Раднички 1923 и Кабел поделили бодове на равне части

Дерби 8. кола Прве лиге Србије између водећег Кабела и другопласираног Радничког 1923 окончан је без победника – 1:1 (1:1).

Све иоле важно на данашњој утакмици догодило се у првих двадесетак минута сусрета, када су и пала оба поготка.

Домаћи су до предности дошли у 16. минуту, када се после ударца из угла Нигеријац Небо најбоље снашао пред голом крагујевачког прволигаша и обезбедио вођство новосадском тиму.

Радост фудбалера Кабела била је кратког века, пошто је само минут касније Слађан Никодијевић на асистенцију Огњена Илића са шест метара послао лопту у мрежу Новосађана.

Имали су “црвени” у наставку сусрета прилику да дођу до потпуног преокрета. Након дуела голмана Кабела Браћа и Аврама, судија Јовановић досудио је казнени ударац за наш тим, али је ударац Марка Мирића са једанаест метара зауставио чувар мреже новосадског прволигаша.

У другом полувремену није било превише изгледних шанси за промену резултата. Бележимо један добар покушај домаћих фудбалера са дистанце, као и ударац главом резервисте Кабела Милана Видакова у самом финишу утакмице, који је срећом завршио поред гола нашег тима.

Када се узму обзир све околности, наша екипа може бити задовољна освојеним бодом на овом тешком гостовању, мада остаје жал за нереализованим једанаестерцем, који би јој можда обезбедио и сва три бода.

После овог кола бодовна разлика између Кабела и Радничког 1923 остала је непромењена и износи два бода у корист новосадског тима.

Наредне две утакмице Крагујевчани ће одиграти на свом терену. Већ следећег викенда на “Чика Дачу” стиже врањски Динамо, а одмах потом и екипа ОФК Жаркова.

КАБЕЛ – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1)

НОВИ САД

Стадион: ФК Кабел
Гледалаца: /
Судија: Срђан Јовановић (Београд)
Помоћници: Милош Караџић, Никола Боровић (такође из Београда)
Стрелци: Небо у 16. минуту за Кабел, а Никодијевић у 17. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Кочовић, Мандић, Говедарица, Караћ (Кабел), Максимовић (Раднички 1923)

КАБЕЛ: Браћ, Јеличић (од 46. Павићевић), Петрић, Новаковић (од 85. Србијанац), Видаков (од 90. Лучић), Кочовић, Караћ, Којичић, Небо (од 85. Гајић), Мандић, Говедарица.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Рађен, Дукић (од 75. Вићентијевић), М. Видовић, Филиповић, Ковачевић, Ћировић, Илић (од 63. Варјачић), Аврам (од 82. Алексијевић), Мирић, Никодијевић (од 75. Максимовић).