Разиграни Крагујевчани одржали “буквицу” Лазаревчанима

На најбољи могући начин фудбалери Радничког 1923 започели су други део такмичења у Моцарт Бет Суперлиги Србије. Крагујевчани су данас пред око 2 000 својих присталица на стадиону “Чика Дача” у потпуности надиграли екипу лазаревачке Колубаре и убедљивим тријумфом преузели осму позицију на табели – 3:0 (1:0).

Ни умор након две тешке утакмице у последњих седам дана, ни проблеми са повредама нису спречили Крагујевчане да у дуелу са традиционално неугодним ривалом, који је прошле сезоне однео бодове са оба гостовања у срцу Шумадије, пруже још једну одличну партију и допишу три врло важна бода за мирнији наставак првенствене трке.

Мада се очекивало да ће важност утакмице “везати ноге” играчима обе екипе, догодило се потпуно супротно. Већ у првих петнаестак минута игре два пута се тресао оквир гола, најпре Колубаре, а потом и Радничког. Прво је голман Колубаре Станивуковић уз помоћ пречке успео да заустави ударац Евандра, док је на другој страни Милојевић уздрмао стативу.

Тренутак који је одредио даљи ток утакмице догодио се у 29. минуту, када је маестрални Немања Томић теледиригованим пројектилом из слободног ударца са више од двадесет метара донео предност крагујевачком тиму и истакао озбиљну кандидатуру за гола.

Томићев погодак у потпуности је паралисао госте из Лазаревца, који су само пар минута касније били пред новом капитулацијом. Видосављевић је проиграо капитена Томића, који пропушта идеалну прилику да се по други пут упише у стрелце. Упркос учесталим атацима Крагујевчана у финишу првог полувремена, до одласка на одмор резултат се није мењао.

Нова промена на семафору догодила се у 58. минуту, а претходило јој је вишеминутно већање главног судије Данила Николића и његових колега из ВАР собе о томе да ли је играч Колубаре Горан Лончар играо руком у казненом простору свог тима. Крајњи епилог био је казнени ударац за Шумадинце, који је као по обичају успешно реализовао Милутин Видосављевић, коме је то био трећи погодак са “беле тачке” у текућој сезони.

Ни предност од два гола није утицала на изабранике тренера Дејана Јоксимовића да мало смање гас. Напротив, гол Колубаре је константно висио у ваздуху, па се само постављало питање када ће чувар мреже лазаревачког тима Дејан Станивуковић поново вадити лопту из своје мреже. То се није догодило у 66. минуту, када се у одличној прилици пред голом Колубаре нашао резервиста Максимовић, али јесте два минута касније након што је Душан Стоиљковић топовским ударцем са неких 14-15 метара завршио прилично дугу акцију “црвених” коју је започео Бразилац Евандро.

Мада је примио три гола, голман Колубаре Станивуковић уједно је и најзаслужнији што је екипа Колубаре избегла још убедљивији пораз у срцу Шумадије. Искусни чувар мреже је у финишу утакмице зауставио два солидна покушаја Видосављевића и Ивановића са дистанце, па је можда и једини играч лазаревачког тима који је заслужио прелазну оцену на данашњем сусрету.

“Црвени” су овом победом сменили данашњег ривала на осмој позицији првенствене табеле и пришли на само два бода заостатка седмопласираној Војводини, коју сутра очекује тешко гостовање све бољем Напретку у Крушевцу.

Прилику за освајање нових бодова и даљи напредак на првенственој табели изабраници тренера Дејана Јоксимовића имаће за седам дана на гостовању екипи Младости из Лучана.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 3:0 (1:0)

Стадион
: “Чика Дача”.
Гледалаца: 2 000.
Судија: Данило Николић (Ловћенац).
Помоћници: Петар Радић (Нови Сад), Драган Перановић (Шајкаш).
Стрелци: Томић у 29, Видосављевић у 58. из једанестерца и Стоиљковић у 68. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Јанковић, Лончар (Колубара).

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Ивановић, Цветиновић, Пецељ, Влајковић, М. Видовић, Срнић (од 86. У. Видовић), Стоиљковић (од 86. Поњевић), Видосављевић (од 82. Јовановић), Евандро 6,5 (од 82. Брновић), Томић (од 60. Максимовић). Тренер: Дејан Јоксимовић.

КОЛУБАРА: Станивуковић, Јанковић, Аземовић, Бакић, Кочовић, Лончар (од 65. Петронијевић), Милојевић Ђуричковић (од 46. Кадрић), Илић (од 65. Ђокић), Вукушић (од 71. Андрић), Филиповић (од 65. Садиковић). Тренер: Верољуб Дуканац.