“Црвени” непоражени напуштају Анталију

Ако у стручном штабу “црвених” могу бити задовољни игром и оствареним резултатима у завршном делу припрема, онда их са друге стране свакако брине све неповољнији здравствени билтен екипе. Након искусног дефанзивца Слободана Симовића и најбољег стрелца “црвених” у јесењем делу првенства Милана Видакова, на листи повређених играча нашли су се и Лука Зорић и Стефан Чоловић, који су се у међувремену вратили у Србију где ће наставити процес опоравка. Ван конкуренције за данашњу утакмицу био је и Килијан Бевис, који се такође последњих дана жалио на повреду, али се срећом испоставило да је она ипак лакше природе, тако да је репрезентативац Гвадалупеа остао са својим саиграчима у Турској.

Сам почетак данашње утакмице није обећавао. Пољски тим је већ у 16. минуту дошао до предности поготком Зелига после корнера, али су Шумадиници само минут касније узвратили истом мером преко новајлије Ћосића, који је после погођене стативе Чинедуа одбијену лопту сместио у противничку мрежу. Било је то мање-више све вредно пажње у првих 45 минута сусрета, ако изузмемо два солидна покушаја младог Глушчевића у самом финишу овог дела игре.

Наставак утакмице донео је знатно више узбуђења, нарочито пред голом пољске екипе. Најпре је за сада последње појачање “црвених” у зимском прелазном року, Бесим Шербеџић, имао две лепе прилике да, попут Ћосића, упише свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша. Први његов ударац је изблокиран испред гол линије, а други је завршио преко гола.

Најбољу прилику за Крагујевчане у овом периоду утакмице пропустио је Милутин Видосављевић у 73. минуту, када је након освојене лопте на противничкој половини терена из изгледне позиције шутирао поред гола. Имао је прошле сезоне водећи стрелац “црвених” још један солидан покушај у самој завршници утакмице, али је и овога пута био непрецизан.

Крагујевачки суперлигаш је тако циклус од три припремне утакмице у Анталији окончао без пораза, са скором од два ремија и једним оствареним тријумфом. Поред данашњег ремија са Лођом, наша екипа претходно је одиграла нерешено и са руским премијерлигашем Крила Совјетовим (1:1), док је једину победу забележила у сусрету са аустријским Алтахом (2:1).

“Црвени” се сутра враћају у Србију, а већ у суботу их на стадиону “Чика Дача” са почетком у 13 часова очекује генерална провера против лидера Моцарт Бет Прве лиге Србије, екипе ОФК Београда.

РАДНИЧКИ 1923 – ЛКС ЛОЂ 1:1 (1:1)