“Црвени” намучили Чуку, али ипак остали празних руку

Дошао је београдски Чукарички на стадион “Чика Дача” са ореолом фаворита, али је морао добрано да се намучи како би га оправдао на терену и сломио отпор чете тренера Дејана Јоксимовића, која је након бледог издања на гостовању у Новом Пазару оставила далеко бољи утисак на премијери пред својим навијачима. На крају, победи су се радовали гостујући фудбалери, мада не би било незаслужено и да су бодови подељени на равне части – 2:1 (0:0).

Мада се очекивало да ће обилна киша, која се овог недељног поподнева, супротно устаљеним веровањима, сручила на престоницу Шумадије, и расквашен терен утицати на квалитет данашње фудбалске представе на стадиону “Чика Дача” то се ипак није догодило. Играчи обе екипе својски су се потрудили да малобројној крагујевачкој фудбалској публици приуште какав-такав ужитак без обзира на лоше временске услове.

Да неће бити лак плен за чету тренера Душана Керкеза, коју ускоро ишчекује премијерни излазак на европску позорницу, фудбалери крагујевачког суперлигаша показали су већ у уводним минутима сусрета. Ко зна како би се данашња утакмица на “Чика Дачи” одвијала да је лопта након ударца главом Луке Зорића у 4. минуту завршила пар сантиметара ниже. Овако, пречка је била савезник гостујуће екипе у првој озбиљнијој ситуацији на утакмици. Покушао је у наставку акције Дамјан Крајишник да учини оно што Зорићу није пошло за ногом, али није био довољно прецизан.

Само два минута касније ново узбуђење пред голом Чукаричког. Овога пута се Чинеду нашао у шанси, али је његов ударац у одбојкашком стилу зауставо искусни Ненад Филиповић.

Одговорили су потом гости преко талентованог Миладиновића, који се после муњевите контре нашао у прилици да озбиљније угрози Младеновића, али је његов ударац стигао да изблокира Килијан Бевис. Опасно је било пред голом Радничког 1923 и након скраћеног корнера у изведби капитена Чукаричког Марка Доцића. Прозвиждала је тада лопта кроз шуму ногу у казненом простору Крагујевчана и завршила свој пут у гол-ауту.

Прекиди су уједно били и главни извор узбуђења у последњих двадесетак минута првог полувремена, мада треба издвојити изненадну прилику за хитроногог Ђорђа Ивановића непосредно пред одлазак на паузу, када је на тренутак измакао пажњи својих чувара, али је онда у покушају да подбоде лопту испред Младеновића пребацио читав оквир гола.

Уводне минуте другог полувремена обележиле су две добре прилике за гостујући састав, које као да су најавиле водећи погодак екипе тренера Душана Керкеза у 57. минуту. Најпре је снажни Бадамоси пропустио прилику да један “отпадак” након не баш сигурне интервенције Младеновића поспреми у мрежу, да би недуго затим омалени Миладиновић на центаршут Тошића тукао главом поред гола.

И онда је дошао тај фамозни 57. минут када је Марко Доцић још једном показао какав је мајстор прекида. Додуше, за овај ефектан погодак капитена Чукаричког у великој мери је заслужна и одбрана Радничког 1923, заједно са голманом Младеновићем који је морао боље да реагује у овој ситуацији.

Радост фудбалера Чукаричког трајала је непуних пет минута, колико је било потребно Крагујевчанима да се консолидују и узврате истом мером. Лопта се након ударца Стефана Чоловића са ивице шеснаестерца и интервенције голмана Филиповића одбила право на ногу Жофрија Чинеде, коме је припала част да отвори голгетерски конто крагујевачког тима у новој сезони Моцарт Бет Суперлиге.

Ипак, завршну реч имали су гости, који су у 68. минуту успели да поврате на тренутак изгубљено вођство. И овог пута је своје прсте умешао капитен Доцић који је извео корнер на другу стативу, одакле је лопту пред гол Радничког 1923 вратио Бојица Никчевић, а Немања Тошић се лукавим ударцем главом постарао да она заврши иза Младеновићевих леђа.

Нажалост, Шумадинци овога пута нису имали спреман одговор у свом нападачком асортиману, мада је Чоловић у 80. минуту добрано загрејао дланове Ненада Филиповића ударцем са дистанце. На другој страни, Ивановић је пропустио лепу прилику да стави тачку на данашњу утакмицу. Лопта је након његовог ударца погодила најпре стативу, а затим се од Младеновића одбила у корнер.

Са не баш пријатним багажом од два стартна пораза, чета тренера Дејана Јоксимовића наредног викенда путује за Бачку Тополу на мегдан вицешампиону Србије и учеснику квалификација за Лигу шампиона, екипи ТСЦ-а.

РАДНИЧКИ 1923 – ЧУКАРИЧКИ  1:2 (0:0)

“Чика Дача”.
Судија: Данило Николић (Ловћенац)
Помоћници: Слободан Павловић (Ужице), Бојан Томовић (Панчево)
Стрелци: Чинеду у 62. минуту за Раднички 1923, а Доцић у 57. и Тошић у 68. минуту за Чукарички.
Жути картони: Митровић, Миличић (Раднички 1923), Ивановић (Чукарички).

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Миличић, Пецељ, Симовић, Митровић, М. Видовић, Крајишник (од 79. Ђурић), Зорић, Чоловић, Бевис (од 87. Јовановић), Чинеду (од 79. Видаков). Тренер: Дејан Јоксимовић.

ЧУКАРИЧКИ: Филиповић, Стевановић, Тошић, Дрезгић, Ћаласан, Сисоко, Доцић, Никчевић (од 69. Аџић), Миладиновић (од 75. Томовић), Ивановић (од 85. Роган), Бадамоси (од 85. Ндаје). Тренер: Душан Керкез.