Ћировић извадио кестење из ватре

Теже него што се то очекивало, фудбалери Радничког 1923 дошли су до тријумфа у сусрету са младом и борбеном екипом Земуна. Епитет јунака утакмице понео је Владимир Ћировић, који је са два поготка донео велики преокрет и победу крагујевачком тиму – 2:1 (0:1).

Емотивно и физички испражњени након куп утакмице са Јавор Матисом у среду, “црвени” данас нису били на висини својих могућности, мада су били доминантан ривал током свих деведесет и кусур минута. Недостајао је тај завршни пас у противничкој трећини терена, а и када би играчи Радничког 1923 дошли до повољне ситуације пред голом ривала, нису успевали да је материјализују.

Млада екипа Земуна је од самог старта утакмице била фокусирана углавном на одбрану свог гола, уз повремене излете на противничку половину терена, и то углавном када би јој се указала шанса за контранапад. Мора се признати да су се Земунци показали као једна изузетно дисциплинована и неугодна екипа, и мало им је недостајало да након Кабела “скину главу” још једној екипи из самог врха табеле.

“Црвени” су од првог минута почели да плету мрежу око гола свог ривала. Тако се већ у 3. минуту после продора Мирића по левој страни, Ћировић нашао у идеалној прилици за постизање поготка, али је шутирао преко гола.

Три минута касније Ковачевић је послао лопту иза леђа одбране Земуна, до ње је покушао да дође Илић, али је голман гостију Пејовић био бржи.

Дуго ће се препричавати ситуација из 10. минута утакмице, која заиста има потенцијал да се нађе у некој од видео колекција фудбалских гафова. Штопер Крагујевчана Милош Видовић покушао је да врати лопту свом голману Лазару Раичевићу, она је том приликом незгодно одскочила, преварила чувара мреже Радничког 1923 и завршила у голу.

Наравно да је овај несрећно примљен погодак пореметио ритам игре “црвених”, који су како је утакмица одмицала све више губили стрпљење.

Могли су гости у 27. минуту да дуплирају предност, али је ударац Лазаревића главом завршио ван оквира гола.

Само минут касније, “тика-така” на шумадијски начин, али је испред Мирића лопту покупио голман Земуна Пејовић.

Потом се у шанси пред противничким голом још једном нашао Ћировић, али је изблокиран у последњем тренутку. Уследио је затим и солидан покушај Ковачевића из слободног ударца са двадесетак метара, али је капитен Крагујевчана био недовољно прецизан.

Узвратили су гости преко Њамцуловића и Цакића, док је последњу прилику у првом делу утакмице имао Никодијевић, који није успео да искористи “поклон” одбране Земунаца.

Најближа изједначењу чета Александра Линте била је у 47. минуту, када је Милош Видовић после повратне лопте Владимира Ћировића погодио стативу. Три минута касније Аврам је покушао да упосли Ћировића, али су дефанзивци Земуна добро одреаговали.

Како се утакмица ближила крају, тако су “црвени” све више појачавали притисак и држали гостујућег чувара мреже Пејовића “у шаху”.

На другој страни, Земунци су вребали прилику да из брзе транзиције дођу до другог поготка и тако запечате судбину домаћина. Управо се након једног таквог брзог контранапада Милановић нашао у прилици за ударац, али није био довољно прецизан.

Коначно, “црвенима” је свануло у 81. минуту. Аврам је убацио лопту са десне стране, она погодила Ћировића у раме и преварила Пејовића за изједначење – 1:1.

И када је деловало да је подела бодова готово известан исход данашњег дуела на “Чика Дачи”, Владимир Ћировић у дубокој судијској надокнади времена постиже свој други гол на утакмици и доноси победу крагујевачком тиму.

Крагујевчани су искористили киксеве најближих пратиоца Кабела и Борца и са нова три бода додатно се учврстили на челу табеле.

У наредном 13. колу фудбалере Радничког 1923 очекује гостовање Лозници.

УДРУЖЕНИМ СНАГАМА ЗА МИЊИНУ ШАНСУ

Фудбалски клуб Раднички 1923 подржао је хуманитарну акцију “За Мињину шансу”, која за циљ има прикупљање финансијских средстава за лечење наше једногодишње суграђанке Миње Матић.

Тако су фудбалери крагујевачког прволигаша пре почетка данашње утакмице са Земуном обукли мајице са ликом мале Миње, а потом заједно са фудбалерима противничке екипе развили транспарент са апелом за помоћ нашој тешко оболелој суграђанки.

Подсетимо, Миња Матић је једна дивна и умиљата девојчица, која болује од изузетно ретке и тешке неуромишићне болести под називом спинална мишићна атрофија.

Болест је везана за мутацију гена и манифестује се губитком основних животних функција, као што су ходање, варење хране, гутање и дисање, али не утиче на мозак и когнитивне функције.

Са пет месеци је примила прву терапију доступну у Србији. Захваљујући спинрази, Миња сада дише, једе и гута сама, али и даље не може потпуно да држи главу, да је подигне, не може да пузи, нити да седи.

Срећом, од недавно постоји и генска терапија, која Мињи пружа шансу да се избори са опаком болешћу, али је овај вид лечења изузетно скуп и изводи се у иностранству, што изискује значајна финансијска средства која Мињини родитељи не могу да сакупе сами.

Мињи је такође потребан и апарат за искашљавање, ортопедска помагала, физикална терапија, као и трошкови смештаја и пута ради одласка на лечење у иностранство.

Породица Матић апелује на све људе добре воље и великог срца да помогну у акцији прикупљања средстава за лечење мале Миње.

Судија: Стефан Јекнић (Суботица)
Помоћници: Слободан Крстић, Никола Антић (Ниш)
Стрелци: Ћировић у 81. и 90+4. минуту за Раднички 1923, а М. Видовић (аутогол) у 10. минуту за Земун.
Жути картони: Ковачевић, Ћировић, Варјачић, Дукић, М. Видовић, Мирић (Раднички 1923), Пејовић, Кузмановић, Ристовић, Ђаловић (Земун).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Дукић (од 46. Вићентијевић), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић (од 88. Рађен), Ћировић, Аврам, Мирић, Илић (од 78. Томић), Никодијевић (од 78. Максимовић).

ЗЕМУН: Пејовић, Стокић, Стевановић, Мијаиловић, Ђаловић, Њамцуловић (од 80. Босанац), Кузмановић, Лазаревић (од 54. Милановић), Цакић (од 68. Петровић), Ристовић, Крижан (од 80. Аврић).