Спартак шеста пролећна жртва “црвених” на “Чика Дачи”

Као што је и најавио на конференцији за медије пред данашњи окршај са Суботичанима, стратег “црвених” Феђа Дудић је у жељи да сачува део снага за предстојећи окршај са Новим Пазаром у четвртфиналу Купа Србије одлучио да “промеша карте” и да на терен пошаље комбиновани састав, што се није превише осетило у игри крагујевачког тима која је и овога пута имала уобичајене контуре. Притом је жеља да се својим навијачима искупе за пораз у Лучанима додатно инспирисала Дудићеве момке, који су малтене од првог минута као змија жабу почели да “даве” уздрмане Суботичане, којима очигледно ни шок ефекат у виду промене тренера није донео резултатски бољитак.

Данас веома расположени Килијан Бевис је од самог почетка утакмице задавао главобољу дефанзивцима Спартака. У 7. минуту је постигао гол који је поништен због офсајда, да би потом у још два-три наврата претио чувару мреже суботичког тима Александру Вулићу.

Вредни помена из овог периода утакмице су и покушаји Милоша Ристића и Салија Вижђија са дистанце, као снажан ударац из окрета Дилана Ортиза, који и даље чека на свој првенац у црвеном дресу. Најближи вођству Шумадинци су били у 28. минуту, када је Милутин Видосављевић после иделалног проигравања од стране Салија Вижђија погодио стативу.

Играо се 31. минут утакмице када је изненада са севнула десница Милоша Ристића. Био је то веома јак и хируршки прецизан ударац са преко 20 метара у доњи леви угао Спартаковог гола, који Вулић ни поред свог уложеног напора није могао одбрани. Заиста прелеп погодак за фудбалског велемајстора родом из Пожеге, који је јуче прославио свој 29. рођендан.

Нажалост, радост играча и навијача Радничког 1923 била је кратког века. Само шест минута након Ристићевог пројектила, досуђен је слободан ударац за суботички тим на самој ивици казненог простора, који је у изједначујући погодак претворио Милош Мијић елегантно пребацивши лопту преко не баш најсјајније постављеног живог зида.

На одмор се тако отишло са “пата картама”, да би се након само пет минута игре у наставку Крагујевчанима пружила прилика да са “беле тачке” поврате изгубљено вођство. После центаршута Бевиса са леве стране, дошло је до велике гужве у казненом простору Суботичана. Испрва је деловало да је у том свеопштем “кркљанцу” Лука Зорић закачио лопту руком, што је помислио и главни арбитар Новак Симовић који је доделио лопту гостујућој екипи. Међутим, након реакције из ВАР собе и прегледавања снимка спорне ситуације, Симовић је закључио да је ипак руком ипак играо неко од гостујућих игача, те је преиначио првобитно донешену одлуку и показао “на креч”. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Милутин Видосављевић, који је својим седмим поготком у сезони избио на чело клупске листе стрелаца.

Конфузију у редовима суботичких “голубова” која је завладала након другог примљеног поготка, Шумадинци су брже-боље искористили да “досоле рану” свом противнику и увећају стечено вођство. Опет је све кренуло од неухватљивог Бевиса, који је по ко зна који пут пробио по левој страни, пре него што је послао повратну лопту на ивицу петерца ка Луки Зорићу, који је шаље у мрежу за испоставиће се коначних 3:1.

Није да није било прилика за промену резултата у последњих пола сата утакмице. Станојев и Убипарип су пропустили две солидне шансе да Суботичане врате у живот, док се на другој страни хитроноги Глушчевић у 82. минуту нашао у стопостотној ситуацији да “овери” тријумф домаћина, али није успео да надмудри Вулића. Голман Спартака је добро одреаговао и након ударца Алексића у четвртом минуту судијске надоканде времена, што је уједно било и последње узбуђење на данашњем сусрету.

Шумадинци су овим тријумфом задржали корак са четвртопласираном Војводином, док шестопласираном Чукаричком беже два бода.

Дудићеве изабранике у четвртак од 16 часова на стадиону “Чика Дача” очекује четвртфинална утакмица Купа Србије са екипом Новог Пазара, док основни део сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије завршавају гостовањем београдском Вождовцу наредног викенда.

РАДНИЧКИ 1923 – СПАРТАК 3:1 (1:1)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 4 000.
Новак Симовић (Ловћенац).
Помоћници:
Милош Симовић (Ловћенац), Петар Радић (Нови Сад).
Стрелци: Ристић у 31, Видосављевић у 51. (из једанаестерца) и Зорић у 54. минуту за Раднички 1923, а Мијић у 37. минуту за Спартак.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Аџић, Шербечић, Симовић, Пецељ (од 67. Дадић), Ристић (од 67. Алексић), Зорић (од 81. М. Видовић), Вижђи (од 67. Ћосић), Видосављевић, Бевис, Ортиз (од 67. Глушчевић). Тренер: Феђа Дудић.

СПАРТАК: Вулић, Мијаиловић, Мартиновић (од 86. Дунђерски), Ћаласан, Пријовић, Мијаиловић,
Тодороски (од 66. Колинс), Ђурасовић (од 66. Мудрински), Тошески, Станојев (од 86. Томовић), Мијић, Убипарип (од 86. Рошевић). Тренер: -.