Шумадијски цунами “одувао” Лале

Сјајну фудбалску представу приредили су фудбалери крагујевачког Радничког 1923 и новосадске Војводине у утакмици 29. кола Линглонг Тајер Супер лиге Србије, одиграној пред око 2 000 посетилаца на стадиону “Чика Дача”. Победи су се на крају, сасвим заслужено, радовали Крагујевчани, који су тријумфовали резултатом 3:2 (2:0) и тако дошли до нових, злата вредних бодова у борби за очување суперлигашког статуса.

Нема краја пролећној рапсодији Крагујевчана, који су се након два узастопна ремија без постигнутог гола у великом стилу вратили на победничке стазе. Иако су наспрам себе имали младу, полетну и изузетно мотивисану екипу Војводине, која је у срце Шумадије допутовала са намером да прекине низ од пет узастопних неуспеха, Шумадинци су зрелом, борбеном и тактички дисциплинованом игром успели да казне све пропусте у игри новосадског тима, а епилог свега је још једна вредна победа, којом се чета тренера Ненада Лалатовића учврстила у сигурној зони.

Ко зна како би се данашња утакмица одвијала да ударац брзоногог Лазаревића у 5. минуту није зауставила пречка. Овако, Раднички 1923 је већ у наредном минуту дошао до вођства. Томић је извео ударац из угла, Мирић у паду шутирао, да би се након интервенције голмана Војводине Емила Роцкова искусни Милош Видовић нашао на правом месту и одбијену лопту главом проследио у небрањену мрежу.

Уследила је потом нова стопостотна шанса за Новосађане, када се након неспоразума у одбрани домаћина Матићу указала идеална прилика да поравна резултат, али је голман Радничког 1923 Огњен Лукић био непремостива препрека за центарфора Војводине. Млади чувар мреже крагујевачког тима био је на висини задатка и после покушаја Лазаревића који је уследио одмах након Матићеве прилике.

Све ове промашаје Новосађана, Крагујевчани су успешно кажњавали на другој страни. У току је био 34. минут утакмице, када су након дубинске лопте Алексе Дамјанца, Мирић и Видовић су разменили дупли пас у казненом простору гостију, након чега је капитен крагујевачког тима прецизним и добро одмереним ударцем у ближи угао приморао Роцкова на нову капитулацију. Мирић је овим поготком, осмим у сезони, додатно учврстио лидерску позицију на клупској листи стрелаца.

Заостатак од два гола на крају првог полувремена натерао је шефа струке Војводине Драгана Радојичића да на самом почетку другог дела утакмице направи двоструку измену и да увођењем Зукића и Вукчевића покуша да појача офанзивни потенцијал своје екипе.

Осим солидног покушаја Симића са дистанце, није било превише узбуђења у уводним минутима наставка игре, а онда долазимо до 57. минута и доброг приземног ударца Саше Јовановића са неких десетак метара удаљености од противничког гола. Том приликом дошло је и до контакта између Јовановића и штопера Војводине Стевановића, који главни судија утакмице Павле Томић у први мах није уочио, да би тек на асистенцију колега из ВАР собе одлучио да досуди казнени ударац за домаћи тим.

Одговорност да изведе најстрожу казну на себе је преузео Немања Томић, али је голман Војводине Емил Роцков прочитао намеру некадашњег репрезентативца Србије и успео је да заустави његов ударац са једанаест метара. Међутим, поново су се огласиле судије из ВАР собе, које су судији Томићу сигнализирале да је неко од фудбалера Војводине приликом извођења најстроже казне раније утрчао у шеснаестерац, тако да се казнени ударац морао поновити. У другом покушају Томић је био прецизнији за великих 3:0 у корист Крагујевчана.

Иако суочени са великим резултатским дефицитом, Новосађани се нису предавали и успели су да смање заостатак преко Матића у 76. минуту, који је после ударца Вукчевића и не баш сигурне интервенције Лукића успео да “угура” лопту у мрежу Крагујевчана.

Покушавали су фудбалери Војводине да у последњих десетак минута утакмице постигну још један гол и да на тај начин врате резултатску неизвесност у меч. То им је пошло за ногом, али тек у петом минуту судијске надокнаде времена, када је после дуела Нешковића и Милисављевића у шеснаестерцу Радничког 1923, судија Томић досудио казнени ударац у корист Новосађана, који је у погодак претворио Дејан Зукић за коначних 3:2.

Шумадинци су тако дошли до свог четвртог пролећног тријумфа, који их је додатно приближио директном опстанку у лиги. Тренутно су Крагујевчани на тринаестој позицији са два бода више од новосадског Пролетера, који ће своју утакмицу 29. кола против београдског Чукаричког одиграти у понедељак, 4. априла.

Регуларни део сезоне у Линглонг Тајер Супер лиги Србије фудбалери Радничког 1923 завршавају гостовањем актуелном шампиону Србије београдској Црвеној звезди, у недељу, 10. априла, од 17 часова на стадиону “Рајко Митић”.

Напоменимо и то да је данашња утакмица имала и хуманитарни карактер, с обзиром да су се прикупљала новчана средства за лечење нашег тешког оболелог суграђанина и великог навијача Радничког Срђана Плавшића – Сркија.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА  3:2 (2:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 2 000.
Судија: Павле Томић (Београд).
Помоћници: Немања Петровић (Ужице), Иван Микалачки (Зрењанин).
Стрелци: М. Видовић у 6, Мирић у 34. и Томић из једанаестерца у 62. минуту за Раднички 1923, а Матић у 76. и Зукић из једанаестерца у 90+5. минуту за Војводину.
Жути картон: Мирић, С. Јовановић, Максимовић (Раднички 1923), Стевановић, Лазаревић (Војводина)