“Црвени” положили најтежи тест

У најјачој провери од почетка зимских припрема, фудбалери Радничког 1923 савладали су данас на помоћном терену стадиона “Чика Дача” лидера Српске лиге “Исток”, екипу Јагодине, резултатом 3:2 (2:1).

По изузетно хладном и ветровитом фебруарском дану, Крагујевчани и Јагодинци одиграли су утакмицу која је по свему виђеном имала више такмичарски, него пријатељски карактер. Јак темпо и оштри дуели допринели су и нешто већој нервози актера данашњег сусрета, али то није био разлог да играчи једни другима не пруже руке након истека динамичних деведесет минута.

Дарко Милисављевић ни на овој утакмици није могао да рачуна на Никодијевића, Поповића и Иванчевића, који се још увек нису опоравили од повреда. У строј се вратио капитен Стеван Ковачевић, који је претходну утакмицу са Локомотивом пропустио због здравствених проблема. Као и против Београђана, шеф струке “црвених” и данас је пружио шансу неколицини омладинаца, који су поново оставили добар утисак.

Екипа Јагодине, предвођена искусним тренером Љубишом Стаменковићем – Пискавцем, показала се као озбиљан ривал, тако да не чуди то што тренутно господари врхом табеле у Српској лиги “Исток”. Евидентно је да се ради о јако квалитетној и полетној екипи, која је против Крагујевчана изашла без икаквог респекта и са жељом да се надиграва, али ипак није успела да избегне пораз.

Прво полувреме донело је висок ритам игре и, што је најважније, три гола.

Раднички је већ у 12. минуту могао до вођства. Радоњић је извео корнер након кога је Владимир Ћировић уздрмао оквир гола Јагодинаца.

Три минута касније још једна добра шанса за Крагујевчане. Варјачић је центрирао са десне стране ка Максимовићу испред кога је интервенисао капитен гостију Јованчић.

Први ударац у оквир гола Радничког гости из Јагодине упутили су у 30. минуту преко Илије Стојановића, али је то био лак плен за Владимира Савића.

Био је то својеврсни увод за оно што се догодило пет минута касније, када су Јагодинци стигли до почетне предности. Поново се Илија Стојановић нашао у централној улози, асистирајући усамљеном Тарику за 0:1.

Није се дуго чекало на одговор “црвених”. Само два минута касније Алексијевић је лепо проиграо новајлију Ненада Радоњића, који се као “брзи воз” стуштио ка голу Јагодинаца, да би на крају резантним ударцем послао лопту у супротан угао, постигавши тако свој првенац у дресу крагујевачког клуба.

Већ у наредном нападу Радоњић се нашао у улози асистента Владимиру Ћировићу код другог гола Крагујевчана. Акцију је по десној страни започео Варјачић који је упослио Радоњића, а он “заврнуо” лопту на другу стативу ка искусном Ћировићу, који је показао да није заборавио како се постижу голови.

Пред сам крај првог полувремена један безобзиран старт фудбалера Јагодине изнервирао је Александра Варјачића и натерао га да нешто бурније реагује, због чега је зарадио искључење.

Ништа мање динамично није било ни друго полувреме, иако су тренери оба тима у међувремену извршили већи број измена. Осећало се “у ваздуху” да ће бити још голова и тако је и било.

Поново се прво затресла мрежа Крагујевчана. Играо се 60. минут када је након центаршута Тодоровића, Александру Стаменковићу лопта “легла” на волеј, тако да Лазару Раичевићу није било спаса.

Одмах након изједначења бележимо покушаје Алексијевића и Грбовића, које је успео да неутралише гостујући чувар мреже Динић.

Ипак, голман Јагодине био је приморан на капитулацију у 77. минуту, када је након добро изведеног слободног ударца од стране Тодоровића кратко одбио лопту до Огњена Илића, који је наставио своју серију голова у припремним утакмицама.

Само минут касније виђен је леп контранапад у режији двојице омладинаца Радничког Цветковића и Симовића, а последњу шансу на утакмици имао је Томислав Тодоровић, који лукавим ударцем левом ногом није успео да изненади Динића.

Напоменимо и то да је у финишу утакмице Урош Видовић добио незгодан ударац због кога је морао да напусти игру. Надајмо се само да повреда није озбиљнијег интезитета и да ће “моторино” Крагујевчана бити на терену већ у суботу, када ће Раднички 1923 одмерити снаге са још једним српсколигашем Слогом из Пожеге.

Почетак овог сусрета предвиђен је за 14 часова.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈАГОДИНА 3:2 (2:1)

Први помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
50
Судија: Срђан Димитријевић (Крагујевац)
Помоћници: Владимир Величковић (Кнић), Зоран Шнеблић (Крагујевац)
Стрелци: Радоњић у 37, Ћировић у 38. и Илић у 77. минуту за Раднички 1923, а Тарик у 35. и А. Стаменковић у 60. минут за Јагодину
Црвени картон: Варјачић у 43. минуту (Раднички 1923)

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Рађен, Филиповић, Петровић, Варјачић, Мијатовић, Алексијевић, Ковачевић, Ћировић, Максимовић, Радоњић. Играли су још: Раичевић, Здравковић, Грбовић, Видовић, Тодоровић, Цветковић, Симовић, Милошевић и Леповић.

ЈАГОДИНА: Стојковић, Младеновић, Јованчић, Сујић, Тарик, Цветковић, А. Станковић, Балабановић, Павловић, И. Стојановић. Играли су још: Динић, Џолић, Д. Станковић, Тодоровић, Лукић, Игњатовић, Радуловић, Секулић, Маљковић, Максимовић, Д. Стаменковић и А. Стаменковић.