у наставку утакмице пружио прилику млађим играчима и резервистима, укључујући двојицу момака који последњих дана тренирају са крагујевачким суперлигашем, а то су леви бек Марко Ванчаговић и нападач Андрија Ратковић, који је већ имао прилику да наступа за екипу из срца Шумадије.

Пропустили су Крагујевчани неколико прилика да постигну још неки гол до краја утакмице и тако учине победу још убедљивијом. Два пута су дефанзивци Земуна избацивали лопту са саме гол линије након покушаја Максимовића и Зорића, а вредни помена су и ударци Драгољуба Срнића са дистанце и младог Ђорђа Јовановића из срца казненог простора, који нису донели промену резултата.

Данашњу утакмицу на помоћном терену стадиона “Чика Дача” обележило је и заједничко навијање две братске навијачке групе, “Црвених ђавола” и “Таурунум бојса”, који су током свих деведесет минута игре давали “штимунг” актерима на терену.

“Црвени” су данашњим дуелом са Земунцима закључили циклус припремних утакмица, који су започели почетком јануара убедљивом победом над лазаревачком Колубаром у Крагујевцу (3:0). Уследио је реми са екипом Младости у Лучанима (1:1), а затим и одлазак у Анталију, где су Крагујевчани одиграли још три тест утакмице: са мађарском Кишвардом (1:2), руским Јенисејом (1:1) и казахстанским Каисаром (0:2).

Пролећни део сезоне у Моцарт Бет Суперлиги фудбалери Радничког 1923 отварају наредне суботе, када ће на свом терену угостити екипу Вождовца, која их је савладала у првом међусобном дуелу ове сезоне са минималних 1:0.

РАДНИЧКИ 1923 – ЗЕМУН 3:0 (3:0)