Наши омладинци оправдали су улогу фаворита у сусрету са последњепласираном екипом на табели Омладинске лиге Србије, шабачком Мачвом, и дошли до свог првог тријумфа у пролећном делу такмичења – 2:0 (1:0).

Лако су “ђаволчићи” изашли на крај са немоћним Шапчанима и дошли до врло важних бодова у борби за опстанак у најквалитетнијем рангу такмичења.

Ученици тренера Дејана Јоксимовића су фактички прву озбиљнију прилику на утакмици успели да претворе у погодак. Играо се 41. минут, када је најбољи стрелац наше омладинске селекције ове сезоне Андреја Ристић на асистенцију Александра Петровића обезбедио “ђаволчићима” почетни капитал.

Млади голгетер, који је недавно потписао четворогодишњи професионални уговор са крагујевачким суперлигашем, поново се нашао у шанси почетком другом полувремена, када је из близине шутирао главом преко гола.

Покушали су потом Арсенијевић и Јовановић након прекида у 58. минуту да донесу промену резултата, али је голман Мачве Савић успео да заштити своју мрежу у овој ситуацији.

“Ђаволчићи” су тријумф осигурали у 69. минуту поготком Маринковића из казненог ударца, који је изнудио брзоноги Јовановић.

Могли су гости у финишу утакмице да дођу макар до почасног поготка, али је ударац Немање Панића из срца шеснаестерца завршио покрај гола.

Овом победом наши омладинци остали су изван зоне испадања са 25 освојених бодова, колико је сакупио и њихов најближи пратилац на табели, суботички Спартак.

Изабранике тренера Дејана Јоксимовића у следећем колу очекује тешко гостовање петопласираној Младости у Лучанима.

РАДНИЧКИ 1923 – МАЧВА 2:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Павле Илић (Крагујевац).
Стрелци: А. Ристић у 41. и Маринковић из једанаестерца у 69. минуту за Раднички 1923.

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић (од 85. Новичић), Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Томовић, Јовановић (од 77. Милетић), Арсенијевић (од 82. Милојевић), А. Ристић, Маринковић (од 90. Гачевић), Петровић (од 90. Николић).

МАЧВА: Савић, Самуровић, Јовичић (од 80. Несторовић), Павловић, Вукојевић, Павић (од 50. Савић), Дражић (од 54. Максимовић), Панић, Савковић (од 72. Нешковић), Ђуричић (од 65. Опачић), Ристановић.