Шок у деведесетом минуту

Шокантан пораз доживели су фудбалери Радничког 1923 на гостовању београдском Вождовцу у уводној утакмици 5. кола Моцарт Бет Супер лиге Србије. Имали су “црвени” малтене сигуран бод у џепу, а онда их је један моменат непажње у последњем, деведесетом минуту утакмице одвео у пораз – 0:1 (0:0).

Све је од самог почетка фудбалске битке на стадиону Вождовца мирисало на реми без погодака. Обе екипе су се прилично мучиле у настојањима да угрозе гол противника, тако да је свеукупно виђено можда две-три прилике, које би се могле подвести у категорију озбиљнијих.

Вождовац је први запретио преко капитена Ивезића, чији је ударац главом у 22. минуту успешно зауставио чувар мреже Радничког 1923 Стојан Лековић.

Прво узбуђење пред голом домаћина виђено је у 35. минуту. Мирић је упутио оштру лопту у петерац “змајева”, коју Убипарип није успео да скрене у противничку мрежу.

Вељко Трифуновић, који је овог лета управо са “Чика Даче” стигао на вождовачки Кров, упутио је у 37. минуту врло снажан и неугодан ударац са рога шеснаестерца, натеравши Лековића да избоксује лопту у корнер.

Опасно је било и након прекида пар минута касније, када је лопта у гужви пред голом Радничког 1923 погодила Ивановића и умало завршила у мрежи крагујевачког тима.

Последњу прилику у првом делу сусрета имао је Војо Убипарип, када је ударцем са ивице казненог простора натерао голмана Вождовца Крунића на прву озбиљнију интервенцију.

Ако је у првом полувремену и било пар ситуација које су “замирисале” на погодак, онда је у наставку сусрета виђена потпуна фудбалска монотонија. Борба се одвијала углавном између два шеснаестерца, уз тек понеки ударац са дистанце, који није озбиљније угрозио чуваре мреже оба тима.

Покушали су Небојша Јандрић и Дејан Јоксимовић изменама да промене ритам утакмице, али узалуд. Тек је Ђорђе Максимовић у 86. минуту успео да упути први ударац у оквир гола у другом делу сусрета.

У тренуцима када је публика већ полако кретала ка излазу, разочарана квалитетом фудбалске представе на вождовачком Крову, Никша Вујановић је повратну лопту Едина Ајдиновића претворио у погодак вредан сва три бода за екипу из Заплањске улице.

Крагујевчани су након прилично доброг старта сезоне и пет освојених бодова у прва три кола доживели и други узастопни неуспех, који им свакако ремети такмичарске планове.

Шумадинцима, при том, тек предстоји серија изузетно тешких утакмица, почев од дуела са српским представником у Лиги конференција, екипом Чукаричког, који је на програму у понедељак, 15. августа, од 17.30 часова на стадиону “Чика Дача”.

ЈОКСИМОВИЋ: ЕНЕРГИЈА ИГРАЧА НИЈЕ БИЛА НА ЗАДОВОЉАВАЈУЋЕМ НИВОУ

Шок и неверица на лицима фудбалера и стручног штаба Радничког 1923 после несрећног и могло би се рећи незаслуженог пораза на вождовачком Крову. Пад концентрације у последњем, деведесетом минуту утакмице скупо је коштао изабранике тренера Дејана Јоксимовића, који су се на крају празних шака вратили у шумадијску престоницу.

– Нема шта, јако тежак пораз за нас. Имали смо у првом полувремену неколико повољних ситуација пред противничким голом које нисмо успели да реализујемо. У наставку смо држали утакмицу под контролом, деловали дефанзивно јако стабилно, све до тог деведесетог минута и пада концентрације, који је резултовао примљеним голом. Мислим да би по свему виђеном на терену подела бодова била најреалнији исход утакмице – сматра Јоксимовић.

Стратег Крагујевчана није био задовољан енергијом његове екипе на данашњој утакмици, која није била на оном нивоу као у првих пар утакмица у сезони.

– Нисмо били на задовољавајућем енергетском нивоу вечерас. Можда су томе допринели и изузетно тешки временски услови за игру, али то сигурно не може да буде неко валидно оправдање. Надам се да ћемо у наставку првенства успети да вратимо ону енергију која нас је красила у прва три кола – додао је Јоксимовић.

Фудбалери Вождовца коначно су успели да прекину негативан низ у међусобним дуелима са крагујевачким тимом. Овај тријумф свакако ће раширити крила популарним “змајевима”, који су у ову сезону ушли са значајно подмлађеним саставом.

– Изузетно значајна победа за нас након прилично лошег издања у Суботици. Сигурно да су тешки услови за игру утицали на квалитет утакмице, иако су се играчи обе екипе трудили да пруже свој максимум у таквим околностима. Свакако да је овај тријумф велики подстрек за ову младу екипу Вождовца, која ће, уверен сам, временом све више напредовати – изјавио је Небојша Јандрић, шеф струке Вождовца.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (0:0)