Раднички 1923 окончао учешће у Купу Србије

Фудбалери Радничког 1923 окончали су учешће у овогодишњем Купу Србије, након што су у утакмици шеснаестине финала поражени на гостовању ивањичком Јавор Матису – 1:2 (0:2). Био је ово уједно и први пораз Крагујевчана од почетка ове такмичарске сезоне.

Трећу годину заредом крагујевачки прволигаш не успева да прескочи прву препреку у Купу Србије. Прошле године испречила се ОФК Бачка, претпрошле шабачка Мачва, а ове Јавор Матис.

Кормилар “црвених” Александар Линта је за ову прилику решио да мало “промеша карте” и ивањичком суперлигашу супротстави комбиновани тим, очигледно стављајући акценат на предстојећу утакмицу Прве лиге Србије против Земуна, која је на програму у недељу.

И његов колега на клупи Јавор Матиса Игор Бонџулић извео је мешовит састав, предвођен најбољим стрелцем екипе Луком Луковићем, који је на крају и пресудио Крагујевчанима са своја два поготка.

Домаћин је период почетног притиска крунисао већ у 7. минуту. Рушевић је упослио Луковића, који ударцем “из прве” са шест метара шаље лопту у мрежу “црвених”.

Десет минута касније исти играч је искористио конфузију у одбрани Крагујевчана, преварио Милоша Видовића, а онда прецизним ударцем левом ногом послао лопту у даљи угао за 2:0 у корист Ивањичана.

До одласка на одмор није било промене резултата, мада су “црвени” извели добру акцију у 38. минуту, када је Тодоровић упутио употребљив центаршут са десне стране, а до лопте нису успели да стигну ни Аврам, ни Никодијевић.

У другом полувремену виђена је знатно конкретнија игра Крагујевчана. Додуше, први су у наставку утакмице озбиљније запретили домаћи преко резервисте Илића, али је том приликом добро интервенисао Лазар Петровић.

YouTube player

А онда, у 71. минуту утакмице, фудбалери Радничког 1923 успевају да смање заостатак. Ћировић је проиграо Аврама, који се убацио по десној страни, уследио је ударац и интервенција голмана Јавор Матиса Лазовића, а на одбијену лопту натрчао је Ћировић и сместио је у мрежу.

Уследио је период жестоког притиска Крагујевчана, који су кренули свим снагама ка голу Ивањичана са намером да дођу до изједначења.

Тако је већ у 78. минуту Никодијевић шутирао главом са неких седам-осам метара поред гола, да би се само четири минута касније Ћировић нашао у колосалној прилици да постигне свој други погодак на овој утакмици, али је са седам метара пребацио гол.

Недуго затим Ћировић је још једном запретио, овога пута након ударца главом са више од десет метара удаљености, али је голман Јавора Лазовић том приликом исказао своје голманске квалитете.

Последњу прилику на утакмици имали су Ивањичани. После контре коју је повео Танко, Шћепановић је упутио ударац ка голу Радничког 1923, али је Владимир Савић успео да скрене лопту у корнер.

– Примили смо два брза гола на почетку утакмице, која су великој мери одредила њен даљи ток. Имали смо у другом полувремену пар изгледних ситуација пред голом противника, али је фалило концентрације код последњег паса или завршног ударца. Генерално, задовољан сам што смо и на овој утакмици остали доследни некој нашој идеји игре коју покушавамо да презентујемо ове сезоне. Наравно, не може се увек побеђивати, и порази су саставни део фудбалске игре, тако да идемо даље и окрећемо се наредним такмичарским изазовима – изјавио је шеф стручног штаба крагујевачког прволигаша Александар Линта по завршетку утакмице у Ивањици.

“Црвене” у недељу од 13.30 часова на стадиону “Чика Дача” очекује утакмица 12. кола Прве лиге Србије против екипе Земуна.

ЈАВОР МАТИС – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (2:0)

ИВАЊИЦА
Крај Моравице
Гледалаца: /.
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Милан Пашајлић (Рашка), Милан Пешовић (Краљево)
Стрелци: Луковић у 7. и 17. минуту за Јавор Матис, а Ћировић у 71. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Лазовић, Николић (Јавор Матис), Рађен (Раднички 1923).

ЈАВОР МАТИС: Лазовић, Тричковић, Јевтић, Пишчевић, Николић (од 74. Шћепановић), Луковић, Рушевић (од 74. Илић), Радивојевић (од 86. Павишић), Севић (од 74. Танко), Оташевић, Мијаиловић (од 60. Маричић).

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Петровић, М. Видовић, Рађен, Вићентијевић, У. Видовић (од 90. Симовић), Алексијевић (од 60. Ковачевић), Аврам (од 77. Максимовић), Тодоровић (од 60. Томић), Илић (од 46. Ћировић), Никодијевић.