Арсенијевић убио романтику

Ефектним поготком Уроша Арсенијевића из слободног ударца наши омладинци освојили су сва три бода у сусрету са вршњацима из ОФК Београда, чиме су прекинули низ од шест узастопних утакмица без тријумфа – 1:0 (1:0).

Више од месец дана су изабраници тренера Дејана Јоксимовића чекали на пети тријумф у сезони. Чекању је коначно дошао крај, пошто су “ђаволчићи” у данашњем дуелу са популарним “романтичарима” успели да се домогну врло важних бодова, који их враћају на прави колосек.

Тренутак одлуке збио се у 15. минуту, када је после прекршаја над Андрејом Ристићем досуђен слободан ударац за Крагујевчане на неких 17-18 метара од гола београдског тима. Урош Арсенијевић поново је показао какав је мајстор за прекиде и лукавим ударцем послао је лопту поред живог зида у ближи угао за вођство свог тима.

Водећи погодак дао је крила “ђаволчићима”, који су у 23. минуту још једном дошли у ситуацију да угрозе гол ривала. Новичић је упутио употребљив центаршут са десне стране, а Маринковић шутирао главом поред стативе.

Уследио је потом и први озбиљнији покушај гостујућих фудбалера на утакмици. Цолић је шутирао са осамнаест метара изнад пречке.

Бележимо потом сјајну акцију домаћих у 30. минуту, коју је иницирао стрелац водећег гола за крагујевачки тим Урош Арсенијевић. Млади фудбалер је у силовитом продору по десној страни претрчао малтене комплетну одбрану ривала, а затим “заврнуо” лопту у средиште шеснаестерца ка Николићу, који је препушта Маринковићу, чији је ударац са једанаест метара успео да заустави голман ОФК Београда Алекса Јањић.

Чувар мреже младих “романтичара” истакао се и три минута касније, када је ефектном парадом успео да неутралише силовит ударац капитена крагујевачког тима Милана Гвозденовића са десетак метара.

Покушаји Јовића и Рустића у финишу првог полувремена нису озбиљније угрозили голмана Радничког 1923 Давида Спасојевића, па је на паузу домаћин отишао са минималном предношћу.

Друго полувреме започело је колосалном приликом за Томовића, који није успео да са пет метара пошаље лопту у противнички гол.

Минут касније запретио је Хрњаз на другој страни прилично незгодним ударцем са дистанце, али је Спасојевић био опрезан и успео је да избаци лопту у корнер.

Узвратио је истом мером и Лука Николић у 53. минуту, када је са ивице шеснаестерца шутирао право под пречку, али се том приликом истакао Спасојевићев колега на голу ОФК Београда Алекса Јањић.

Арсић је у 62. минуту покушао да ухвати Спасојевића на спавању, међутим, млади чувар мреже Радничког 1923 није се дао изненадити.

Бележимо потом и два покушаја Крагујевчана после прекида, који нису донели промену резултата, да би последњу прилику на утакмици пропустио Александар Павловић у првом минуту судијске надокнаде, када је са десетак метара шутирао преко гола.

“Ђаволчићи” су се овим тријумфом учврстили у средини табеле и тренутно су осми са деветнаест освојених бодова.

Изабранике Дејана Јоксимовића у среду очекује гостовање београдском Бродарцу у утакмици ванредног, 15. кола Омладинске лиге Србије.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК БЕОГРАД 1:0 (1:0)