Баксузни 13. минут

Фудбалери Радничког 1923 везали су и други узастопни пораз у Линглонг Супер лиги Србије. Након Крушевца, “црвени” су се овога пута “оклизнули” на домаћем терену у дуелу са Радником из Сурдулице – 0:1 (0:1). Био је ово први пораз Крагујевчана пред својим навијачима још од новембра 2019. године, када је новосадски Кабел успео да однесе сва три бода са “Чика Даче”.

Нису ученици Владимира Раденковића успели да се у сусрету са Сурдуличанима искупе за лоше издање у Крушевцу. Истини за вољу, одиграли су “црвени” знатно боље него на гостовању под Багдалом, али су на крају ипак разочарали своје присталице, које су и овога пута у значајном броју испуниле трибине стадиона “Чика Дача”.

Крагујевчани су у ову утакмицу ушли можда и превише опрезно, оставивши противничкој екипи доста простора за комбиновање, што их је скупо коштало већ у 13. минуту, када је млади нападач Радника Урош Миловановић, иначе син некадашње ведете клуба са “Чика Даче” Горана Миловановића, искористио сјајну асистенцију босанског интернационалца Едина Бибера и ставио голмана Радничког 1923 Ивана Радоша пред свршен чин.

Миловановићев погодак разбудио је Шумадинце и натерао их да са много више одлучности крену ка голу Сурдуличана. Тако је већ у 15. минуту Марко Мирић успео да ухвати волеј након центаршута Александра Варјачића, али је гостујући чувар мреже Стефан Ранђеловић био добро постављен.

Два минута касније још једна добра акција домаћих коју је започео леви бек Урош Благојевић, капитен Стеван Ковачевић је проследио лопту до Александра Варјачића, који са ивице шеснаестерца пребацује гол Радника.

На ново узбуђење чекало се до 28. минута, када се најпре у прилици нашао Немања Суботић испред кога је интервенисао голман Радничког 1923 Иван Радош, да би само тренутак касније на другој страни Благојевић упутио повратну лопту ка Мирићу, који не успева да је захвати на прави начин.

Покушао је потом и штопер екипе Радника Ранко Јокић ударцем главом после корнера, али није био довољно прецизан, да би се у 32. минуту у идеалној шанси пред голом Радничког 1923 нашао његов колега из последње линије Милош Симоновић, који је само пар минута раније заменио повређеног Николу Радмановца, међутим дефанзивац сурдуличког тима није успео да надмудри искусног Радоша.

Уследили су потом покушаји са дистанце, најпре Суботића на једној, а потом и Ковачевића на другој страни, без неког значајнијег ефекта.

Последњу прилику у првом делу сусрета имали су гости из Сурдулице у 40. минуту. Јокић је упутио центаршут ка Миловановићу, он ефектно петом пребацио лопту до Лукића, чији је ударац изблокирао свеприсутни Варјачић.

Почетак другог полувремена протекао је углавном у растрзаној игри између два казнена простора. Изузев покушаја Марка Мирића са дистанце у 55. минуту који је подигао крагујевачку публику на ноге, није било већих узбуђења у првих двадесетак минута наставка утакмице.

Свестан да време неумитно тече, а да његова екипа тешко успева да угрози гол противника, стратег крагујевачког суперлигаша Владимир Раденковић одлучио је да у 66. минуту изврши троструку измену и на терен пошаље последње адуте – Игора Вићентијевића, Николу Ристовића и доскорашњег стартера Владимира Ћировића.

Тек уласком ове тројице момака Раднички 1923 је мало живнуо и појачао притисак ка противничком голу. Један од најбољих у редовима “црвених” на данашњој утакмици, искусни Марко Мирић, није успео материјализује добар центаршут Игора Вићентијевића у 72. минуту, а само два минута касније његов ударац из повољне позиције изблокирао је Милош Симоновић.

Да нису остали без муниције, гости су показали у 77. минуту, када је Никола Богдановски шутирао као из катапулта са ивице шеснаестерца, али се Иван Радош није дао изненадити.

У жељи да што пре дођу до противничког гола, “црвени” су у последњих десетак минута утакмице све чешће прескакали средину терена и дугим лоптама покушавали да пронађу двојицу најистуренијих играча, Борисава Бурмаза и Неђељка Ковинића, али је одбрана Радника са лакоћом решавала овакве ситуације.

Тек у последњем минуту утакмице млади Ковинић успео је да надвиси одбрану Сурдуличана, али је лопта након његовог ударца главом завршила у гол-ауту.

Екипа Радника је тако након три узастопна ремија успела да упише први првенствени тријумф у новој сезони, док су Крагујевчани након два пораза у низу остали на скору од шест освојених бодова.

“Црвене” у следећем колу очекује изузетно тешко гостовање екипи ТСЦ-а, која је из прва три одиграна кола инкасирала максималних девет бодова.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИК 0:1 (0:1)