Ревија преокрета на Бановом брду и “салто мортале” Крагујевчана у судијској надокнади времена

Невероватна утакмица виђена је вечерас на Бановом брду, у којој је домаћи Чукарички после низа преокрета савладао крагујевачки Раднички 1923 са 3:2 (0:0). Имаће Крагујевчани за чим да жале, с обзиром да су све до деведесетог минута утакмице имали сва три бода у џепу, а онда су за само шест минута примили два гола, тако да су на крају погнутих глава и у неверици напустили терен стадиона на Бановом брду.

Немају фудбалери Радничког 1923 среће на старту пролећног дела првенства. Након незаслуженог пораза од Вождовца прошлог викенда на “Чика Дачи”, изабраници тренера Дејана Јоксимовића пропустили су велику прилику да на гостовању једној од најквалитетнијих екипа у Моцарт Бет Суперлиги ове сезоне, београдском Чукаричком, дођу до првих пролећних бодова. Одиграли су Крагујевчани за десетку – одважно, борбено, без респекта према фаворизованом домаћину – али су на крају, што би се рекло, сами себи пуцали у ноге и у последњих шест минута просули све добро што су урадили током деведесет минута узбудљиве фудбалске битке на Бановом брду.

Да ће ово бити једна динамична и отворена утакмица могло се наслутити већ на самом почетку. Стратег “црвених” Дејан Јоксимовић изненадио је свог колегу на клупи Чукаричког Душана Керкеза, који није очекивао тако офанзиван приступ Шумадинаца.

Након две-три полуприлике за домаћи тим у уводних десетак минута утакмице, уследила је прва озбиљнија шанса за Крагујевчане на истеку 12. минута. Нигеријац Чинеду је лепо изиграо одбрану Чукаричког, али није успео да надмудри чувара мреже београдског тима Немању Белића.

Уследио је нешто мирнији период утакмице, који је на истеку првих пола сата игре прекинуо данас веома запажени Чинеду. Дугоноги Нигеријац поново је побегао дефанзивцима Чукаричког, али је и овога пута изостала одговарајућа завршница.

Прва већа опасност пред голом крагујевачког тима виђена је у 33. минуту. Центаршут Виктора Рогана са десне стране, Ђорђе Ивановић није успео да претвори у погодак.

У самом финишу првог полувремена Чинеду се по трећи пут нашао у шанси пред голом Чукаричког, али га је и овога пута осујетио одлични Белић, који је добро реаговао и након лукавог покушаја Николе Влајковића из слободног ударца, што је уједно била и последња прилика за промену резултата у првих 45 минута утакмице.

Већ након двадесетак секунди игре у наставку Лука Аџић је припретио младом чувару мреже Радничког 1923 Милошу Младеновићу, који се данас нашао међу стативама уместо Лазара Раичевића.

Морао је Дејан Јоксимовић да направи принудну измену у 56. минуту, с обзиром да Драгољуб Срнић због повреде није био у стању да настави утакмицу. Његово место у маневру је силом прилика мора да заузме млади дефанзивац Никола Миличић, који је заиграо ван своје природне позиција.

Најближи вођству Шумадинци су били у 63. минуту. Евандро је после лоше реакције Панкова проиграо Чинедуа, који ни из четвртог покушаја не успева да надмудри сјајног Белића.

Казна за овај промашај Крагујевчане је стигла само два минута касније. Лучић је идеално послужио Томовића, који је умакао пажњи својих чувара и из непосредне близине послао лопту иза леђа немоћног Младеновића.

Примљени погодак није обесхрабрио изабранике тренера Дејана Јоксимовића, који су десетак минута касније успели да узврате ударац домаћину. Чоловић је извео прекид, а Бразилац Евандро мајсторски грудима спустио лопту Чинедуу, који је успео да “наплати” све промашаје у претходном делу утакмице. Био је то уједно и првенац високог Нигеријца у Моцарт Бет Суперлиги ове сезоне.

Чинедуов погодак отворио је Крагујевчанима врата преокрета који је уследио у 81. минуту. Након центаршута Пецеља са леве стране, млади Лука Зорић је из врло тешке позиције главом послао лопту у мрежу Чукаричког за ерупцију одушевљења у редовима крагујевачког тима.

Радост на лицима фудбалера Радничког 1923 која је уследила након Зорићевог поготка убрзо је заменила неверица након што је домаћин у експресном року успео да дође најпре до изједначења, а потом и потпуног преокрета. Најпре је Лука Аџић у 90. минуту искористио одличан центаршут Рогана са десног бока да поравна резултат, да би потом на сцену ступио Марко Доцић, који је мајсторским ударцем са ивице казненог простора у шестом минуту судијске надокнаде времена донео победу домаћем тиму.

Тако су Шумадинци уместо већ виђеног тријумфа, морали да се помире са трећим узастопним, а укупно десетим поразом у првенству.

Прилику да стану на пут даљем резултатском понирању и упишу прве бодове у пролећном делу шампионата фудбалери Радничког 1923 имаће у недељу, 19. фебруара, када ће на свом “Чика Дачи” угостити екипу Јавор Матиса у утакмици 22. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије.

ЧУКАРИЧКИ – РАДНИЧКИ 1923 3:2 (0:0)

БЕОГРАД
ФК Чукарички.
Гледалаца: 200.
Судија: Андрија Стојановић (Београд).
Помоћници: Атила Хармат (Суботица), Никола Ријавец (Врбас).
Стрелци: Томовић у 65, Аџић у 90. и Доцић у 90+6. минуту за Чукарички, а Чинеду у 72. и Зорић у 81. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Ковач, Сисоко (Чукарички), Пецељ, М. Видовић, Миличић (Раднички 1923).

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Роган, Стевановић, Панков, Дрезгић, Сисоко, Ковач (од 73. Доцић), Овусу (од 46. Лучић), Ивановић (од 56. Томовић), Аџић (од 73. Јанковић), Бадамоси (од 82. Аганспахић). Тренер: Душан Керкез.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Влајковић, Ивановић, Митровић, М. Видовић, Срнић (од 55. Миличић), Чоловић (од 76. Милуновић), Зорић, Евандро (од 87. Јовановић), Чинеду (од 87. Поњевић). Тренер: Дејан Јоксимовић.