“Црвени” пронашли излаз из резултатског тунела: Ђурић и капитен Видовић ударили темеље првог пролећног тријумфа

Коначно је свануло Крагујевчанима. После седам утакмица без оствареног тријумфа, фудбалери Радничког 1923 данас су на свом “Чика Дачи” просто “размонтирали” екипу Напретка из Крушевца са убедљивих 3:0 (2:0) у утакмици 26. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије. Блистао је двоструки стрелац Василије Ђурић, који је уз капитена Милоша Видовића одиграо кључну улогу у првом пролећном тријумфу “црвених”.

Није било бољег момента да изабраници тренера Дејана Јоксимовића прекину свој резултатски “пост”. Дуго чекана прва победа у пролећном делу првенства поклопила са са прославом 34. рођендана “Црвених ђавола”, који су се последњи пут радовали тријумфу свог вољеног тима још почетком новембра прошле године, када је на “Чика Дачи” савладан Радник из Сурдулице са минималних 1:0.

Знало се да је за Крагујевчане данашњи дуел са Крушевљанима од судбоносног значаја за даљи ток првенства. И заиста, ушли су “црвени” у утакмицу крајње одлучно, спремни да “погину” ако треба, само како би стали на крај резултатској агонији, која је почела већ озбиљно да им угрожава такмичарске амбиције.

Већ у 4. минуту затресла се мрежа Напретка након ударца Луке Милуновића, али је погодак искусног офанзивца, који је ове зиме стигао у редове крагујевачког суперлигаша, поништен због милиметарског офсајда.

Нову прилику да дођу до жељеног вођства Крагујевчани су имали у 10. минуту. Поново се у шанси нашао Милуновић, коме је после центаршута Пецеља са леве стране лопта “легла” на волеј, али се испречио голман Напретка Никола Петрић.

Два минута касније чувару мреже гостујуће екипе није било спаса након маестралног ударца Василија Ђурића, којим је млади офанзивац крунисао лепу соло акцију.

Водећи погодак улио је додатно самопоуздање фудбалерима Радничког 1923, који су још жустрије јурнули ка голу гостију из Крушевца, са жељом да што пре увећају почетни капитал. После солидног покушаја Милуновића главом, Ђурић се нашао у доброј позицији да понови ситуацију уз 12. минута, али му је у тренутку упућивања ударца ка голу лопта прешла преко ноге и завршила у гол-ауту.

Коначно су и гости успели да запрете у 28. минуту и то преко свог најистуренијег играча Бојана Матића, који је успео да заобиђе голмана Радничког 1923 Младеновића, али не и да пошаље лопту у небрањену мрежу крагујевачког тима. Додуше, питање је да ли би да је био прецизнији његов погодак уопште био признат, с обзиром да је један од Стојановићевих помоћника накнадно сигнализирао да је нападач Напретка био у недозвољеној позицији.

На измаку првих пола сата игре Шумадинци дуплирају вођство. После центаршута Видосављевића, Крајишник је главом спустио лопту Милуновићу, а он је “наместио” на ударац капитену Милошу Видовићу који са неких 15 метара погађа “малу мрежу”.

Опао је ритам игре након другог поготка “црвених”, па осим неколико спорадичних покушаја са дистанце, као што је био ударац Крајишника из 58. минута, није било неких већих узбуђења пред оба гола у наставку утакмице.

Период затишја на терену прекинуо је најбољи појединац данашње утакмице Василије Ђурић још једном својом мајсторијом у 69. минуту. После ударца из угла и интервенције одбране Напретка, лопта је дошла до младог офанзивца, који је предивном параболом по други пут на утакмици матирао немоћног Петрића.

Данашња победа над Крушевљанима вратила је фудбалере Радничког 1923, макар привремено, у плеј-оф зону, а да ли ће ту и остати знаће се у понедељак након дуела Колубаре и ТСЦ-а у Лазаревцу.

Последњи такмичарски изазов пре одласка на првенствени предах изабранике тренера Дејана Јоксимовића очекује у петак, 17. марта, на гостовању “дављенику”, екипи Младости ГАТ.

РАДНИЧКИ 1923 – НАПРЕДАК  3:0 (2:0)