Зорић повео шумадијско коло у Пазару

Фудбалери Радничког 1923 уписали су прву победу у плеј-офу Моцарт Бет Суперлиге Србије и то на традиционално неугодном гостовању екипи Новог Пазара – 1:0 (0:0). Гол одлуке постигао је Лука Зорић у 68. минуту, када је из другог покушаја савладао голмана домаћих Кахримановића. Шумадинци су овим тријумфом уједно прекинули тренд негативних резултата у међусобним окршајима са Пазарцима ове сезоне.

Тренер Дејан Јоксимовић желео је да одмори поједине играче на данашњој утакмици, па су шансу од првог минута у офанзиви добила два Ђорђа, Максимовић и Јовановић, док је место десног бека уместо Дајана Поњевића, кога данас није било у саставу због картона, заузео млади Никола Миличић.

”Црвени” су први запретили већ у 6. минуту када је Евандро центрирао, Јовановић закачио лопту главом, која је дошла до Зорића, а овај је слабо шутирао.

У 13. минуту Бразилац Евандро је одлично центрирао, а Видосављевић је главом шутирао преко гола.

Уследила је грешка младог голмана Пазараца Кахримановића, када је испуцао лопту до Видосављевића, који није успео да искористи овај поклон.

Потом је данас веома расположени Евандро у 26. минуту уздрмао оквир гола домаћег тима.

Пет минута касније Видосављевић је шутирао, голман Кахримановић кратко одбио лопту на коју је налетео Јовановић, али је чувар мреже Новог Пазара овога пута добро реаговао.

Уследила је потом прва, уједно и најбоља прилика за домаћина у првих 45 минута. У контри се нашао Богдановски, али је шутирао поред гола Лековића.

Потом бележимо покушаје са дистанце Евандра и Видосављевића, који нису донели промену резултата.

У задњем миниту првог дела игре, Евандро је разменио дупли пас са Пецељом, лопта је дошла до Видосављевића, који је са десетак метара тукао преко гола.

Домаћин је почетком другог полувремена пропустио одличну прилику да дође до вођства. Одлично је центрирао Никчевић са десне стране, али је ударац Мајдевца зауставио Лековић.

Од 62. минута домаћин је остао са играчем мање јер је Киковић добио други жути картон, што је “црвенима” знатно олакшало посао у наставку утакмице.

Само шест минута касније Крагујевчани су искористили бројчану предност и дошли до вођства. Упорни Зорић се после ударца Пецеља и одбијене лопте најбоље се снашао у петерцу домаће екипе и из другог покушаја довео свој тим у вођство.

Домаћин је у финишу кренуо на све или ништа и запретио најпре преко Богдановског, а потом и Гаврића, али 77.минуту Богдановски је шутирао по средини гола, али је Лековић у оба наврата добро реаговао.

Могао је Раднички са друге стране да дуплира предност у финишу утакмице, али је удсрац резервисте Ђурића зауставила пречка.

Раднички 1923 је након данашњег тријумфа остао на осмој позицији са 41 освојеним бодом. Наредни такмичарски изазов “црвене” очекује тек за девет дана, када ће на свом терену угостити екипу ТСЦ-а из Бачке Тополе.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923 0:1 (0:0)