Успешан старт “црвених” у Купу Србије

Први пут још од 2014. године фудбалери Радничког 1923 успели су да се пласирају у осмину финала Купа Србије, након што су данас на стадиону крај Цареве ћуприје у Београду савладали домаћу екипу БАСК ТЕК-а са 4:2 (1:1) у уводној рунди најмасовнијег домаћег такмичења.

Као што је то и најавио након утакмице са лучанском Младошћу, стратег “црвених” Феђа Дудић је београдском српсколигашу супроставио комбиновани састав, са тек неколицином стандардних првотимаца у стартној постави. Шансу су углавном добили реконвалесценти и играчи са мањом минутажом у пoследњих неколико првенствених утакмица, али и омладинац Никола Букумира, коме ће ових петнаестак минута колико је данас провео на терену и те како значити у процесу даљег фудбалског усавршавања.

Првих пола сата утакмице протекло је у јаловој иницијативи Дудићевих изабраника, који су безуспешно трагали за пукотином у прилично чврстом и згуснутом дефанзивном бедему домаћина. Најагилнији у покушајима да “минира бункер” популарних “соколова” био је искусни Немања Томић, који је поред једног солидног покушаја са дистанце имао и пар лепих потеза који су измамили аплаузе публике на стадиону крај Цареве ћуприје, фудбалском дому једног од најстаријих српских клубова.

А онда, на измаку пола сата игре, прави шок за Шумадинце. Севнула је контра домаћих, Шарић је упослио Аврамовића кога је непрописно зауставио данашњи чувар мреже “црвених” Филип Пајовић. Главни арбитар Марко Гњатовић није пуно оклевао, одмах је показао на “креч”, а сигуран егзекутор најстроже казне био је иницијатор акције Милош Шарић.

Уплашили су се тада навијачи Радничког 1923, популарни “Црвени ђаволи”, који су и на данашњем гостовању давали ветар у леђа својим љубимцима са трибина, да ће њихов вољени тим доживети бламажу и превремено окончати још једно учешће у националном купу, али су се Дудићеви изабраници убрзо прибрали и непосредно пред одлазак на паузу успели су да поравнају резултат преко капитена Милоша Видовића, који је спретно реаговао на центаршут Љубише Пецеља.

Имао је Феђа Дудић штошта да замери својим играчима на паузи између два полувремена и утисак је да су након “очитане буквице” од стране свог шефа фудбалери Радничког 1923 заиграли знатно агилније и конкретније у завршној трећини терена. И већ након десетак минута игре у другом полувремену Крагујевчани су режирали обрт. Томић је отворио контру, Ђурић проследио лопту до младог Милана Алексића, који не пропушта прилику да упише свој првенац у дресу крагујевачког суперлигаша.

Утакмица је тако почела да поприма очекивани ток, нарочито након што је Василије Ђурић у 75. минуту на асистенцију Килијана Бевиса постигао и трећи погодак за “црвене”. Међутим, није београдски српсколигаш још био спреман да потпише капитулацију и експресно је узвратио преко Ђокића, чији је погодак у 77. минуту продужио наду “соколовима”, која је тињала све до 87. минута када је Џофри Чинеду прелепим волеј ударцем потписао коначну пресуду домаћину.

Након успешног старта у Купу Србије, “црвене” за викенд очекује повратак првенственим обавезама и гостовање суботичком Спартаку у утакмици 14. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије.

БАСК ТЕК – РАДНИЧКИ 1923 2:4 (1:1)

БЕОГРАД
ФК БАСК.
Гледалаца: 300.
Судија: Марко Гњатовић (Нови Сад).
Стрелци: Шарић у 30. из једанаестерца и Ђокић у 77. минуту за БАСК ТЕК, а М. Видовић у 45, Алексић у 56, Ђурић у 75. и Чинеду у 87. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Вукић (БАСК ТЕК), Пајовић, Поповић (Раднички 1923).

БАСК ТЕК: Кнежевић, Вукић (од 77. Д. Јовановић), Каришик, Николић (од 70. Ступар), Андић, Рашковић, Вуковић (од 77. Петровић), Павловић, Шарић, Аврамовић (од 59. Н. Јовановић), Остојић (од 59. Ђокић). Тренер: Небојша Радишић.

РАДНИЧКИ 1923: Пајовић, Поповић, Пецељ (од 77. Букумира), Милошевић (од 46. Ентони), Митровић, М. Видовић, Алексић, Томић (од 65. Зорић), Ђурић, Глушчевић (од 46. Бевис), Видаков (од 74. Чинеду). Тренер: Феђа Дудић.