“Црвени” “петардирали” Смедеревце на путу до четвртфинала Купа Србије

Знали су Крагујевчани да им је данашњи дуел са Смедеревцима идеална прилика да поправе утисак код својих симпатизера после два тешка пораза у првенству, али и да подигну себи морал пред завршне изазове у јесењем делу сезоне.

Свестан важности данашње утакмице, стратег “црвених” Феђа Дудић није желео да превише експериментише са саставом, мада се истина одлучио да одмори неколицину стандардних првотимаца, попут Милоша Ристића, Килијана Бевиса и Љубише Пецеља, који су меч почели на клупи за резервне играче, док Милутин Видосављевић и Нигеријац Ентони Изучукву нису чак били ни у протоколу за данашњу утакмицу. И тренер гостију Саша Мићовић је одлучио да мало “промеша карте”, очигледно желећи да сачува део снага за предстојећу утакмицу са ужичком Слободом.

Нажалост, лоши временски услови и киша која се током трајања утакмице претворила у снег утицали су на то да сусрет старих ривала испрати тек негде око 200 гледалаца, махом најватренијих присталица оба клуба, који су се током читаве утакмице прозивали и натпевавали, подсетивши тако на нека стара добра времена када је међусобне окршаје ова два тима пратило и по 20-25 000 људи.

Мада су фудбалери Радничког 1923 од самог старта загосподарали данас прилично расквашеним тереном стадиона “Чика Дача”, прву озбиљнију прилику пропустили су гости. Лопта је после не баш сјајне интервенције Бојана Аџића дошла до младог Стефана Пиргића, али је Лековић био на висини задатка.

Само пар минута касније једанаестерац за домаће, први од укупно два на данашњој утакмици. Радић је унутар петерца одгурнуо Видакова, након чега је судија Предраг Јањуш без превише оклевања показао “на креч”. Међутим, ударац Салија Вижђија са једнаест метара “прочитао” је чувар мреже Смедереваца Страхиња Јовић.

Јовић је добро реаговао и пар минута касније, када је зауставио прилично незгодан ударац Стефана Чоловића. Потом је и Алексић гађао са ивице шеснаестерца, али изнад пречке.

Одбрана Смедерева коначно је капитулирала у 18. минуту. Одличан центаршут младог Алексића са рогља казненог простора у погодак је претворио Милан Видаков, који се вешто снашао у противничком петерцу и главом послао лопту иза Јовићевих леђа.

Данас веома запажени Алексић је у 25. минуту поново покушао да изненади Јовића оштрим призменим ударцем са дистанце, али је чувар мреже Смедерева још једном демонстрирао своје голманске квалитете. До одласка на одмор бележимо још један солидан покушаја капитена “црвених” Милоша Видовића, који је шутирао право у Јовића.

Само пар секунди након што је судија Јањуш означио почетак другог полувремена, Крагујевчани дуплирају предност. Чоловић је велемајсторски проиграо Алексића, који своју одличну партију на данашњој утакмици крунише поготком.

Најлепши моменат утакмице виђен је у 53. минуту, а креирали су га двоструки асистент Милан Алексић и искусни дефанзивац Бранислав Милошевић, који је добро набачену лопту од стране поменутог Алексића неодбрањивим волеј ударцем послао у мрежу поред немоћног Јовића, који је покушајем параде само улепшао овај погодак.

И након три постигнута поготка Крагујевчани нису стали, већ су до краја утакмице још два пута успели да затресу мрежу немоћних Смедереваца, који на крају могу бити срећни што су избегли још већу резултатску катастрофу. Најпре је Немања Томић у 80. минуту успешно реализовао други казнени ударац за крагујевачки тим на данашњем сусрету, да би се само два минута касније у листу стрелаца уписао и млади десни бек Бојан Аџић, који је предивним поготком закључио голеаду чете тренера Феђе Дудића.

Фудбалери Радничког 1923 ће тако после више од две деценије поново играти у четвртфиналу најмасовнијег домаћег такмичења. Последњи пут им је то пошло за руком у сезони 2001/02, када их је на путу ка полуфиналу зауставила новосадска Војводина, која је славила на “Чика Дачи” са минималних 1:0.

Након успешне епизоде у Купу Србије, Крагујевчане већ за викенд очекује повратак првенственим обавезама и дуел са актуелним вицешампионом државе, екипом ТСЦ-а, у суботу од 13 часова на стадиону “Чика Дача”.

РАДНИЧКИ 1923 – СМЕДЕРЕВО 1924  5:0 (1:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 200.
Судија: Предраг Јањуш (Панчево).
Помоћници: Бојан Томовић (Панчево), Горан Шаин (Вршац).
Стрелци: Видаков у 18, Алексић у 46, Милошевић у 53, Томић из једанаестерца у 80. и Аџић у 82. минуту.
Жути картони: Ђурић, Вижђи, Милошевић, Аџић (Раднички 1923), Радић, Луковић (Смедерево 1924).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Аџић, Симовић (од 68. У. Видовић), Митровић, Милошевић, М. Видовић, Вижђи, Чоловић (од 68. Томић), Алексић (од 58. Ристић), Ђурић (од 58. Бевис), Видаков (од 58. Чиинеду). Тренер: Феђа Дудић.

СМЕДЕРЕВО 1924: Јовић, Марковић (од 58. А. Јовановић), Луковић, Радић, Ћорковић, Ожеговић (од 6. Костић), Илић, Бојић (од 58. Н. Јовановић), Ристић (од 46. Стевановић), Пиргић (од 75. Ивић), Драгутиновић. Тренер: Саша Мићовић.