Здравковић донео бод “црвенима”

У утакмици без већег резултатског значаја, фудбалери Новог Пазара и Радничког 1923 поделили су бодове на стадиону крај Јошанице – 1:1 (0:0). Домаћин је до вођства дошао поготком искусног Енвера Аливодића из казненог ударца у 47. минуту, да би резултатско поравнање “црвенима” донео Немања Здравковић у 64. минуту утакмице.

Током првих 45 минута сусрета, Крагујевчани су углавном претили из прекида. Стеван Ковачевић је у пар наврата показао какву “левицу” има, нарочито на самом почетку утакмице када је уздрмао стативу гола Новог Пазара.

Са друге стране, домаћи су покушавали да ураде нешто више из центаршутева, који су углавном долазили са десне стране, по којој је дејствовао искусни Аливодић.

Управо је некадашњи фудбалер Војводине, Чукаричког, Напретка и бројних других домаћих и иностраних клубова довео свој тим у вођство поготком из казненог ударца на старту другог полувремена, коме је претходио старт Варјачића над Живићем у шеснаестерцу Крагујевчана.

Распаљену пазарску публику утишао је Немања Здравковић у 64. минуту, када је идеалан центаршут Варјачића из корнера претворио у погодак.

До краја утакмице није било већих прилика за промену резултата, изузев доброг ударца Пејаковића са руба казненог простора, када је лопта прохујала тик изнад пречке гола Радничког 1923.

Коло пре краја такмичарске сезоне у Првој лиги Србије, “црвени” заузимају девету позицију на табели са 39 бодова.

У последњем 30. колу изабраници Дарка Милисављевића угостиће на свом “Чика Дачи” екипу Земуна.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (0:0)

НОВИ ПАЗАР
Градски стадион у Новом Пазару.
Судија: Милош Ђорђић (Београд).
Помоћници: Милош Караџић (Београд), Иван Крстић (Јаково).
Стрелци: Аливодић у 47. минуту из једанаестерца за Нови Пазар, Здравковић у 64. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Делимеђац, Богдановски, Хазировић, Кецап, Аливодић (Нови Пазар), Ћировић, Симовић, Варјачић, Алексијевић, Мијатовић (Раднички 1923)

НОВИ ПАЗАР: Ђулчић, Трајковић, Делмеђац, Хот (од 70. Хот), Зимоњић, Маровац (од 60. Пејаковић), Лончар (од 60. Богдановски), Хазировић, Ђокић, Живић (од 88. Бишевац), Аливодић (од 88. Гордић).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Рађен, Здравковић, Филиповић, Варјачић, Дукић (од 46. Мијатовић), Видовић (од 58. Алексијевић), Ћировић (од 79. Грбовић), Ковачевић, Илић (од 58. Симовић (од 90. Петровић)), Никодијевић.