Чинеду и Бевис за успешан Дудићев деби

Шок терапија је успела. Предвођени новим шефом стручног штаба Феђом Дудићем, фудбалери Радничког 1923 освојили су три изузетно вредна бода на гостовању панчевачком Железничару у дербију зачеља 10. кола Моцарт Бет Суперлиге – 2:0 (1:0). За успешан деби новог стратега “црвених” побринули су се интернационалци Жофри Чинеду и Килијан Бевис, који су, баш као и на утакмици против Јавора пре две седмице на “Чика Дачи”, ударили темеље другог тријумфа Крагујевчана у текућој сезони.

Непуних недељу дана било је довољно Феђи Дудићу да пробуди фудбалере крагујевачког суперлигаша из апатије и врати им нарушено самопоуздање. Резултат свега је злата вредан тријумф у Панчеву, као плод добре енергије, тактичке дисциплине и одличне припреме утакмице.

Знало се и пре почетка утакмице да ће домаћи Железничар, предвођен бившим стратегом “црвених” Александром Линтом, са двојицом бивших играча Радничког у стартној постави (голман Лукић и штопер Гајић) и још двојицом на клупи (Крајишник, Трифуновић) настојати да од првог минута загосподари тереном, како би кроз већи посед лопте и пас игру пронашао начин да изигра одбрану данас значајно ослабљених Крагујевчана, који су пут Панчева кренули без петорице стандардних првотимаца (капитен Милош Видовић, Симовић, Ђурић, Видосављевић, Миличић). Међутим, и Шумадинци су имали јасно разрађен план како да се докопају бодова на овом нимало лаком гостовању, који се првенствено базирао на чврстој дефанзиви и брзој транзицији.

И управо им је један муњевито изведен контранапад у 7. минуту обезбедио почетну предност. Вижђи је правовремено гурнуо лопту у простор брзоногом Чинеди, који је са лакоћом умакао знатно споријем Гајићу, пре него што је рутински матирао Лукића.

Водећи погодак Крагујевчана пореметио је планове Панчевцима, који се сигурно нису надали оваквом почетку утакмице. Ипак, брзо су се домаћи прибрали и успели да запрете преко Гргића, који је после центаршута Шушњара тукао из прве, али поред гола. На другој страни се Чинеду поново нашао у шанси, али овога пута није био тако прецизан као на самом старту утакмице.

Млади Гргић задавао је највише проблема одбрани Радничког у првом полувремену, па је тако у 27. минуту направио мали слалом кроз одбрану крагујевачког тима, вешто изигравши неколико играча у црвеним дресовима, све док није налетео на непрелазног Митровића. Потом је Пуртић показао због чега му се не сме остављати ни милиметар слободног простора за ударац. Срећом по “црвене” његов “пројектил” са двадесетак метара није погодио мету. Најближи изједначењу домаћи су били у финишу првог полувремена, када је лопта након ударца Ђорђевића погодила стативу и одбила се натраг у поље.

Уводни минути другог полувремена доносе тотално другачију слику на терену. Шумадинци су, помало неочекивано, померили линије ближе противничком голу и организованим пресингом приморали су Панчевце да се повуку на своју половину терена.

Ипак, први су у наставку припретили домаћи, и то поново преко Ђорђевића, који је овога пута покушао главом, али поново без успеха. Узвратили су гости најпре преко Чоловића, а потом и Вижђија, али је Лукић оба пута био на висини задатка.

После дужег времена у шанси се нашао и Чинеду, који је најпре “отресао” искусног Станковића у дуелу и избио сам испред Лукића, али овога пута није успео да га савлада. Потом је резервиста Ђорђе Јовановић ударцем са дистанце тестирао Лукићеве голманске квалитете, док је на другој страни запретио Ђорђевић из слободног ударца.

Све дилеме по питању коначног исхода дербија зачеља отклоњене су у 82. минуту након што је Килијан Бевис ласерски прецизним ударцем са неких 12-13 метара погодио даљи угао Лукићевог гола за коначних 2:0.

Фудбалери Радничког 1923 су данашњом победом коначно искорачили са зачеља табеле и предали суперлигашки “фењер” управо Панчевцима, који сада заостају два бода за “црвенима”.

Освајањем сва три бода на овом гостовању Крагујевчани су направили најбољу могућу увертиру за дуел са браниоцем титуле Црвеном звездом идуће недеље на стадиону “Чика Дача”.

ЖЕЛЕЗНИЧАР – РАДНИЧКИ 1923 0:2 (0:1)