Блиставо издање Крагујевчана на “Чаиру”: Имењак потучен до ногу

Традиције постоје да би се рушиле. Крагујевачки Раднички никада у својој историји није успео да донесе сва три бода са нишког „Чаира“, а данас му је то пошло за руком, након што је у једној од најбољих партија ове полусезоне декласирао свог јужног имењака у његовом дворишту за продужетак тријумфалног низа – 3:1 (2:0).

На једном од најтежих гостовања у јесењем делу сезоне, крагујевачки суперлигаш показао је своје најбоље лице. Одиграли су изабраници тренера Дејана Јоксимовића за чисту десетку – чврсто и одговорно у дефанзиви, лепршаво и ефикасно у нападу – опаливши Нишлијама шамар од кога ће им дуго бридети образи.

Крагујевчани су већ у уводним минутима утакмице јасно показали да нису дошли на „Чаир“ са намером да се бране и играју на бод, већ да им је крајњи циљ искључиво победа и продужетак низа од два узастопна тријумфа.

Мало је фалило да голман домеће екипе Драган Росић капитулира већ у 13. минуту утакмице, када је лопта након ударца Стефана Чоловића фијукнула изнад пречке. Два минута касније покушао је и робусни Шимић, међутим, био је то исувише слаб ударац да би озбиљније угрозио чувара мреже нишког тима.

На другој страни, Лазар Раичевић, који је данас добио предност међу стативама уместо „ровитог“ Стојана Лековића, није баш најсјајније реаговао након покушаја капитена домаће екипе Александра Пејовића из слободног ударца у 17. минуту, али је срећом све прошло без озбиљнијих консеквенци за крагујевачки тим. Пар минута касније у шанси се нашао и најбољи стрелац Нишлија Никола Штулић, испред кога је успешно интервенисао искусни Цветиновић.

Имали су домаћи доста среће у 23. минуту, када је после добро изведеног корнера Милутина Видосављевића хрватски интернационалац Марко Шимић погодио место где се спајају пречка и статива.

Након заиста бурног почетка утакмице, уследио је краћи период затишја, који је потрајао до 34. минута и прилике у којој се нашао Пејовић. Димић је лукаво проиграо капитена домаће екипе, који из изгледне позиције погађа само спољни део мреже.

Четири минута касније Дамјан Крајишник доноси вођство крагујевачком тиму. Акцију је започео агилни Видосављевић, који је најпре вешто преварио камерунског интернационалца Базила Јамкама пре него што је послао лопту у петерац нишког тима, где је најбоље реаговао управо поменути Крајишник, који је, интересантно, био потписник и првог поготка “црвених” на пређашњем гостовању у Суботици.

Нису изабраници тренера Ненада Лалатовића успели ни да се поштено присаберу након овог шока, а на семафору је већ стајало 0:2. И овога пута је иницијатор акције био данас веома запажени Видосављевић, који је сјајном дијагоналом упослио Бразилца Евандра, а он одложио лопту до Чоловића, који филигрански прецизним ударцем из прве погађа доњи леви угао Росићевог гола.

Револтиран издањем своје екипе након првих 45 минута, Лалатовић је већ на старту другог дела игре извршио четвороструку измену. И заиста је у први мах деловало да је енергични стратег успео да тргне своју екипу, која је након само пет минута игре у другом полувремену успела да затресе мрежу гостију из срца Шумадије, али је погодак Николе Штулића после вишеминутног већања судија из ВАР собе поништен због офсајда.

На сличан начин на који је Штулић затресао мрежу крагујевачког тима, то је покушао да уради и млади Петровић, али је лопта након његовог ударца главом завршила недалеко од леве стативе, да би у 61. минуту уследио још један шок за Нишлије. Школски изведену контру екипе из срца Шумадије крунисао је Бразилац Евандро за свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша.

Тада је већ било јасно да је Реал са Нишаве на прагу седмог пораза у сезони, иако је Никола Штулић у 78. минуту искористио одличну асистенцију Јамкама да смањи заостатак домаћег тима.

Могли су Крагујевчани и до четвртог поготка у самом финишу утакмице, међутим, ударац Душана Стоиљковића успешно је зауставио Драган Росић. Голман нишког тима добро је реаговао и након покушаја Милоша Брновића из слободног ударца у другом минуту судијске надокнаде времена, док је на другој страни Лазар Раичевић уз помоћ стативе зауставио атрактиван ударац Матије Петровића.

Додајмо и то да је домаћин утакмицу завршио са десеторицом играча, након што је капитен Пејовић због непрописног старта над Душаном Стоиљковићем зарадио други жути картон у последњем минуту утакмице.

Крагујевчани су данашњим тријумфом пришли на само бод заостатка осмопласираној Колубари, коју ће имати прилику да угосте за четрнаест дана.

Пре окршаја са Лазаревчанима „црвене“ очекује вероватно и највећи изазов у овој полусезони – сусрет са браниоцем титуле и лидером Моцарт Бет Суперлиге Србије Црвеном звездом, који се игра у недељу од 14 часова на стадиону „Чика Дача”.

РАДНИЧКИ (Н) – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (0:2)

НИШ
Стадион
: „Чаир“
Гледалаца: 1 000.
Судија: Милош Милановић (Ћуприја)
Помоћници: Милан Шутуловић (Нови Сад), Стефан Војнић (Бољевац)
Стрелци: Штулић у 78. за Раднички (Н), а Крајишник у 34, Чоловић у 41. и Евандро у 61. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Савић, Цветковић, Пејовић, Штулић (Раднички), Видосављевић, Евандро (Раднички 1923).
Црвени картон: Пејовић (Раднички Ниш) у 90. минуту.

РАДНИЧКИ (Н): Росић, Аксентијевић, Стојановић, Савић (од 46. Месаровић), Јамкам, Ђуришић (од 46. Марјановић), Пејовић, Јовановић (од 46. Цветковић), Димић (од 65. Ајдар), Петров (од 46. Петровић), Штулић. Тренер: Ненад Лалатовић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Влајковић, Зорић (од 54. Миличић), Ивановић, Цветиновић, М. Видовић, Крајишник, Чоловић (од 90. У. Видовић), Видосављевић (од 80. Брновић), Евандро (од 80. Максимовић), Шимић (од 46. Стоиљковић). Тренер: Дејан Јоксимовић.