Бод у Добановцима

Са последњег гостовања у овој сезони, екипи Будућности у Добановцима, фудбалери Радничког 1923 вратили су се са једним освојеним бодом – 1:1 (1:1). Kрагујевчанима се тако пружа прилика да победом над Јагодином у последњем колу на свом “Чика Дачи” осигурају место на прволигашком трону.

Стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић одлучио је да за гостовање у Добановцима изврши одређене корекције у стартној постави, али и у самој формацији. У конкуренцији за ову утакмицу није било вихорног Александра Варјачића, док се најбољи стрелац Радничког 1923 у овој сезони Марко Мирић нашао на клупи за резервне играче. Шансу да заигра од првог минута добио је млади Никола Ристовић, док је место у самом шпицу напада поново заузео Милош Зукановић.

Ушли су Крагујевчани са добром енергијом у ову утакмицу и већ у 11. минуту дошли до вођства сјајним поготком младог Ристовића, коме је то био први гол у дресу клуба са “Чика Даче”.

Још се није стишала еуфорија у табору Шумадинаца након водећег гола, а Добановчани су увелико прослављали изједначење. Лазар Петровић је погрешио, а Стефан Илић искористио “поклон” штопера Радничког 1923 и поравнао резултат.

Велики пех задесио је Крагујевчане у 17. минуту, када због повреде Стефан Филиповић није могао да настави игру. Уместо њега на терен је ушао Урош Видовић.

Лепа прилика указала се Владимиру Ћировићу у 24. минуту, када је након центаршута Ристовића шутирао главом у ближи угао, али је голман Будућности Мирковић добро одреаговао. Искусни фудбалер Радничког 1923 нашао се у прилици и два минута касније после идеалног проигравања капитена Ковачевића, међутим Мирковић је још једном био на висини задатка.

Доста среће имали су Шумадинци у 29. минуту, када се Смиљанић нашао у стопостотној прилици за погодак, али је пребацио оквир гола. Одмах потом се на другој страни шанса указала Зукановићу, који није успео најбоље да исконтролише лопту.

Уследио је потом одличан покушај Стевана Ковачевића из слободног ударца, лопта је ишла под саму пречку, али је Мирковић крајњим напором успео да је избаци у корнер.

Након првог полувремена у коме је нови суперлигаш из Крагујевца у потпуности контролисао игру, Добановчани су у наставку утакмице успели да успоставе теренску равнотежу, али су ретко долазили до прилике да озбиљније угрозе гол Огњена Лукића.

На другој страни, изабраници Дејана Јоксимовића су углавном претили ударцима са дистанце. Бележимо два тако два солидна покушаја Томића у 53. и 60. минуту, да би се у 63. минуту у доброј прилици нашао стрелац водећег гола за Крагујевчане на овом сусрету Никола Ристовић, али се још једном истакао голман Будућности Мирковић.

У 68. минуту спорна ситуација у шеснаестерцу Добановчана. Зукановић је очигледно повучен са леђа, али се пиштаљка судије Радаковића није огласила.

Пар минута касније домаћи остају са десеторицом играча на терену, пошто је Ђурађ Добријевић зарадио други жути картон. Тако се Крагујевчанима указала прилика да у последњих петнаестак минута утакмице са играчем више дођу до победоносног поготка, али је нису искористили, тако да је дуел на стадиону у Добановцима окончан поделом плена.

Фудбалери Радничког 1923 су након овог кола задржали водећу позицију на табели Прве лиге Србије са истим бројем бодова као и другопласирана Колубара, али са бољим међусобним скором у дуелима са Лазаревчанима, који су се победом над чачанским Борцем 1926 придружили Шумадинцима на путу у елитни ранг такмичења.

Крагујевчани ће у последњем колу, у среду, 19. маја, од 17 часова на свом “Чика Дачи”, угостити екипу Јагодине. Победом у овој утакмици фудбалери Радничког 1923 би окончали сезону као најуспешнија екипа Прве лиге Србије.

БУДУЋНОСТ – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1)

ДОБАНОВЦИ
ФК Будућност.
Играно без присуства публике.
Никола Радаковић (Нови Сад).
Помоћници: Атила Хармат (Суботица), Светлана Билић (Рума).
Стрелци: С. Илић у 12. минуту за Будућност, а Ристовић у 11. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Тасић, Добријевић (Будућност), Илић (Раднички 1923).
Црвени картон: Добријевић (Будућност) у 75. минуту.

БУДУЋНОСТ: Мирковић, Лучић, Веселиновић (од 67. Анђелковић), Пајовић, Новаковић, Јањић, Маркишић (од 67. Рајевац), Смиљанић (од 81. Тасић), С. Илић (од 86. Арсић), Нинковић (од 67. Ф. Илић), Добријевић,

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Рађен, Вићентијевић, Петровић, Филиповић (од 17. У. Видовић), М. Видовић, Ковачевић, Томић, Ћировић, Ристовић (од 80. Илић), Зукановић (од 80. Никодијевић).