Без голова у Сурдулици

Још један вредан бод на конту фудбалера Радничког 1923, освојен на “врућем” гостовању екипи Радника у Сурдулици, у утакмици 3. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије – 0:0.

Бројни кадровски проблеми нису се превише одразили на игру “црвених” у овом не претерано садржајном сусрету. Чињеница је да су изабраници Дејана Јоксимовића били за нијансу бољи ривал на терену, да су у потпуности “разоружали” домаћина који је током деведест минута игре упутио само један озбиљнији ударац ка голу омладинског репрезентативца Србије Огњена Лукића, али и да су пропустили две-три повољне прилике да се са овог гостовања врате са читавим пленом.

Почетни налет Сурдуличана, који су у ову утакмицу ушли са намером да се домогну првих бодова у сезони, Шумадинци су издржали без проблема. Успели су, додуше, фудбалери Радника да затресу мрежу крагујевачког тима у 16. минуту, али је погодак Богдановића оправдано поништен због офсајда.

Како се ближио крај првог полувремена, тако су и “црвени” све више преузимали контролу над игром, да би непосредно пред одлазак на паузу успели озбиљно да запрете, најпре преко Убипарипа, а потом и Влајковића, али је оба пута добро реаговао домаћи чувар мреже Ранђеловић.

Голман Радника истакао се и на старту другог полувремена, када је успео да заустави још један покушај искусног Убипарипа, коме се није дало да увећа свој почетни голгетерски салдо.

Узвратили су домаћи преко Јањића, чији је ударац главом из срца казненог простора завршио изнад пречке. Испоставиће се то као једина озбиљнија шанса за сурдулички тим на овом сусрету.

У последњих пола сата утакмице ритам игре је додатно опао, тако да сем солидног покушаја Мирића главом није било изгледнијих прилика за промену резултата.

Коначним епилогом могу бити задовољне обе стране. Шумадинци су и даље без пораза, са пет освојених бодова после три одиграна кола, док су Сурдуличани након два стартна пораза успели да упишу први бод у сезони.

Наредно искушење изабранике тренера Дејана Јоксимовића очекује идуће суботе, када ће на свом “Чика Дачи” угостити екипу новосадске Војводине.

ЈОКСИМОВИЋ ЗАДОВОЉАН ИЗДАЊЕМ “ЦРВЕНИХ” У СУРДУЛИЦИ, АЛИ ЖАЛИ ЗА ПРОПУШТЕНИМ ПРИЛИКАМА

Могао је тренер Радничког 1923 Дејан Јоксимовић да буде задовољан издањем његове екипе на гостовању у Сурдулици. Имали су “црвени” две-три повољне ситуације да добру игру на овом сусрету конвертују у тријумф, али је голман Радника Стефан Ранђеловић на крају ипак остао несавладан.

– Остаје жал што тих пар прилика нисмо успели да реализујемо и дођемо до сва три бода на овом гостовању. Имали смо одређених проблема са проналажењем решења у завршној трећини терена, али сам генерално задовољан нашим издањем на овој утакмици, пре свега енергијом и борбеношћу играча – истиче у анализи утакмице Дејан Јоксимовић, шеф струке Крагујевчана.

Изостанак неколицине стандардних првотимаца није се претерано осетио у игри крагујевачког суперлигаша, што иде у прилог тези да Раднички ове сезоне има позамашан фонд квалитетних играча на које Јоксимовић може да се ослони у сваком тренутку.

– Сви играчи који су добили шансу на утакмици у Сурдулици одрадили су своје задатке на прави начин. Сезона је дуга, биће ту повреда и картона, па је самим тим јако важно да у ростеру имамо фонд од једно двадесетак играча, који ће бити у стању да одговоре захтевима овог нивоа такмичења – додао је Јоксимовић.

РАДНИК – РАДНИЧКИ 1923 0:0