“Црвени” надиграли Јагодинце у петој провери

Фудбалери Радничког 1923 уписали су и трећу победу у оквиру зимских припрема, пошто су на свом “Чика Дачи” савладали екипу Јагодине у петој контролној утакмици са убедљивих 4:1 (2:0).

Изабраници тренера Александра Линте пружили су игру достојну водеће екипе Прве лиге Србије и у потпуности су надиграли иначе одличне Јагодинце, мада остаје утисак да је и поред четири постигнута поготка реализација морала бити на много већем нивоу.

“Црвени” су и на овом сусрету наступили без повређеног Марка Мирића и првог голмана Лазара Раичевића, кога због хируршке интервенције очекује нешто дужа пауза. У саставу није било ни Огњена Илића, који је пропустио ову утакмицу због лакше повреде.

Шансу је поново добио седамнаестогодишњи Андреја Ристић, изданак омладинске школе клуба са “Чика Даче”, који се за указано поверење шефу стручног штаба Александру Линти одужио на најлепши могући начин – првим својим поготком у дресу сениорског тима.

Треба рећи да је на овој утакмици прве минуте у дресу Радничког 1923 уписао млади чувар мреже Никола Степановић, који је у последњим тренуцима прелазног рока доведен на позајмицу из грчког Ксантија.

Први део сусрета протекао је у знаку Немање Томића, који је са два прелепа поготка и још пар ефектних потеза поново демонстрирао своју фудбалску класу.

Некадашњи репрезентативац је већ у 10. минуту “начео” мрежу Јагодинаца прелепим лоб ударцем са двадесетак метара, што је био само наговештај онога што је уследило у финишу првог полувремена.

Играо се 38. минут када је Томић прихватио лопту на левој страни терена, кренуо са њом ка средини, а онда се негде на пола пута изненада одлучио да упути параболу ка противничком голу. Покушао је голман Јагодине Стојиљковић да интервенише, али је само улепшао овај феноменалан погодак.

Поред та два Томићева гола, Раднички 1923 је у првом полувремену пропустио још две-три веома изгледне шансе за постизање поготка. Урош Алексијевић је два пута излазио сам пред противничког голмана, али није успео да га савлада, а велику прилику имао је и Урош Видовић само минут пре Томићевог другог поготка, када је из више него изгледне позиције шутирао преко гола.

Друго полувреме донело је још више узбуђења. Тек што се кренуло са центра, Томић је идеално проиграо Никодијевића који из непосредне близине погађа голмана Јагодине у ногу.

Само два минута касније, Јагодинци из малтене првог ударца ка голу Крагујевчана стижу до поготка. Спасојевић је шутирао са дистанце, млади чувар мреже Радничког 1923 Лукић је слабо одреаговао и испустио лопту, а на правом месту нашао се Мило Мићуновић и проследио је у мрежу.

Овај несрећно примљени погодак није пореметио “црвене”, који су наставили да стварају шансе пред противничким голом. Просто је невероватно какве прилике Крагујевчани нису успевали да реализују, све док ову ревију промашаја није окончао Владимир Ћировић, који је само пар минута по уласку у игру успео да се упише у листу стрелаца.

Коначан резултат постављен је четири минута пре краја утакмице, када је млади Ристић умакао пажњи својих чувара и маниром искусног стрелца матирао голмана Јагодине Стојиљковића.

Фудбалере крагујевачког прволигаша до почетка пролећног дела сезоне очекују још две провере, најпре против ОФК Београда у среду, а потом и са земунским Телеоптиком наредне суботе.

РАДНИЧКИ 1923 – ГФК ЈАГОДИНА 4:1 (2:0)

Стадион: “Чика Дача”
Судија: Филип Петронијевић (Крагујевац)
Стрелци: Томић у 10. и 38, Ћировић у 76. и Ристић у 86. минуту за Раднички 1923, а Мићуновић у 48. минуту за ГФК Јагодину.

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Рађен, М. Видовић, Филиповић, Дукић, У. Видовић, Ковачевић, Алексијевић, Томић, Аврам, Никодијевић. Играли су још: Степановић, Петровић, Варјачић, Вићентијевић, Миликић, Ћировић, Ристовић, Ристић и Максимовић.

ГФК ЈАГОДИНА: Стојиљковић, Ивечић, Спасојевић, Раденовић, Ђорђевић, Микић, Јанковић, Коцић, Ајдаревић, Мићуновић, Небо. Играли су још: Илић, Медић, Стаменковић, Васић и Мартинс.

ЈОШ ЈЕДАН МЛАДИ ЧУВАР МРЕЖЕ НА “ЧИКА ДАЧИ”

С обзиром да Лазара Раичевића очекује нешто дужа пауза, руководство клуба са “Чика Даче” одлучило је да у смирај прелазног рока ангажује још једног чувара мреже. Избор је пао на Николу Степановића, бившег кадетског репрезентативца Србије, који у Раднички 1923 долази на позајмицу из грчког Ксантија.

Степановић има деветнаест година и прве фудбалске кораке начинио је у родном Шапцу. Годину дана је провео у млађим категоријама београдског Чукаричког, одакле је прешао у Партизан. У клубу из Хумске провео је четири сезоне, а како није добио одговарајућу прилику да покаже своје умеће, лета 2019. године прелази у редове грчког Ксантија.

Са Степановићем и Лукићем, Раднички 1923 је добио тандем младих и изузетно перспективних чувара мреже на којима могу да му позавиде и многи суперлигашки клубови.