ТСЦ продужио пролећну агонију “ђаволчића”

Данашњим поразом од екипе ТСЦ-а из Бачке Тополе на помоћном терену стадиона “Чика Дача” наши омладинци додатно су продубили резултатску кризу, која полако поприма све озбиљније размере – 2:1 (0:0). Био је то други узастопни пораз “ђаволчића” на домаћем терену, а укупно четврти од почетка пролећног дела сезоне у Омладинској лиги Србије.

Бреме изразитог фаворита очигледно је било претешко за изабранике тренера Милоша Симића, који нису успели да изађу на крај са прилично растерећеном екипом ТСЦ-а из Бачке Тополе, која је у престоницу Шумадије дошла са намером да се надиграва са фаворизованим домаћином и да на тај начин покуша да дође до бодова који би јој повећали више него скромне изгледе да се спасе испадања у нижи ранг такмичења.

Први део утакмице протекао је у отвореној, али не баш квалитетној игри, уз тек по коју изгледну прилику на обе стране. Најбољу шансу у овом делу утакмице пропустио је Александар Петровић у самој завршници првог полувремена, када је после корнера и ударца главом погодио пречку.

На самом почетку другог полувремена уздрмао се и оквир гола крагујевачког тима после сјајног ударца Свилара у 49. минуту који је зауставила статива. Био је то наговештај силних узбуђења у других 45 минута утакмице. Само минут након што је Свилар погодио стативу, Прерадов се нашао у колосалној прилици да донесе предност гостима, али је са пет метара успео да промаши празан гол домаћег тима.

Казна за овај велики промашај фудбалера ТСЦ-а била је експресна. Играо се 51. минут када је после аута који је извео Сретен Ђорђевић и гужве у казненом простору гостујуће екипе лопта дошла до Андреје Ристића, који не пропушта прилику да увећа свој голгетерски салдо и донесе почетно вођство свом тиму, које, истина, није дуго потрајало.

Само седам минута након водећег поготка “ђаволчића”, гости из Бачке Тополе стижу до изједначења, и то поготком Михајла Милосавића, који је после повратне лопте Алексе Прерадова упутио неодбрањив ударац са неких десетак метара искоса са десне стране.

Наставили су фудбалери ТСЦ-а са офанзивном игром и након изједначујућег поготка, и то им се исплатило у 73. минуту, када је резервиста Александар Станичић, који је непун минут раније ушао у игру уместо Мартина Анђелковића, искористио неспоразум дефанзиваца Радничког 1923 да донесе преокрет и вођство гостујућем тиму.

Могли су гости врло брзо и до трећег гола, и то из казненог ударца, али је голман Радничког 1923 Милош Младеновић прозрео намеру Михајла Милосавића.

Покушавали су “ђаволчићи” у самом финишу утакмице да дођу до изједначујућег поготка, али узалуд. На крају су сва три бода завршила на конту екипе ТСЦ-а, која се тако успешно реванширала Крагујевчанима за пораз у јесењем одмеравању снага у Бачкој Тополи.

Раднички 1923 је и даље шести на табели са 36 освојених бодова, а да ли ће ту и остати првенствено зависи од резултата осталих утакмица 23. кола.

Изабранике тренера Милоша Симића у наредном колу очекује гостовање екипи Рада, а потом на “Чика Дачу” стиже Раднички са Новог Београда.

РАДНИЧКИ 1923 – ТСЦ 1:2 (0:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Никола Ђорђевић (Аранђеловац).
Стрелци: А. Ристић у 51. минуту за Раднички 1923, а Милосавић у 58. и Станчић у 73. минуту за ТСЦ.
Жути картони: Јовановић (Раднички 1923), Фусеини, Свилар, Шушњар, Станчић (ТСЦ).
Црвени картон: Милојевић у 90+5. минуту (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Ђорђевић, Д. Ристић (од 65. Половина), Томић (од 65. Пантовић), Перовић, Томовић, Јовановић (од 68. Огњановић), Марисављевић (од 76. Арсенијевић), Ристић, Милојевић, Петровић.

ТСЦ: Војводић, Зличић (од 89. Нађ), Бањац, Радовановић, Бошњак, Фусеини, Прерадов, Свилар (од 73. Шушњар), Лукић (од 79. Косовац), Милосавић (од 87. Виола), Анђелковић (од 73. Станчић).